Biznes - obawa

Artykuły - Obawa (139)

 • Ceny miedzi spadają z powodu obaw o tempo wzrostu Chin

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o powolniejsze tempo wzrostu gospodarki Chin, co spowoduje spadek popytu na metale - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.220,00 USD za tonę, po spadku o 1,1 proc.
 • Silna przecena walut surowcowych

  Silna przecena walut surowcowych. Rośnie obawa o perspektywy globalnego wzrostu gospodarczego.
 • Obawy o Włochy

  Na rynku walutowym w nowy miesiąc i jednocześnie w nowy kwartał wchodzimy z poziomami z zeszłego tygodnia. Jednak, o ile przed świętami można było liczyć się z sennym handlem, to teraz nie powinniśmy się nudzić. W poniedziałek Polska nadal świętowała, podczas gdy za Oceanem już handlowano.
 • Pożar ugaszony, obawy pozostały.

  Poniedziałkowa sesja na rynku głównej pary walutowej przyniosła dalsze osłabienie euro wobec dolara prowadzące do testu wsparcia na 1,284 USD. Choć Cyprowi udało się uniknąć niewypłacalności to jednak trudno jest zakładać, że na rynki powróci trwały optymizm i inwestorzy przystąpią do nabywania aktywów nominowanych w euro.
 • Spadek cen miedzi z powodu obaw o popyt

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o popyt w Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8099,25 USD za tonę, po spadku o 0,2 proc.
 • Wracają obawy o fiscal cliff

  Porozumienie Eurogrupy i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ws. Grecji, konsekwencją którego będzie odmrożenie 43,7 mld EUR pomocy dla Grecji (większość zostanie wypłacona w grudniu, reszta w I kwartale 2013) nie zdołało wesprzeć nastrojów na rynkach finansowych. To szczególnie nie dziwi. Już wcześniej założono, że takie porozumienie będzie mieć miejsce, a rząd w Atenach prędzej czy później otrzyma pomoc finansową. Humorów inwestorom w sposób szczególny nie poprawiły też wczoraj pozytywne dan
 • Ceny miedzi spadają z powodu obaw o popyt

  - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o popyt na metale w Chinach - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 8.176,25 USD za tonę, po spadku notowań o 1,4 proc.
 • Inwestorzy pełni obaw

  Rozruchy w Hiszpanii, zagrożenie secesją Katalonii, strajk w Grecji, napięcie między Chinami i Japonią, obawy o skuteczność QE3 i perspektywy globalnej gospodarki to czynniki, które rządziły giełdami.
 • Obawy znów rosną

  Wczorajszy zdecydowanie lepszy od prognoz odczyt indeksu zaufania konsumentów wg. Conference Board dał szansę na poprawę nastrojów i kontynuowanie wzrostu na eurodolarze. Poziom oporu na 1,2955 okazał się jednak zbyt mocny, by można go było przełamać w krótkim czasie. Dobre otwarcie sesji na amerykańskiej giełdzie dawało jednak nadzieję, że byki ponownie spróbują przebić się na wyższe poziomy.
 • Ceny miedzi spadają z powodu obaw o globalną gospodarkę

  - Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają z powodu obaw o globalną gospodarkę - podają maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME w Londynie jest wyceniana na 7.536,00 USD za tonę, po spadku o 0,5 proc