NYSE

Artykuły - NYSE (125)

 • S&P 500 z nowym rekordem. Indeks rośnie trzeci tydzień z rzędu

  S&P 500 z nowym rekordem. Indeks rośnie trzeci tydzień z rzędu

  ​Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się niewielkimi wzrostami głównych indeksów. S&P 500 drugi dzień z rzędu poprawił historyczny rekord, jest to też trzeci wzrostowy tydzień z rzędu dla tego indeksu. Analitycy wskazują, że rynki uznają obecny wzrost inflacji w USA za tymczasowy.
 • Lekkie spadki na Wall Street, w dół szły firmy technologiczne

  Lekkie spadki na Wall Street, w dół szły firmy technologiczne

  ​Początek tygodnia na Wall Street przyniósł lekkie spadki głównych indeksów. Analitycy wskazują, że obawy inwestorów o wzrost inflacji przekładają się na spadki największych firm z sektora technologicznego.
 • Wall Street bez zmian w oczekiwaniu na wyniki spółek technologicznych

  Wall Street bez zmian w oczekiwaniu na wyniki spółek technologicznych

  ​Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się minimalnymi zmianami głównych indeksów w oczekiwaniu na publikację wyników przez największe koncerny technologiczne. Rynki czekają też na decyzję Rezerwy Federalnej i konferencję prezesa Powella w środę.
 • Przewaga wzrostów na giełdach w Nowym Jorku. Nowy rekord S&P 500

  Przewaga wzrostów na giełdach w Nowym Jorku. Nowy rekord S&P 500

  ​Wtorkowa sesja na nowojorskich przebiegała pod znakiem wzrostów, a indeks S&P 500 po raz kolejny w ostatnim czasie ustanowił historyczny szczyt. Rynki oceniają najnowsze dane dotyczące cen konsumpcyjnych CPI (Consumer Price Index) w USA.
 • Indeksy S&P 500 i Dow z rekordami. Wielkanoc łaskawa dla inwestorów

  Indeksy S&P 500 i Dow z rekordami. Wielkanoc łaskawa dla inwestorów

  Poniedziałkowa sesja na Wall Street zakończyła się solidnym wzrostem, a indeksy DJI i S&P 500 osiągnęły na koniec dnia nowe historyczne rekordy. Inwestorzy analizują najnowsze dane makro, zwłaszcza z amerykańskiego rynku pracy.
 • Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Na Wall Street dzień z przewagą lekkich spadków

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła niewielkie spadki części głównych indeksów. Inwestorzy analizują najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej za luty w USA, które były poniżej oczekiwań. Rynki czekają też na środowe posiedzenie Fed.
 • Sesja na Wall Street pod znakiem zmian

  Sesja na Wall Street pod znakiem zmian

  ​Wtorkowa sesja na Wall Street przebiegała pod znakiem mocnych spadków, ale po wystąpieniu prezesa Fed Jerome'a Powella, który uciszył obawy przed wzrostem inflacji, nastroje wyraźnie się poprawiły i część głównych indeksów zakończyła dzień na niewielkich plusach.
 • Wall Street: Indeksy przerwały serię sześciu dni wzrostów

  Wall Street: Indeksy przerwały serię sześciu dni wzrostów

  Wtorek na Wall Street przyniósł minimalne spadki części głównych indeksów, które tym samym przerwały serię sześciu wzrostowych sesji z rzędu. Zyskał jedynie Nasdaq, który kolejny raz w ostatnich dniach ustanowił rekord. Inwestorzy analizują wyniki spółek i informacje o nowych przypadkach Covid-19.
 • Drugi dzień mocnych wzrostów na Wall Street

  Drugi dzień mocnych wzrostów na Wall Street

  Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła kontynuację mocnych wzrostów z poprzedniego dnia. Rynki koncentrują się na wynikach spółek oraz perspektywach wprowadzenia nowego pakietu fiskalnego w USA.
 • Niewielkie spadki na Wall Street przed wynikami technologicznych gigantów

  Niewielkie spadki na Wall Street przed wynikami technologicznych gigantów

  W miarę upływu wtorkowej sesji dobre nastroje inwestorów gasły - mimo początkowych wzrostów główne indeksy Wall Street zakończyły notowania na niewielkich minusach. Jeśli miał to być przejaw wątpliwości czy zyski największych korporacji za IV kwartał 2020 roku okażą się wystarczająco dobre, żeby usprawiedliwić obecne ceny akcji, to Microsoft rozwiał te obawy. Wyniki spółki przekroczyły oczekiwania analityków.