NYSE

Artykuły - NYSE (107)

 • Spadki i atmosfera wyczekiwania na nowojorskich giełdach

  Spadki i atmosfera wyczekiwania na nowojorskich giełdach

  ​We wtorek na nowojorskich giełdach przeważały spadki - inwestorzy czekają na ostateczną wersję kolejnego pakietu stymulacyjnego i jutrzejsze posiedzenie Rezerwy Federalnej. Analizują również kolejne raporty kwartalne amerykańskich korporacji.
 • Silne spadki na nowojorskich giełdach po danych o bezrobociu

  Silne spadki na nowojorskich giełdach po danych o bezrobociu

  ​Dobre wyniki kwartalne czołowych technologicznych spółek nie powstrzymały inwestorów od wyprzedaży akcji. Główne indeksy na nowojorskich giełdach zanotowały ponad 1-proc. spadki, na co wpływ miały gorsze od oczekiwań dane na temat bezrobocia.
 • Trzecia z rzędu wzrostowa sesja indeksu S&P 500

  Trzecia z rzędu wzrostowa sesja indeksu S&P 500

  Lepsze od oczekiwań wyniki za II kwartał amerykańskich korporacji wypchnęły w górę notowania akcji na nowojorskich giełdach. Indeks S&P 500 zanotował trzecią z rzędu wzrostową sesję i zamknął notowania na najwyższym poziomie od ponad czterech miesięcy.
 • Spadki na Wall Street, S&P 500 w dół po raz pierwszy od sześciu dni

  Spadki na Wall Street, S&P 500 w dół po raz pierwszy od sześciu dni

  ​Wtorkowa sesja na Wall Street przyniosła spadki, podobnie jak notowania na europejskich parkietach. Inwestorzy analizują najnowsze przypadki koronawirusa w USA oraz dane i prognozy gospodarcze. Indeks S&P 500 spadł pierwszy raz od sześciu dni.
 • Wzrostowa sesja na Wall Street. Najlepszy kwartał od 1997 r.

  Wzrostowa sesja na Wall Street. Najlepszy kwartał od 1997 r.

  ​Giełdy na Wall Street zakończyły wtorkową sesję solidnymi wzrostami, chociaż rynki obawiają się o relacje USA-Chiny i wzrost przypadków Covid-19 w USA. Dla nowojorskiej giełdy był to najlepszy kwartał od 1987 roku.
 • Wzrosty na Wall Street

  Wzrosty na Wall Street

  Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Nasdaq drugi dzień z rzędu ustanowił historyczny rekord notowań. Inwestorzy analizują najnowsze dane gospodarcze oraz informacje nt. relacji handlowych na świecie.
 • ​Mocny wzrost na Wall Street

  ​Mocny wzrost na Wall Street

  Indeksy w USA zakończyły wtorkową sesję mocnym wzrostem. Na rynkach zapanował optymizm po ogłoszeniu kolejnych programów przez Fed i spekulacjach na temat nowego pakietu stymulacyjnego w USA, wspieranych przez lepszy od oczekiwań odczyt sprzedaży detalicznej w USA.
 • Dow Jones ponad 800 pkt. w górę, Nasdaq z historycznym rekordem

  Dow Jones ponad 800 pkt. w górę, Nasdaq z historycznym rekordem

  ​Piątkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła bardzo mocne, ponad 2-proc. wzrosty głównych indeksów. Dow Jones na koniec dnia zyskał ponad 800 pkt., a Nasdaq ustanowił historyczny rekord. Po danych z rynku pracy inwestorzy liczą na ożywienie gospodarcze.
 • ​Ruszyła ponownie giełda na Wall Street, zamknięta od marca z powodu pandemii

  ​Ruszyła ponownie giełda na Wall Street, zamknięta od marca z powodu pandemii

  Pierwszy raz od dwóch miesięcy we wtorek otwarto nowojorską giełdę papierów wartościowych (NYSE) na Wall Street. Sesję otworzył uderzając w dzwon gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo, który tak jak wszyscy obecni miał na twarzy maseczkę ochronną.
 • Lekkie spadki na Wall Street

  Lekkie spadki na Wall Street

  ​Czwartkowa sesja na Wall Street przyniosła przerwę w mocnych ostatnio wzrostach. Główne indeksy lekko zniżkowały, a inwestorzy analizują najnowsze dane gospodarcze i informacje dotyczące relacji USA-Chiny.