nycz

Artykuły - Nycz (185)

 • Kard. Nycz: Konstytucja 3 maja była lekarstwem podanym za późno

  Kard. Nycz: Konstytucja 3 maja była lekarstwem podanym za późno

  Konstytucja 3 maja była lekarstwem właściwym, ale podanym za późno ciężko chorej Rzeczypospolitej, jednak pomogła przetrwać zabory - powiedział w niedzielę metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. z okazji święta narodowego 3 maja.
 • Kardynał Nycz członkiem watykańskiego ministerstwa kultury

  Kardynał Nycz członkiem watykańskiego ministerstwa kultury

  Kardynał Kazimierz Nycz został członkiem Papieskiej Rady ds. Kultury. Rada, czyli watykańskie ministerstwo kultury, dba o to, by Kościół był obecny we współczesnej sztuce i nauce.
 • Kard. Nycz: Papież zamiast na złotym tronie, usiadł w ławce

  Kard. Nycz: Papież zamiast na złotym tronie, usiadł w ławce

  - Myślę, że od dawna dojrzewała taka myśl i potrzeba - wynikająca ze sprawiedliwości - że następny papież powinien być spoza Europy - mówi kardynał Kazimierz Nycz w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Konradem Piaseckim. Jak dodaje polski hierarcha, który brał udział w konklawe, po wyborze imienia papież uzasadnił, dlaczego przybiera imię Franciszek. Metropolita warszawski wskazuje także na niezwykłą skromność nowego Ojca Świętego. - Był przygotowany dla niego wielki złoty tron, a papież sobie siadł i klęknął w ławce - wyjaśnia kard. Nycz.
 • Kardynał Nycz jako przedostatni elektor przybył do Rzymu

  Kardynał Nycz jako przedostatni elektor przybył do Rzymu

  Do Rzymu przybył w środę po południu - jako przedostatni oczekiwany uczestnik przyszłego konklawe - metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Obecnych już jest 114 ze 115 elektorów. Do czwartku ma przybyć kardynał z Wietnamu Jean Baptiste Pham Minh Man.
 • Biskupi zaakceptowali decyzję ws. odpisu podatkowego na Kościół

  Biskupi zaakceptowali decyzję ws. odpisu podatkowego na Kościół

  Biskupi podczas wtorkowego zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski zaakceptowali decyzję w sprawie wysokości odpisu podatkowego na Kościół - poinformował dziennikarzy kard. Kazimierz Nycz.
 • Kard. Nycz: Papież miał prawo do abdykacji

  Kard. Nycz: Papież miał prawo do abdykacji

  Papież Benedykt XVI miał prawo do abdykacji, jest to dla Kościoła nowa sytuacja, ale trzeba szanować tę decyzję - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas wspólnej konferencji z nuncjuszem apostolskim w Polsce abp. Celestino Migliore.
 • Kard. Nycz: Wielka szkoda, że Benedykt XVI abdykuje

  Kard. Nycz: Wielka szkoda, że Benedykt XVI abdykuje

  Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz z zaskoczeniem przyjął wiadomość o abdykacji papieża Benedykta XVI. "To wielka szkoda. Benedykt XVI jest papieżem, który intelektualnie i duchowo świetnie sobie radził i w dobrym kierunku prowadził Kościół" - powiedział.

Filmy - Nycz (1)