numizmaty

Artykuły - Numizmaty (5)

 • Numizmatyka: Rekordowy banknot 500 zł z 1794 r.

  Numizmatyka: Rekordowy banknot 500 zł z 1794 r.

  Jeden z najrzadszych polskich banknotów został wylicytowany na sobotniej wrocławskiej aukcji numizmatów za 220 tys. zł. Salon Numizmatyczny Mateusza Wójcickiego komentuje na gorąco: papierowy XVIII-wieczny pieniądz o tak niskim nakładzie to ewenement w skali świata. 500 zł z 1794 r. wyemitowano w nakładzie zaledwie 500 sztuk.
 • 2 miliony strat na numizmatach

  2 miliony strat na numizmatach

  Skarb Państwa mógł stracić ponad 2 mln zł na fikcyjnym eksporcie do Niemiec cennych numizmatów. Agenci CBA z Katowic wczoraj zatrzymali biznesmena podejrzanego o udział w tym procederze.
 • Śląskie: Zatrzymano biznesmena podejrzanego o wyłudzanie VAT

  Śląskie: Zatrzymano biznesmena podejrzanego o wyłudzanie VAT

  Ponad 2 mln zł mógł stracić Skarb Państwa na fikcyjnym eksporcie do Niemiec cennych numizmatów. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Katowic zatrzymali biznesmena podejrzanego o udział w tym procederze - podało biuro.
 • Po monety znowu do kolejki?

  Po monety znowu do kolejki?

  Zarząd NBP przyjął nową politykę emisji i sprzedaży monet kolekcjonerskich. NBP chce, by monety kolekcjonerskie znów były poszukiwane i wartościowe. Niebawem przestanie sprzedawać numizmaty starsze niż dwa lata - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Twarde lądowanie monet

  Twarde lądowanie monet

  Monety kolekcjonerskie cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, również wśród inwestorów. W możliwości łatwego pomnożenia oszczędności uwierzyli, obok wytrawnych znawców tematu, również zwykli obywatele: od licealistów zaczynając, na emerytach kończąc. W zależności od zasobności portfela, każda osoba wchodząca na rynek numizmatyków może tu znaleźć coś dla siebie.