Nubia

Artykuły - Nubia (14)

 • Nubia Red Magic 6 – smartfon z wyświetlaczem 165 Hz i 18 GB RAM

  Nubia Red Magic 6 – smartfon z wyświetlaczem 165 Hz i 18 GB RAM

  Chińska firma Nubia zaprezentowała długo wyczekiwany, flagowy smartfon dla graczy Red Magic 6. Urządzenie zaskakuje swoją specyfikacją oraz możliwościami.
 • Nubia Red Magic 5S – nowy smartfon dla graczy

  Nubia Red Magic 5S – nowy smartfon dla graczy

  Nubia zaprezentowała nowego smartfona dla graczy. Co potrafi model Red Magic 5S?
 • Nubia Red Magic 5S z innowacyjnym systemem chłodzącym

  Nubia Red Magic 5S z innowacyjnym systemem chłodzącym

  Chińska firma zdradza pierwsze szczegóły na temat gamingowego smartfona Nubia Red Magic 5S. Urządzenie będzie wyposażony w m.in. specjalnie zaprojektowaną, posrebrzaną podkładkę chłodzącą.
 • Nubia Red Magic 5G z niesamowitym systemem chłodzenia

  Nubia Red Magic 5G z niesamowitym systemem chłodzenia

  Nubia Red Magic 5G zaskakuje innowacyjnym systemem chłodzenia. Całość została oparta o wentylator umieszczony w środku obudowy smartfona.
 • Nubia Play 5G oficjalnie

  Nubia Play 5G oficjalnie

  Nubia zaprezentowała smartfona Play 5G. Czym charakteryzuje się ten sprzęt?
 • Nubia Red Magic 5G z ekranem 144 Hz – znamy ceny

  Nubia Red Magic 5G z ekranem 144 Hz – znamy ceny

  Odświeżanie o częstotliwości 144 Hz było do tej pory cechą wysokiej jakości monitorów komputerowych. Marka Nubia postanowiła to zmienić wypuszczając na rynek gamingowego smartfona RedMagic 5G. Ile trzeba będzie za niego zapłacić?
 • Nadchodzi telefon Nubia Play

  Nadchodzi telefon Nubia Play

  Marka Nubia zaprezentowała plakat z którego wynika, że 21 kwietnia firma planuje ujawnić nowy smartfon o nazwie Play.
 • Nubia Red Magic 5G oficjalnie

  Nubia Red Magic 5G oficjalnie

  Nubia zaprezentowała gamingowy smartfon Red Magic 5G. Urządzenie oferuje topową specyfikację oraz ekran z bardzo szybkim odświeżaniem obrazu.
 • Nubia Red Magic 3 oficjalnie

  Nubia Red Magic 3 oficjalnie

  Nubia zaprezentowała smartfona dla graczy – model Red Magic 3. Sprzęt jest w stanie nagrywać wideo w 8K oraz posiada system podwójnego chłodzenia.
 • Nubia ze składanym urządzeniem na targach w Barcelonie

  Nubia ze składanym urządzeniem na targach w Barcelonie

  Podczas targów MWC 2019 w Barcelonie, Nubia ma zaprezentować urządzenie, które będzie mogło być składanego oraz wyginane przez użytkownika. Firma opublikowała specjalny zwiastun.

Filmy - Nubia (1)

 • Sudan: Nieodkryty turystyczny raj

  Przed tysiącami lat na terytorium dzisiejszego Sudanu kwitła jedna z najwspanialszych cywilizacji starożytności. To stąd wywodzili się Czarni Faraonowie – królowie krainy Kusz (jak nazywano wówczas Nubię), którym w VIII wieku przed naszą erą udało się podbić Egipt. Pozostawili oni po sobie wspaniałe budowle, które dziś figurują na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Wśród nich są imponujące piramidy, których w Sudanie jest więcej niż w całym Egipcie. Niestety, przez ostatnich kilkadziesiąt lat dziejowe zawieruchy nie były łaskawe dla sudańskiego dziedzictwa kulturowego. Krwawa wojna domowa, która zakończyła się w 2011 r. secesją Sudanu Południowego od reszty kraju, skutecznie zniechęciła zagranicznych turystów do podróży w te strony. Starożytne ruiny niszczały, muzea świeciły pustkami... W przekazach medialnych Sudan nie bez powodu pojawia się zazwyczaj w kontekście konfliktów, klęsk humanitarnych i niewyobrażalnej biedy. Być może jednak wkrótce się to zmieni. Rząd w Chartumie postanowił podjąć zdecydowane działania na rzecz ochrony i promocji swoich historycznych skarbów. W tym celu poprosił o pomoc władze Kataru. Arabski emirat zainwestuje 135 milionów dolarów w renowację sudańskich zabytków. Wsparcie to ma przywrócić im dawną świetność - i zachęcić turystów, by odkryli w Afryce Północnej coś więcej niż tylko Egipt z jego kurortami i popularnymi atrakcjami.