NSZZ 'Solidarność'

Artykuły - NSZZ 'Solidarność' (219)

Filmy - NSZZ 'Solidarność' (9)

 • "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera

  Do dzisiaj NSZZ "Solidarność" czeka na odpowiedź premiera Donalda Tuska na swoje postulaty. Związek chce, jak podkreśla, wycofania szkodliwych dla pracowników projektów nowelizacji Kodeksu pracy dotyczących uelastyczniania czasu pracy. Związkowcy grożą strajkiem generalnym. 23 kwietnia spotka się w tej sprawie w Warszawie sztab protestacyjny. – Realizacja postulatów związkowców mogłaby się obrócić przeciwko pracownikom – uważa Joanna Jasiewicz, lider zespołu prawa pracy z Kancelarii Gide Loyrette Nouel.
 • Piechociński: To podważa istotę Solidarności. Cele polityczne przesłoniły im cele związkowe

  Pada masa deklaracji które podważają istotę związku zawodowego. Cele polityczne przesłaniają NSZZ Solidarność cele związkowe - mówi o strajkach zapowiadanych przez związkowców wicepremier Janusz Piechociński. Dodaje, również, że będzie rozmawiał z szefem Gazpromu.
 • Onyszkiewicz: Wiedzieliśmy dużo

  Janusz Onyszkiewicz, kiedyś jeden z założycieli i rzecznik prasowy NSZZ "Solidarność", wspomina ostatnie dni przed wprowadzeniem stanu wojennego, 13 grudnia 1981 roku.
 • "Czołgi na ulicach nie rozwiązują problemu"

  Janusz Onyszkiewicz, działacz opozycyjny i współzałożyciel NSZZ "Solidarność", o tym, co by było, gdyby nie wprowadzono stanu wojennego. - Stan wojenny był świetnie przeprowadzoną operacją wojskową, ale okazał się kompletną klapą polityczną.