NSZZ "Solidarność"

Synonimy:
nszz, solidarnośc Solidarność solidarność torfarm manifestacja toruń rzgowo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NSZZ "Solidarność" (868)

Filmy - NSZZ "Solidarność" (32)

 • Śniadek o analizie ws. zakazu handlu w niedziele: Czytałem z zażenowaniem

  „Z całą pewnością jednym z efektów tych zmian jest to, że znakomicie wzrosły obroty w gastronomii” - tak o wpływie zakazu handlu w niedziele na gospodarkę mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM poseł PiS Janusz Śniadek. Jak podkreślił w rozmowie Marcin Zaborski, według Biura Analiz Sejmowych efektem zakazu jest m.in. to, że „małe sklepy najbardziej ucierpiały na zakazie handlu w niedziele. Jako jedyne podmioty w handlu detalicznym w wyniku ustawy odnotowały już straty w udziale w rynku”. „Z pewnym zażenowaniem czytałem tę analizę” - skomentował Śniadek. „W tej analizie są przytaczane różne teksty prasowe, dla mnie ewidentnie nieprawdziwe, przez lobby wielkiego handlu pisane” - stwierdził gość Popołudniowej rozmowy w RMF FM. W internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Marcin Zaborski pytał Janusza Śniadka o to, czy możliwa jest inicjatywa gdańskich parlamentarzystów mająca na celu nadanie pośmiertnego odznaczenia państwowego zmarłemu przed ponad miesiącem prezydentowi miasta Pawłowi Adamowiczowi. "To, co się zdarzyło, było straszną zbrodnią. (...) Ale to, że jest się ofiarą, nie jest też argumentem do takiego odznaczeń. Trzeba by znaleźć inne argumenty, inne racje" - stwierdził poseł PiS. "Przyznam, że nie znajduję takich racji czy argumentów państwowych. Nie podjąłbym się takiego uzasadnienia i wystąpienia o tego typu odznaczenie. (...) Jeśli inne osoby takie racje znajdą - proszę bardzo" - dodał. Parlamentarzysta był też pytany o słowa premiera Morawieckiego, który wspomniał o tym, że składki na ZUS maleją. Tymczasem - jak wskazuje opozycja - w ubiegłym roku składka na ubezpieczenie społeczne wzrosła. ""Oczywiście, że w tym wypadku jest wzrost, ale mowa o tzw. dużym ZUSie" - tłumaczył Śniadek. "Jest cała masa różnego rodzaju ulg. W ogóle płaca wzrasta - i to znacząco. I średnia, i minimalna. Stąd ta składka ZUS tylko nadąża za rosnącą płacą" - mówił. "Procentowy udział tej składki w kosztach nie rośnie" - stwierdził gość RMF FM.
 • Mocny spektakl o „Solidarności“

  Czy Polacy przestali być solidarni? Jak się żyje Ukraińcom w Polsce i co Niemcy wiedzą o ruchu „Solidarność“? Polski Teatr Tańca oraz niemiecka grupa bodytalk jednoczą swoje siły w spektaklu: „Solidar-Noc“, szukając odpowiedzi.
 • "Solidarność" nie zgadza się z wyrokiem, że ma przeprosić KOD za "esbeków"

  NSZZ "Solidarność" ma przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych – orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Decyzją sądu "S" ma także przekazać 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (TVN24/x-news)
 • "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej". Protest nauczycieli i związkowców Solidarności przed ministerstwem edukacji

  Pod hasłem "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej" demonstrowali przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej związkowcy Solidarności. Związkowcy zaznaczyli, że poparli reformę systemu edukacji, ale "nie popierają degradacji zawodu nauczyciela". (TVN24/x-news)