NSZZ "Solidarność"

Synonimy:
nszz, solidarnośc Solidarność solidarność torfarm manifestacja toruń rzgowo
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - NSZZ "Solidarność" (1288)

Filmy - NSZZ "Solidarność" (30)

 • "Solidarność" nie zgadza się z wyrokiem, że ma przeprosić KOD za "esbeków"

  NSZZ "Solidarność" ma przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa i Wojskowych Służb Informacyjnych – orzekł Sąd Okręgowy w Gdańsku. Decyzją sądu "S" ma także przekazać 10 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. (TVN24/x-news)
 • "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej". Protest nauczycieli i związkowców Solidarności przed ministerstwem edukacji

  Pod hasłem "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej" demonstrowali przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej związkowcy Solidarności. Związkowcy zaznaczyli, że poparli reformę systemu edukacji, ale "nie popierają degradacji zawodu nauczyciela". (TVN24/x-news)
 • "Czekamy na pozytywną informację od rządu". Premier spotkał się z szefem "Solidarności"

  Czekamy na pozytywną informację od rządu. Chcemy, by pracownicy budżetówki odczuli w swoich kieszeniach wzrost PKB, o którym mówi pan premier - mówił szef NSZZ "Solidarność" Piotr Duda po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Związkowcy domagają się między innymi wzrostu płacy minimalnej i podwyżek dla pracowników budżetówki. (TVN24/x-news)
 • "Pycha i szmal". Przepychanki i krzyki na spotkaniu z premierem Morawieckim w historycznej sali BHP

  Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z mieszkańcami Gdańska w Stoczni Gdańskiej. Gdy przyszedł czas na zadawanie pytań publiczności, rozpoczęła się demonstracja, której uczestnicy wyciągnęli transparenty o treści "Pycha i Szmal" oraz "Wspieramy protest niepełnosprawnych w Sejmie". W historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej doszło do przepychanek przeciwników rządu PiS i uczestników spotkania z premierem. Wznoszono też okrzyki: "kłamca", "Solidarność" i "Lech Wałęsa". Odpowiadając na te okrzyki, stronnicy szefa rządu zaczęli śpiewać "Sto lat" i krzyczeć "Bolek" oraz "Mateusz". Wtedy do sali weszli policjanci, a premier Mateusz Morawiecki opuścił pomieszczenie w asyście funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa.