nowym

Artykuły - Nowym (7137)

 • W nowym budżecie UE więcej pieniędzy dla Południa kosztem Wschodu

  W nowym budżecie UE więcej pieniędzy dla Południa kosztem Wschodu

  W nowym budżecie Unia Europejska planuje przekierować dziesiątki miliardów euro z państw Europy Środkowo-Wschodniej do dotkniętych kryzysem finansowym krajów Europy Południowej, w tym Grecji i Hiszpanii - poinformował w poniedziałek "Financial Times".
 • PiS wprowadzi nowy podatek!

  PiS wprowadzi nowy podatek!

  - Zaproponujemy w najbliższym czasie daninę solidarnościową, tak by najlepiej zarabiający, mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani, po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Tak powstanie fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych - dodał. Nowoczesna uważa, że propozycja Morawieckiego dzieli społeczeństwo
 • Ziemia obiecana dla nowych technologii. Jak to się robi w Tel Awiwie?

  Ziemia obiecana dla nowych technologii. Jak to się robi w Tel Awiwie?

  Czy za rozwojem izraelskiego high-tech stoi... generał de Gaulle, który pod koniec lat 60. XX wieku zarządził embargo na dostawę wyrzutni rakietowych i dał Izraelczykom bodziec do szukania własnych rozwiązań? Nawet jeśli tak było, dzisiaj ma to niewielkie znaczenie. Ważniejsze jest, jak Tel Awiw stał się w ostatnich latach ziemią obiecaną dla młodych innowatorów poszukujących spełnienia w nowoczesnych technologiach. A to już jest fakt.
 • Enerkem dokonuje przełomu, wytwarzając nowe wysokooktanowe biopaliwo

  Enerkem dokonuje przełomu, wytwarzając nowe wysokooktanowe biopaliwo

  Spółka Enerkem Inc., światowy lider produkcji biopaliw oraz chemikaliów wytwarzanych z surowców odnawialnych, ogłosiła dzisiaj, podczas 225. krajowego posiedzenia Amerykańskiego Towarzystwa Chemicznego (American Chemical Society) odbywającego się w Nowym Orleanie, iż udało jej się wytworzyć nowe wysoce wydajne biopaliwo, które może zwiększyć liczbę oktanową paliw dostępnych na rynku, zmniejszając tym samym ich ślad węglowy.
 • KUKE otwiera nowe kanały sprzedaży

  W 2018 roku Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych nie planuje wprowadzania nowych produktów, ale chce jak najbardziej dopasować obecną ofertę do potrzeb klientów. Firma chce otworzyć nowe kanały sprzedaży.
 • Czego obawia się branża po nowej ustawie deweloperskiej?

  Czego obawia się branża po nowej ustawie deweloperskiej?

  Zgodnie z planowanymi przez rząd zmianami w ustawie deweloperskiej, mają zostać zlikwidowane otwarte rachunki powiernicze nieposiadające zabezpieczenia. Nowe przepisy mają dotyczyć także m.in. uregulowania umowy rezerwacyjnej oraz wprowadzenia zmian w prospekcie informacyjnym. Czy konsumenci będą rzeczywiście lepiej chronieni, a deweloperzy mają powody do obaw?
 • Kantory wrobione w kasę fiskalną. Eksperci dziwią się nowemu obowiązkowi

  Od kwietnia br. punkty wymiany walut będą wydawać paragony. Nie rozumieją jednak, po co ta zmiana, skoro są zwolnione z VAT, a przychód można im sprawdzić na podstawie ewidencji dewizowych.
 • Czabański: Wojciech Surmacz nowym prezesem PAP

  Czabański: Wojciech Surmacz nowym prezesem PAP

  Polska Agencja Prasowa ma nowy zarząd - Wojciech Surmacz został prezesem PAP, a Tomasz Przybek - członkiem zarządu. Poinformował o tym w czwartek przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
 • Od nowego roku zmiany w projektowaniu budynków

  1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 • Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów wrażliwych. Nowe regulacje, nowe rozwiązania

  Przewóz towarów niebezpiecznych na terenie Polski został poddany na początku roku zwiększonej kontroli. Nowe przepisy nakładają na zaangażowane w transport podmioty obowiązek wprowadzania szczegółowych danych do systemu monitorującego. Błąd w skomplikowanej procedurze może skończyć się karą grzywny. Jak tego uniknąć?

Filmy - Nowym (1)