biznes - nowy rok

Artykuły - Nowy rok (260)

 • Od nowego roku zmiany w projektowaniu budynków

  1 stycznia 2018 r. wchodzi w życie podpisana 14 listopada 2017 r. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka nowelizacja rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
 • Gwarancje de minimis w nowej odsłonie. Ważna zmiana dla MŚP

  Gwarancje de minimis w nowej odsłonie. Ważna zmiana dla MŚP

  - Nowy rok przyniesie zmiany w funkcjonowaniu systemu gwarancji de minimis udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego. - Jest to dobra informacja dla przedsiębiorców. Od 1 stycznia 2018 r. będzie to trwały instrument polityki rozwoju MŚP, a nie jak dotychczas odnawiany z początkiem każdego roku - mówi w rozmowie z Interią Halina Wiśniewska, dyrektor Centrum Poręczeń i Gwarancji BGK.
 • Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  - Zakaz niedzielnego handlu nie zostanie wprowadzony w tym roku - ogłosiła minister pracy Elżbieta Rafalska. Najbardziej prawdopodobna data to pierwszy stycznia przyszłego roku - dodaje jej zastępca Stanisław Szwed. Zakazany miałby zostać handel w co drugą niedzielę. Te rozstrzygnięcia są zaledwie namiastką sukcesu dla pomysłodawców całkowitego zakazu handlu w niedziele.
 • Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Eksport polskiej żywności znakomicie rozpoczął ubiegły rok, ale II półrocze przyniosło wyhamowanie wysokiej dynamiki. W efekcie apetyty nie przebicie wartości 26 mld euro w całym 2016 r. raczej nie zostały zaspokojone - ocenia Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). W rozpoczynającym się roku na polskich eksporterów żywności czyhać będzie wiele zagrożeń rynkowych, od chorób zwierzęcych po nasilające się praktyki protekcjonistyczne.
 • ABC Data - nowy rok pod znakiem coraz szerszej oferty

  Jednym z najważniejszych elementów budowania przewagi konkurencyjnej w nowoczesnej dystrybucji jest komplementarność portfolio produktowego. ABC Data, zgodnie z przyjętą strategią dynamicznie poszerza swoją ofertę.
 • Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Brak śniegu to dla polskich gór nowa przypadłość. Dla miłośników szusowania rozwiązaniem może być więc wyjazd w Alpy. Nawet jednak tam grubość pokrywy śnieżnej nie wszędzie zachwyca.
 • Co przyniesie nowy rok na rynku pracy?

  Rynek pracy w 2016 r. nie będzie rozwijać się tak szybko jak w roku poprzednim, za to będzie stabilniejszy. Zarobki pracowników prawdopodobnie nieco wzrosną. Bezrobocie powinno wynosić od 9,9 do 10,9 proc.
 • Polacy wolą bawić się za darmo

  Polacy wolą bawić się za darmo

  Rynek darmowych imprez plenerowych wart jest setki milionów złotych - szacuje Łukasz Ratajczak, ekspert branży koncertowej. Takie imprezy cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością.
 • Prawdziwy początek nowego roku

  Globalne ochłodzenie sentymentu i ucieczka od ryzyka dały rynków akcji jeden z najgorszych tygodni od kilkunastu miesięcy, ale mimo skali emocji trudno mówić o zaskoczeniu. Zakończony tydzień przynosi próbkę zmienności, jakie należało oczekiwać po 2014 roku.
 • Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Wydajesz mniej niż zarabiasz? To jeszcze nie znaczy, że całkowicie uporządkowałeś swoje finanse. Coraz częściej pieniądze wyciekają z domowego budżetu także z powodu nadmiaru produktów finansowych.