nowy prezydent

Artykuły - Nowy prezydent (-5)

 • Wybory w USA. Co przyniesie nowy prezydent?

  Wybory w USA. Co przyniesie nowy prezydent?

  Wyniki wyborów mogą wpłynąć na wzrost niepewności w USA, co zagroziłoby nastrojom inwestorów i aktywności gospodarczej. W zależności od tego, która kandydatura zwycięży, różne będą konsekwencje dla globalnej gospodarki.
 • Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA: Europa nie jest gotowa na nowego prezydenta

  Wybory prezydenckie w USA są źródłem wielu emocji także dla Europejczyków. Nie inaczej jest w tym roku, z powodu kandydatury Donalda Trumpa, który przypomina postać wyjętą wprost z "reality show".
 • Ukraina z nowym prezydentem

  Za nami dość udany tydzień na GPW. Kontrakt zyskał 3,2% łamiąc kilkumiesięczną linię trendu spadkowego.
 • Gospodarka z wyborami w tle

  Gospodarka z wyborami w tle

  26 czerwca mieszkańcy Mongolii wybierali nowego prezydenta. Wybrany został ponownie Cachiagijn Elbegdordż. Wśród wystawionych trzech kandydatów największe szanse miał obecny prezydent, nominowany przez główną siłę koalicji rządowej - Partię Demokratyczną.
 • Prof. J. Buzek: Europa potrzebuje zarówno oszczędności, jak i inwestycji we wzrost

  Prof. J. Buzek: Europa potrzebuje zarówno oszczędności, jak i inwestycji we wzrost

  Miniszczyt w Rzymie. Liderzy Niemiec, Francji i Hiszpanii będą dziś razem z premierem Włoch uzgadniać antykryzysowe stanowisko na przyszłotygodniowy szczyt 27 państw UE. Zadanie trudne, bo zdania są podzielone. Kanclerz Niemiec Angela Merkel optuje za cięciem wydatków. Nowy prezydent Francji, Francois Hollande chce pobudzać wzrost gospodarczy większymi nakładami z budżetu. - Tu nie ma wyboru - uważa prof. Jerzy Buzek, były przewodniczący Parlamentu Europejskiego w wywiadzioe dla Newserii. - Potrzebujemy absolutnie jednego i drugiego.

Filmy - Nowy prezydent (3)