nowy podatek

Artykuły - Nowy podatek (164)

 • Niemcy: Nowy podatek od emisji CO2 wyższy niż planowano. Wzrosną ceny

  Niemcy: Nowy podatek od emisji CO2 wyższy niż planowano. Wzrosną ceny

  Niemiecki rząd porozumiał się z krajami związkowymi w sporze o nowy pakiet klimatyczny. Po naciskach Zielonych wzrośnie opłata za emisje dwutlenku węgla w transporcie i nieruchomościach.
 • Emilewicz: Nie ma żadnego gotowego projektu dot. nowego podatku handlowego

  Emilewicz: Nie ma żadnego gotowego projektu dot. nowego podatku handlowego

  Nie przygotowujemy obecnie żadnego projektu związanego z jakimkolwiek nowym podatkiem handlowym; nie zaskoczymy handlu detalicznego żadnym nowym obciążeniem od przyszłego roku - zapewniła w środę minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
 • Polska: Nowe podatki lekiem dla unijnego budżetu

  Polska: Nowe podatki lekiem dla unijnego budżetu

  - Ważne jest, żebyśmy znaleźli nowe źródła finansowania nowych priorytetów - mówił w Brukseli premier Mateusz Morawiecki. Wskazał m.in. na podatek lotniczy, na podatek od transakcji finansowych czy podatek cyfrowy. - Pozwolą one nam wyjść z impasu, w którym tkwimy od 18 miesięcy (negocjacje nad kolejnym budżetem UE - red.) - dodał.
 • Rząd norweski planuje zastąpienie abonamentu RTV nowym podatkiem

  Rząd norweski planuje zastąpienie abonamentu RTV nowym podatkiem

  Norweski rząd chce znieść abonament RTV i finansować publiczne radio i telewizję (NRK) z nowego podatku. O tych planach poinformowała w środę norweska minister kultury Trine Skei Grande.
 • Nowy podatek ma przywrócić równe warunki gry

  Nowy podatek ma przywrócić równe warunki gry

  Polskie firmy chcą wyrównania warunków konkurencji i żalą się, że w starciu z dużymi koncernami mają duże niższe szanse na utrzymanie się na rynku i rozwój. Proponują wprowadzenie podatku dla największych, za korzyści skali. Eksperci od prawa unijnego nie dają jednak szans temu pomysłowi.
 • Unijny podatek cyfrowy - szansa czy zagrożenie?

  Unijni decydenci stoją przed decyzją wprowadzenia nowego podatku od usług cyfrowych. Warsaw Enterprise Institute wskazuje, że nowe obciążenia dla tak rozwojowej branży stoją w jawnej sprzeczności z ambitnymi planami polskiego rządu na rozwój innowacyjności i poprawę konkurencyjności polskiej gospodarki.
 • Analiza Interii: Polak na stacji benzynowej zostawi więcej

  Analiza Interii: Polak na stacji benzynowej zostawi więcej

  Ceny ropy w 2019 roku powinny utrzymać się na poziomie zbliżonym do zeszłorocznego. Mimo to kierowcy mogą nie być usatysfakcjonowani - średnioroczne ceny paliw w Polsce mogą być wyższe niż przed rokiem, a wpływ na to będzie miała m.in. opłata emisyjna. To nowy podatek doliczany zarówno do ceny diesla, jak i benzyny bezołowiowej.
 • Kto zapłaci nowy podatek? Nie tylko prowadzący działalność gospodarczą

  Kto zapłaci nowy podatek? Nie tylko prowadzący działalność gospodarczą

  Wprowadzono podatek od dochodów z niezrealizowanego zysku, czyli exit tax, kojarzonego najczęściej z przenoszeniem części działalności gospodarczej do innego kraju. Nowy podatek oznacza zmiany w ustawach o CIT i PIT. Co po tych zmianach będzie podlegało opodatkowaniu?
 • Nowy podatek od 2019 r.

  Nowy podatek od 2019 r.

  Od stycznia 2019 r. branża nieruchomości będzie musiała zmierzyć się z nowym podatkiem. Jego wprowadzenie wywołało wiele dyskusji zarówno w środowisku prawników, jak i samych przedsiębiorców. Konstrukcja podatku jest bowiem dość specyficzna. Z tego powodu niewątpliwie będzie on wyzwaniem nie tylko dla samych podatników, ale również dla prawników i księgowych. Co się zmieni? Jak ustalić wysokość nowego zobowiązania?
 • Unijny podatek cyfrowy. Duże zagrożenia, małe korzyści

  Unijny podatek cyfrowy. Duże zagrożenia, małe korzyści

  Unijni decydenci stoją przed decyzją wprowadzenia nowego podatku od usług cyfrowych. Warsaw Enterprise Institute w krytycznym opracowaniu wskazuje, że nowe obciążenia dla tak rozwojowej branży stoją w jawnej sprzeczności z ambitnymi planami polskiego rządu na rozwój innowacyjności i poprawę konkurencyjności polskiej gospodarki.

Filmy - Nowy podatek (1)

 • Ile podatku powinno być w cukrze

  Podatek na napoje słodzone jest najłatwiejszy do wprowadzenia. Czy serki i jogurty również powinny być dodatkowo opodatkowane?