Nowy papież

Artykuły - Nowy papież (85)

 • "Nowy papież": John Malkovich jako Jan Paweł III

  "Nowy papież": John Malkovich jako Jan Paweł III

  "Nowy papież" w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina to rozgrywająca się za murami Watykanu produkcja z Judem Lawem i Johnem Malkovichem w rolach głównych. Premiera serialu odbędzie się w HBO GO już 10 stycznia. Do serwisu dodane zostaną dwa odcinki produkcji - o godzinie 22 dodany zostanie odcinek pierwszy, a o godzinie 23 odcinek drugi.
 • Jude Law przegrał kiedyś casting z Piotrem Adamczykiem

  Jude Law przegrał kiedyś casting z Piotrem Adamczykiem

  Najpierw Jude Law brylował w "Młodym papieżu", niebawem zobaczymy go w kontynuacji tego serialu Paolo Sorrentino. Teraz aktor przypomniał, że przed laty starał się o główną rolę w filmie biograficznym o Janie Pawle II. Przegrał jednak z Piotrem Adamczykiem.
 • "Nowy papież" od 10 stycznia w HBO GO

  "Nowy papież" od 10 stycznia w HBO GO

  "Nowy papież" to kolejna część serialu w reżyserii zdobywcy Oscara Paola Sorrentina rozgrywająca się za murami Watykanu. W głównych rolach w kontynuacji Młodego papieża występują Jude Law oraz John Malkovich. Premiera serialu odbędzie się 10 stycznia 2020 w HBO GO, a w HBO - 14 stycznia.
 • "Nowy papież": Watykan okiem Paolo Sorrentino

  "Nowy papież": Watykan okiem Paolo Sorrentino

  Pojawiła się kolejna zapowiedź serialu "Nowy papież" w reżyserii Paolo Sorrentino ("Wielkie piękno", "Młodość"). Koprodukcja HBO, Sky i Canal+ to kontynuacja serialowego hitu "Młody papież".
 • Jude Law i John Malkovich: Gwiazdy Watykanu

  Jude Law i John Malkovich: Gwiazdy Watykanu

  W drugiej odsłonie serialu wyreżyserowanego przez Paolo Sorrentino, Jude Law wyłania się niczym James Bond Watykanu. Jednak tym razem tytułowy "Młody papież" oddaje miejsca "Nowemu papieżowi", w którego wciela się John Malkovich.
 • Papież o Brexit: "Wojna jest już w Europie"

  Papież o Brexit: "Wojna jest już w Europie"

  Papież Franciszek zapowiedział, że w czasie swej lipcowej wizyty na terenie nazistowskiego obozu zagłady Auschwitz nie wygłosi przemówienia i pragnie uczcić ofiary w milczeniu. Wyraził też opinię, że "coś jest nie tak z Unią Europejską".
 • Papież w Konstantynopolu: pragnę jedności i pokoju

  Papież w Konstantynopolu: pragnę jedności i pokoju

  Spotkanie biskupa Rzymu i patriarchy ekumenicznego w Konstantynopolu – dzisiejszym Stambule – było kolejnym ważnym krokiem ku jedności chrześcijan. To główny cel piątej w tym roku pielgrzymki zagranicznej papieża Franciszka. Miała ona też istotne znaczenie dla relacji z islamem. Ojciec Święty nie zapomniał o sytuacji chrześcijan i innych mniejszości zamieszkujących Bliski Wschód, zwłaszcza w sąsiadujących z Turcją Iraku i Syrii.
 • “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  “Rzeczpospolita": Papież zmienia polski Kościół

  Franciszek odmładza nasz Kościół - podaje "Rzeczpospolita". W ciągu ostatnich 12 miesięcy wzrosła liczba biskupów, a średnia wieku członków episkopatu obniżyła się o 1,5 roku.
 • Walentynki z papieżem Franciszkiem

  Walentynki z papieżem Franciszkiem

  Papież Franciszek spotkał się w uroczystość świętego Walentego z ponad 20 tysiącami narzeczonych z około 30 krajów świata. - Wiemy wszyscy, że nie istnieje perfekcyjna rodzina ani perfekcyjny mąż czy żona- mówił podczas pierwszych walentynek w Watykanie.
 • Papież: Chrześcijanin musi być barankiem, a nie głupkiem

  Papież: Chrześcijanin musi być barankiem, a nie głupkiem

  Papież Franciszek powiedział w piątek, że chrześcijanin powinien być zawsze "barankiem" i musi przezwyciężać pokusę, by stać się wilkiem. Ma być "barankiem, nie głupkiem" - dodał w kazaniu podczas porannej mszy w Domu świętej Marty w Watykanie.