Nowy Jork

Artykuły - Nowy Jork (576)

Filmy - Nowy Jork (26)

 • Zatrważające prognozy dla Nowego Jorku. Potrzeba co najmniej 20 mld dolarów

  Powodzie w Stanach Zjednoczonych są częstym zjawiskiem, dlatego władze Nowego Jorku już teraz boją się o przyszłość tego miasta. „Wielkie Jabłko” skupia bowiem nieruchomości zaliczane do najdroższych na świecie. Nie ma więc mowy o opuszczeniu tego terenu, nawet, jeśli już wiadomo, że do końca stulecia poziom oceanu podniesie się o prawie dwa metry. – Nowy Jork nie przeniesie się w głąb lądu, pozostanie tam, gdzie miasto budowało się przez 400 lat, tam, gdzie znajduje się „brama Ameryki” – mówi Daniel Zarrilli z biura ds. ochrony przeciwpowodziowej. W 2050 roku ¼ powierzchni miasta może znaleźć się pod wodą. Aby do tego nie dopuścić, Nowy Jork planuje budowę systemu wałów przeciwpowodziowych i ruchomych murów, które będą chronić między innymi Manhattan. Podniesione zostaną także najważniejsze obiekty infrastrukturalne. Już teraz do zachodzących zmian zastosowano prawo budowlane, a projekt pochłonie co najmniej 20 miliardów dolarów oraz będzie finansowany ze środków miasta i rządu federalnego. Nowojorczycy mają nadzieję, że nowo wybrany prezydent USA, Donald Trump, otwarcie negujący zmiany klimatu, nie pokrzyżuje tych ambitnych zamierzeń.
 • Magda Gessler wyjechała do USA?

  W tym sezonie "Masterchef" wybrał się za daleką wodę, do Nowego Jorku. - Z instytutu CIA będziemy przywozić niesamowite wrażenia. Będzie zagadkowo i ciekawie - dodała Magda Gessler. Czym zaskoczy nowa edycja kulinarnego show? Jacy goście pojawią się w odcinkach produkcji?
 • Kinga Rusin w czasie pobytu w Nowym Jorku nie spała przez 6 nocy

  W czasie sześciodniowego pobytu w Nowym Jorku Kinga Rusin niewiele spała. Starała się bowiem zrobić jak najwięcej ciekawych reportaży. Dziennikarka jest jednak dumna z przywiezionych materiałów oraz szczęśliwa, że mogła odwiedzić Amerykę. – Nowy Jork jest dla mnie natchnieniem. Jeżeli mogę jechać, to rzucam wszystko i jadę – mówi gwiazda. Zdradziła także, że wywiad z Marthą Stewart otworzył jej drzwi do rozmów z innymi gwiazdami. – Nie przeszkadzało mi to, że przez sześć dni w ogóle nie spałam – mówi Kinga Rusin. – Kocham robić reportaże. Uwielbiam rozmawiać w studio telewizyjnym, ale studio jest bardzo specyficzne, natomiast jeżeli ludzie nas wpuszczają do swojego świata, domu, pracy, to są to takie intymne rzeczy. Można sobie pozwolić na bliskość, na kontakt. To jest mój świat - dodaje dziennikarka.
 • Agnieszka Kaczorowska będzie się uczyć aktorstwa w Nowym Jorku

  Agnieszka Kaczorowska będzie się uczyć aktorstwa w Nowym Jorku. Tancerka z tym zawodem wiąże swoją przyszłość. Rok temu nie udało jej się zdać egzaminu do szkoły teatralnej, ale, jak zapewnia, w tej kwestii nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Jej miłość do aktorstwa zaczęła się na planie serialu „Klan”, w którym już od 15 lat wciela się w postać Bożenki Lubicz.