Nowy Jork

Artykuły - Nowy Jork (461)

 • USA: Matka wyrzuciła swoje nagie dzieci z pierwszego piętra. Usłyszała podwójne zarzuty

  USA: Matka wyrzuciła swoje nagie dzieci z pierwszego piętra. Usłyszała podwójne zarzuty

  24-letnia Dejhanay Jarrell najpierw wyrzuciła z wysokości pierwszego piętra 4-tygodniową córkę i 2-letniego syna, a następnie sama wyskoczyła przez schody ewakuacyjne, dalej krzywdząc swoje dzieci. Świadkiem tego wstrząsającego zdarzenia był 41-letni Carl Chin, który podbiegł do kobiety i wyrwał jej noworodka z rąk. Po chwili na miejsce przyjechały służby i karetka pogotowia.
 • Jak działa paszport szczepionkowy w Nowym Jorku?

  Jak działa paszport szczepionkowy w Nowym Jorku?

  Nowy Jork wykorzystuje specjalne paszporty szczepionkowe ułatwiające życie mieszkańcom. Podobne rozwiązania mają pojawić się również w innych krajach, w tym w Unii Europejskiej.
 • Napiwek w wysokości pięciu tys. dolarów. Nowojorski youtuber oszalał?

  Napiwek w wysokości pięciu tys. dolarów. Nowojorski youtuber oszalał?

  Nastały bardzo trudne czasy dla gastronomii, więc sporo osób stara się pomóc swoim ulubionym lokalom podczas lockdownu. Mieszkający w Nowym Jorku Ari Smith postanowił wesprzeć pięć lokalnych restauracji. W każdym miejscu zostawił gigantyczną jak na napiwek kwotę i jak przystało na youtubera, wszystko oczywiście nagrał.
 • ​Gubernator Nowego Jorku otwiera stadiony i hale sportowe dla kibiców

  ​Gubernator Nowego Jorku otwiera stadiony i hale sportowe dla kibiców

  Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo ogłosił otwarcie od 23 lutego stadionów i hal sportowych dla kibiców. W związku z pandemią obowiązywać będą jednak restrykcje, w tym ograniczenie liczby miejsc, a także mierzenie temperatury.
 • Relaks na Grand Central. Pracownicy wyrzuceni za tajny pokój socjalny

  Relaks na Grand Central. Pracownicy wyrzuceni za tajny pokój socjalny

  ​Trzech pracowników Metropolitan Transportation Authority, przedsiębiorstwa odpowiedzialnego za transport publiczny w stanie Nowy Jork, zostało zawieszonych w swoich obowiązkach po tym, jak pod jedną ze stacji metra odkryto sekretny pokój. Mężczyźni mieli urządzić go i spotykać się w nim w czasie pracy, a po skończonych zmianach wykorzystywać pomieszczenie do imprezowania.
 • Nowy Jork na skraju bankructwa

  Nowy Jork na skraju bankructwa

  Nowy Jork pogrąża się w najgorszym od 50 lat kryzysie gospodarczym. Wcześniejsze zamknięcie miasta, pandemia, zniszczenia spowodowane rozruchami, spowodowały, że miasto znajduje się na granicy bankructwa.
 • Nowy Jork otwiera salony kosmetyczne, solaria i boiska, ale wzywa do ostrożności

  Nowy Jork otwiera salony kosmetyczne, solaria i boiska, ale wzywa do ostrożności

  W poniedziałek miasto Nowy Jork wkroczyło w trzecią fazę reaktywowania gospodarki. Otwarte zostały salony kosmetyczne, solaria, boiska itp. Wciąż nie można jednak wydawać posiłków w zamkniętych pomieszczeniach w restauracjach.
 • Nowojorskie firmy nielegalnie wznawiające działalność zostały zamknięte

  Nowojorskie firmy nielegalnie wznawiające działalność zostały zamknięte

  W ciągu ostatnich 48 godzin na nowojorskim Brooklynie zamknięto dziewięć firm, które wbrew restrykcjom z powodu pandemii koronawirusa wznowiły działalność. Burmistrz Bill de Blasio nazwał w czwartek decyzje ich właścicieli "idiotyzmem".
 • Część firm w stanie Nowy Jork wznowi w piątek pracę

  Część firm w stanie Nowy Jork wznowi w piątek pracę

  W piątek wznowi działalność w stanie Nowy Jork część firm zamkniętych z powodu koronowirusa. Jak ostrzegł w czwartek gubernator Andrew Cuomo nie oznacza to jednak, że problem już całkiem zniknął.
 • USA. Potężne spadki w Nowym Jorku

  USA. Potężne spadki w Nowym Jorku

  Poniedziałkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła potężne spadki. Trzy główne indeksy straciły ponad 7 proc., a Dow Jones Industrial zniżkował aż 2000 pkt, co oznacza, że był to dla tego indeksu najgorszy dzień na rynkach od grudnia 2008 roku.

Filmy - Nowy Jork (28)