nowotwór

Artykuły - Nowotwór (283)

Filmy - Nowotwór (32)

 • Czy zostaniemy wyleczeni z raka? Najnowsze odkrycia w medycynie

  Tegoroczną Nagrodę Nobla w medycynie otrzymało dwóch naukowców pracujących nad sposobami walki z nowotworami. Co udało im się odkryć? Onkolog prof. Cezary Szczylik opowiedział o najnowszych odkryciach w medycynie i roli układu odpornościowego w leczeniu nowotworów. Czym są punkty przejścia w organizmie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowotwór skóry. Jakie są metody leczenia?

  25 lat temu Krzysztof Wąsik, przeglądając się w lustrze, zauważył małą ranę w pobliżu ust. - Na początku to było prawie niezauważalne, potem zaczęło rosnąć - powiedział. Okazało się, że był to nowotwór skóry. - To patologia, która powoduje zmianę wyglądu poprzez uszkadzanie prawidłowej warstwy skóry - zaznaczyła chirurg dr Anna Chrapusta. - Stany przednowotworowe mogą zmienić się w nowotwór, np. pod wpływem ekspozycji na słońce - dodała.(Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Nowatorskie leczenie nowotworu rzepki

  Zespół lekarzy z Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu przeprowadzili pionierską operację przeszczepu całego aparatu wyprostnego u pacjenta, który zachorował na nowotwór rzepki. W "Dzień Dobry TVN" prof. Szymon Dragan i dr Szymon Dragan powiedzieli o szczegółach wykonanego zabiegu. Ile czasu musieli czekać, by uznać, że przeszczep się przyjął? Czy ojciec i syn lubią razem pracować? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Mamy coraz więcej pacjentów "wielochorobowych"

  Poznań. W Poznaniu odbyła się 12. konferencja Top Medical Trends. Impreza jest podsumowaniem minionego roku w medycynie. Tegoroczny kongres najwięcej uwagi poświęcił interdyscyplinarnemu podejściu do pacjenta. – Mamy coraz więcej starszych pacjentów, którzy są - jak mówimy - "wielochorobowi". Ta wielochorobowość bardzo zajmuje lekarzy. Niezwykle trudno jest te choroby od siebie oddzielić – mówiła dr hab. Agnieszka Mastalerz-Migas, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej. Program kongresu został ustalany w oparciu o oczekiwania lekarzy pierwszego kontaktu. Dzięki ich sugestiom organizatorzy zaprosili uznanych specjalistów z wielu dziedzin. – Marzy nam się sytuacja, która byłaby dla wszystkich stron lepsza. Lekarz specjalista pomagałby przy diagnozowaniu lekarzowi rodzinnemu i dawał mu wskazówki w trakcie leczenia. Lekarz rodzinny mógłby wtedy prowadzić pacjenta przez rok, dwa lata – powiedział prof. Jacek Wysocki, przewodniczący Rady Naukowej Top Medical Trends.