nowotwór

Artykuły - Nowotwór (146)

Filmy - Nowotwór (36)

 • Nieuleczalnie chory pies mógł przez jeden dzień służyć w policji

  Eddie jest nieuleczalnie chorym psem. Ma nieoperacyjny nowotwór i zostało mu tylko 6-12 miesięcy życia. Aby jak najbardziej umilić mu ten czas, policja w Pasco, w stanie Waszyngton postanowiła go przyjąć na jeden dzień do służby w oddziale K-9. Gdy tylko został zaprzysiężony, mógł wraz ze służbami ruszyć do działania. (STORYFUL/x-news)
 • Czy grzyby mogą leczyć nowotwory?

  Czy rosnące w sztolniach grzyby mogą być pomocne w leczeniu nowotworów? Ewa Kozłowska z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi badania, których wyniki sugerują, że jest to możliwe. Na czym dokładnie polega jej praca naukowa i w jaki sposób grzyby znalezione w śląskich sztolniach mogą przyczynić się do wynalezienia leku na raka? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Jak otyłość wpływa na nowotwory?

  Otyłość może przyczynić się m.in. do powstania cukrzycy, kłopotów z krążeniem, wylewu czy zawału serca. Ale również do wielu groźnych nowotworów. O wpływie nadwagi na występowanie nowotworów powiedział prof. Mariusz Wyleżoł, chirurg bariatra. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rak płuca ma szansę stać się chorobą przewlekłą

  O nowej perspektywie diagnostyki i leczenia chorych na raka płuca mówili eksperci podczas konferencji prasowej, która odbyła się 15 listopada w Warszawie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach XII konferencji naukowej Polskiej Grupy Raka Płuca (15-17 XI) oraz poprzedziło II Sesję i warsztaty dla chorych z rakiem płuca, gromadzące pacjentów i ich bliskich z całego kraju. Pretekstem do spotkania był obchodzony na całym świecie i przypadający na listopad Miesiąc Raka Płuca, którego celem jest podniesienie świadomości tej choroby. Przypomnijmy, że to najczęściej diagnozowany nowotwór złośliwy – co roku rak płuca jest rozpoznawany u ponad 21 tys. Polaków, a 22 tys. z jego powodu umiera.