nowości

Artykuły - Nowości (487)

 • Stała cena na nowości książkowe

  Szykują się duże zmiany na polskim rynku wydawniczym. Mają na nich skorzystać czytelnicy, autorzy, wydawcy oraz księgarze.
 • USA: Dave Matthews Band triumfuje. Aż sześć nowości na szczycie!

  USA: Dave Matthews Band triumfuje. Aż sześć nowości na szczycie!

  Po raz drugi w historii pierwsze sześć miejsc na amerykańskiej liście najlepiej sprzedających się albumów zajmują debiutujące w zestawieniu płyty.
 • Marek Krajewski: "Rzeki Hadesu" - do słuchania i do czytania

  Marek Krajewski: "Rzeki Hadesu" - do słuchania i do czytania

  Do księgarń trafi wkrótce trzecia część trylogii o Edwardzie Popielskim. Tym razem motywem przewodnim kryminału są niewyjaśnione zbrodnie w środowisku społeczności romskiej. Posłuchaj fragmentów książki czytanych przez autora. Przeczytaj także fragment rozdziału trzeciego.
 • Drzwi do piekła

  Drzwi do piekła

  Maria Nurowska pisała książkę o kobiecym więzieniu przez wiele lat, ze sceną gwałtu na głównej bohaterce mierzyła się kilkanaście razy. Trafiającą właśnie na rynek powieść już okrzyknięto najbardziej skandalizującą książką w dorobku autorki.
 • Mała książeczka z piękną historią

  Mała książeczka z piękną historią

  Jan Włodek ((1885-1940), profesor UJ, zebrane w tym tomiku wiersze napisał na początku XX wieku, jako kilkunastoletni gimnazjalista. Zbiorek opatrzył adnotacją, by wydane zostały pośmiertnie przez jego spadkobierców. Po ponad stu latach dzieci profesora - prof. Jan Marian Włodek i prof. Zofia Włodek- spełniły wolę ojca.
 • Carriere: Alfabet zakochanego w Meksyku

  Carriere: Alfabet zakochanego w Meksyku

  "W Meksyku wesołość jest melancholijna, a uśmiech groźny. Meksyk jest antyczny i awangardowy, oczywisty i skryty, folklorystyczny i niemy, wierzy bardziej w świętych niż w Boga". Tak napisał w swojej nowej książce Jean-Claude Carriere. To już kolejny "Alfabet zakochanego..." wydany w Polsce.
 • "Staram się, aby każda książka była inna"

  "Staram się, aby każda książka była inna"

  "Mój pradziadek był Polakiem, moja żona jest Polką. Po pierwszym przyjeździe do Polski, stwierdziłem, że oto znajduje się w miejscu, które znam od dawna" - tak Graham Masterton tłumaczy sympatię do polskich czytelników. Autor poczytnych poradników seksuologicznych i horrorów odpowiada na pytania użytkowników INTERIA.PL.
 • Niedoręczony list

  Niedoręczony list

  Wzruszająca powieść o kobietach, dla których miłość i honor były ważniejsze niż życie. Których losy odmieniła wojna i pewne niewysłane listy...

Filmy - Nowości (9)