noworodki

Artykuły - Noworodki (19)

Filmy - Noworodki (6)

 • Porodówka. Prywatna czy publiczna? Jak wybrać szkołę rodzenia?

  - W Polsce opieka około porodowa jest bardzo zróżnicowana - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" Joanna Pietrusiewicz, prezes Fundacji Rodzić po Ludzku. Co wybrać na miejsce porodu? Szpital publiczny czy prywatną klinikę? Na co zwrócić uwagę?
 • Najlepsze położne w Polsce. Jak zmieniła się opieka okołoporodowa na przestrzeni lat?

  W studiu "Dzień Dobry TVN" gośćmi były trzy najlepsze położne w Polsce. Marzena Langner-Pawliczek, Monika Wójcik i Elżbieta Wójtowicz są laureatkami plebiscytu, w którym głosy oddawały pacjentki. Jak zmieniła się opieka okołoporodowa na przestrzeni lat? Czy ojcowie chętnie towarzyszą swoim żonom podczas porodu?
 • Wczesne rozpoznanie choroby

  - Wczesne rozpoznanie, które w Polsce mamy od sierpnia 2009, dotyczy wszystkich noworodków. Wszystkie noworodki są badane w kierunku trzech jednostek chorobowych, nawet genetycznych - mówi w rozmowie z Interia.tv Paweł Wójtowicz, prezes zarządu fundacji MATIO.
 • Problemy noworodków. Jak pomóc im i ich rodzinom?

  - W Stanach mamy najlepszy system opieki jeśli chodzi o noworodki – zaczynając od podstawowego poziomu opieki szpitalnej, tzw. poziomu 1. Dochodząc do bardzo zaawansowanego, czyli szpitali na poziomie 4. Idea polega na tym, aby najbardziej chore dzieci oraz dzieci rodzące się w najbardziej krytycznym stanie mogły być bezproblemowo hospitalizowane nie tylko w szpitalach na poziomie 4, ale w każdym ze szpitali, nawet w tych na poziomie 1. Nonsensowne jest, transportowanie dzieci rodzących się w oddziałach o niższym poziomie do bardziej zaawansowanych placówek. Nazywamy to regionalizacją. Stany są na zaawansowanym poziomie jeśli chodzi o to pojęcie. Nie jestem pewien, czy w Polsce jest to aż tak rozwinięte. Tutaj chore dzieci często rodzą się w szpitalach o niższym poziomie i muszą być transportowane do lepszych placówek - mówi w rozmowie z Interia.tv profesor Richard Polin, neonatolog.