noworodek

Artykuły - Noworodek (196)

 • Polki coraz później rodzą pierwsze dziecko

  Polki coraz później rodzą pierwsze dziecko

  Polki odkładają decyzję o macierzyństwie i rodzą pierwsze dziecko przeciętnie w wieku 27 lat - wynika z najnowszych danych Eurostat. Oznacza to, że średni wiek kobiet w Polsce zostających po raz pierwszy matkami wzrósł przez dwie dekady o trzy lata.
 • Dolnośląskie: Zwłoki noworodka ukryte w krzakach

  Dolnośląskie: Zwłoki noworodka ukryte w krzakach

  Mieszkanka wsi Solniki Małe pod Oleśnicą znalazła ciało noworodka. Zwłoki ukryte były w krzakach na posesji przy domu wielorodzinnym – podała "Gazeta Wrocławska".
 • Bydgoszcz: Zwłoki noworodka w szafie. Matką 16-latka

  Bydgoszcz: Zwłoki noworodka w szafie. Matką 16-latka

  16-letnia mieszkanka bydgoskiego osiedla Wzgórza Wolności ukryła zwłoki swojego dziecka w szafie. Martwe ciało noworodka znalazła matka dziewczyny – donosi "Express Bydgoski".
 • Kiedy oznacza się grupę krwi u noworodka?

  Kiedy oznacza się grupę krwi u noworodka?

  Czy badania na oznaczenie grupy krwi wykonuje się rutynowo u wszystkich nowo narodzonych maluchów, czy też tylko u niektórych dzieci? O wyjaśnienia poprosiliśmy naszego eksperta.
 • Z noworodkiem w przychodni

  Z noworodkiem w przychodni

  Pierwsza wizyta z maleństwem u lekarza to dla każdej mamy stres. Jeśli jednak dobrze przygotujesz się do tego spotkania, wszystko przebiegnie szybko i sprawnie.
 • Noworodek ożył tuż przed kremacją. "Cud"

  Noworodek ożył tuż przed kremacją. "Cud"

  Uznany za zmarłego noworodek przebudził się i zaczął płakać tuż przed kremacją. Zdarzenia miało miejsce w mieście Pan'an w chińskiej prowincji Zhejiang.
 • Pierwszy zimowy spacer z maluchem

  Pierwszy zimowy spacer z maluchem

  Tydzień temu zostałam mamą. Kiedy mogę wyjść z synkiem na dwór?
 • Z wizytą u noworodka

  Z wizytą u noworodka

  Dziadkowie i znajomi chcą jak najszybciej zobaczyć twoje nowo narodzone maleństwo? Podpowiadamy, kiedy i jak zaplanować pierwsze spotkanie bliskich z maluszkiem oraz co zrobić, by przebiegło ono bez stresu.
 • RMF24: Próbowała odebrać ze szpitala obcego noworodka

  RMF24: Próbowała odebrać ze szpitala obcego noworodka

  Policja we Wrocławiu zatrzymała kobietę, która próbowała odebrać ze szpitala przy ul. Chałubińskiego we Wrocławiu obcego noworodka. Obecnie trwają wyjaśnienia, czy mogło dojść do nielegalnej adopcji. Przesłuchiwana jest także matka dziecka.
 • Zastrzyk z witaminy K dla noworodka

  Zastrzyk z witaminy K dla noworodka

  Dlaczego nasz synek tuż po urodzeniu dostał zastrzyk z witaminy K i teraz musi ją przyjmować w kroplach? Czy to znaczy, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego?

Filmy - Noworodek (8)

 • Husky przywitał nowego członka rodziny. Urocze

  Millie, bo tak nazywa się ta suczka husky przywitała nowego członka rodziny. Właściciele postanowili pokazać noworodka z bliska pupilowi. Ta położyła swój pysk na tułowiu. Uroczy widok.
 • Thomas żył jedynie 6 dni. Rodzice nie pozwolili, by jego śmieć poszła na marne

  Thomas Gray, przez wzgląd na śmiertelną wrodzoną wadę, żył jedynie 6 dni. Krótkie życie noworodka miało wielki wpływ na rozwój nauki. Rodzice chłopca przez lata nie wiedzieli, że dzięki oddaniu jego zdrowej tkanki do badań, udało się dokonać ważnych odkryć. Jego mama, Sarah Gray postawiła sobie za cel sprawdzenie, co stało się z oczami i wątrobą jej synka. Inaczej niż w przypadku przeszczepu organów, rodziny, które zdecydują przekazać narządy do celów naukowych, bardzo rzadko znają wyniki badań. A naukowcy nieczęsto wiedzą, kto był dawcą ich próbek.
 • Symulator noworodka uczy opieki nad maluchem

  Symulator noworodka to wysokiej klasy urządzenie, dzięki któremu można nauczyć się reagowania na sytuacje zagrażające zdrowiu i życiu nowo narodzonego dziecka. Symulator pozwala m.in. na sprawdzenie zapisu EKG dziecka, naukę reanimowania, wentylacji czy podawanie leków. To nieoceniona pomoc dla przedstawicieli zawodów medycznych.
 • Dożywotni karnet na mecze dla noworodka

  Z okazji 91. urodzin Lecha Poznań, klub ufundował urodzonemu siedem minut po północy Wojtusiowi dożywotni karnet na mecze Kolejorza. Prezent przekazał piłkarz Lecha - Piotr Reiss, który odwiedził noworodka i jego mamę Katarzynę w szpitalu.