Fakty - Nowoczesna

Filmy - Nowoczesna (39)

 • PO i Nowoczesna na wspólnych listach w wyborach samorządowych. "Konflikt i dzielenie to zabicie samorządności"

  Platforma Obywatelska i Nowoczesna wystartują ze wspólnych list w wyborach do sejmików wojewódzkich. „Podpisaliśmy list intencyjny” ogłosiła Katarzyna Lubnauer na wspólnej konferencji z Grzegorzem Schetyną. - Uważamy, że najbliższe wybory zdecydują jaki będzie samorząd. Czy to będzie samorząd otwarty, kreatywny i bliski ludziom czy to będzie samorząd oparty na konflikcie i dzieleniu. Musimy pamiętać, że konflikt i dzielenie to zabicie samorządności. PiS zabija samorządność – oceniła przewodnicząca Nowoczesnej. - To jest pierwszy krok do zbudowania dużej koalicji, do zbudowania sensownej alternatywy dla PiS. Będziemy wstanie pokazać, że wyciągamy wnioski z tych dwóch lat wspólnego funkcjonowania w parlamencie. Otwieramy się na nowe środowiska i inne partie polityczne – dodał Grzegorz Schetyna.
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (02.03.18)

  "Mogłabym zaśpiewać: 'I can’t get no satisfaction'" – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała na pytanie dotyczące oceny szefowania Nowoczesnej przez Katarzynę Lubnauer. "Sondaże pokazują, że z Nowoczesną jest coś nie tak – sondaże są alarmujące i bardzo złe dla nas. Mija 100 dni rządów, czy liderstwa, Katarzyny Lubnauer. Mam nadzieję, że odbędzie się jakaś rzeczowa i dobra dyskusja: 'Co dalej?'. Nigdy nie byłam przeciwniczką Katarzyny Lubnauer, ale partia to nie jest budowanie z klocków LEGO – (…) budowanie nie polega na wstawianiu okien do domu, tylko najpierw budujemy fundamenty" – podkreśliła posłanka Nowoczesnej. Scheuring – Wielgus podkreśliła, że zarządzanie partią nie polega na obecności w mediach i "komentowaniu rzeczywistości, która mamy". "W życiu! Czy ja wyglądam na osobę, która chciałaby kiedykolwiek być w PO? Absolutnie nie! PO to największa partia opozycyjna, ale też sobie nie radzi, w Platformie też jest zastój" – stwierdziła Scheuring – Wielgus zapytana, o to, czy rozważyłaby przejście do PO. "Jest jeszcze jedno wyjście - wydaje mi się, że jest takie ciśnienie na coś zupełnie nowego i być może się to kiedyś wydarzy, zobaczymy" – dodała, odnosząc się do możliwej przyszłości polskich partii politycznych. Nawiązując ponownie do sondaży, posłanka przyznała: "Oczywiście, że to jest klęska Nowoczesnej", ale jednocześnie zaznaczyła: "Natomiast o tym, czy Nowoczesna jest klęską, czy nie, to zadecydują o tym wyborcy przy urnach".
 • Zmiany w rządzie PiS. Konferencja Nowoczesnej (TV Interia)

  Zmiany w rządzie PiS. Konferencja Nowoczesnej (TV Interia).
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (01.12.17)

  "Sama PO nie wygra wyborów w Warszawie" – stwierdza w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Rabiej. "PO z Nowoczesną to już inna konfiguracja polityczna" – dodaje polityk Nowoczesnej. Pytany o to, czy nie czuje dyskomfortu w związku z tym, że był kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a następnie stał się kandydatem na wiceprezydenta przy Rafale Trzaskowskim z PO, odpowiada: "To nie jest dyskomfortowa sytuacja. Uważam, że ten zalążek sojuszu strategicznego, który dotyczy Warszawy jest dobry, bo on daje opozycji możliwość wygranej w wyborach samorządowych w kraju". Gość Roberta Mazurka podkreśla: "Chcę w Warszawie zmian, Rafał Trzaskowski chce zmian - razem jesteśmy w stanie je przeprowadzić". Rabiej skomentował także zmiany na stanowisku lidera Nowoczesnej: "Myślę, że Ryszard Petru poniósł niewspółmierny koszt w stosunku do błędów, które popełnił - nie tylko on sam, ale my wszyscy w Nowoczesnej. Bo lider odpowiada za błędy wszystkich". Polityk podkreśla jednak, że jest spokojny o przyszłość swojej partii. "Będziemy rośli w sondażach, będziemy mówili o tym, co chcemy zrobić" – stwierdza.
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).
 • Scheuring-Wielgus o "mowie nienawiści" (TV Interia)

  Scheuring-Wielgus o "mowie nienawiści" (TV Interia).
 • Lubnauer (Nowoczesna) o pobiciu uczestnika manifestacji KOD przez Młodzież Wszechpolską (TV Interia)

  Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) o pobiciu uczestnika manifestacji KOD przez Młodzież Wszechpolską (TV Interia).
 • Poranna rozmowa w RMF

 • Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny

  Lubnauer (Nowoczesna) o Gowinie: Jest po prostu śmieszny.
 • Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia)

  Hennig-Kloska (Nowoczesna) o zmianach i dymisjach w polskiej armii (TV Interia).