Fakty - Nowoczesna

Artykuły - Nowoczesna (60)

 • ​Nowoczesna skarży TVP do KRRiT

  ​Nowoczesna skarży TVP do KRRiT

  Krótko po tym, jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nałożyła karę na TVN, Nowoczesna złożyła skargę na TVP za m.in. "świadome rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji".
 • ​Kulisy przewrotu w Nowoczesnej

  ​Kulisy przewrotu w Nowoczesnej

  Poniedziałkowa prasa przynosi garść smaczków na temat zmiany przywództwa w Nowoczesnej.
 • Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna drąży sprawę statutu Polskiej Fundacji Narodowej

  Nowoczesna zwróciła się z pytaniem do premier Beaty Szydło, czy były z nią konsultowane zmiany w statucie Polskiej Fundacji Narodowej. Zdaniem posła ugrupowania Adama Szłapki nowy statut oznacza, że PFN będzie zajmować się "zupełnie innymi celami, niż deklarowano do tej pory".
 • Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  Nowoczesna: Nie możemy iść na wojnę z naszymi przyjaciółmi

  W UE jesteśmy partnerem, możemy rozmawiać twardo, obstawać przy swoich słusznych racjach, natomiast nie możemy iść ze wszystkimi na wojnę, a szczególnie z naszymi przyjaciółmi z Unii – podkreślali politycy Nowoczesnej, komentując odpowiedź Polski na zalecenia KE ws. praworządności.
 • Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Misiło zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki

  Poseł Nowoczesnej Piotr Misiło powiedział w piątek, że jest zaskoczony wnioskiem posłów PiS do komisji etyki poselskiej w sprawie jego wypowiedzi. "Nikomu nie grożę. Obiecuję Polakom, że posłowie PiS odpowiedzą za to, co zrobili Rzeczpospolitej" - dodał poseł.
 • Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna zaprasza międzynarodowe instytucje do Sejmu

  Nowoczesna wysłała list do międzynarodowych instytucji z prośbą, aby ich przedstawiciele pojawili się w polskim Sejmie - powiedział w sobotę w Koszalinie (woj. zachodniopomorskie) lider Nowoczesnej Ryszard Petru. Chodzi o zmiany w ustawach dotyczących sądownictwa.
 • Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Henning: Zmiany w ustawie o działalności leczniczej były dobre

  Paulina Henning z Nowoczesnej skomentowała kierunek obrany przez Ministerstwo Zdrowia ws. nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. "Pacjenci oprócz świadczeń finansowanych przez NFZ, będą mogli korzystać ze świadczeń odpłatnych, co jest względnie dobre" - oceniła posłanka.
 • Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Petru: Do współpracy Nowoczesnej i PO trzeba podejść pragmatycznie

  Ryszard Petru zabrał głos w sprawie współpracy Nowoczesnej i PO w wyborach samorządowych. "Do tej kwestii należy podejść pragmatycznie. Są miasta, gdzie wspólny kandydat na prezydenta jest możliwy, a są takie że nie" - mówił w poniedziałek w Częstochowie lider Nowoczesnej.
 • Nowoczesna apeluje o "natychmiastowe zakończenie obchodów smoleńskich"

  Nowoczesna apeluje o "natychmiastowe zakończenie obchodów smoleńskich"

  Nowoczesna zaapelowała do prezesa PiS o zakończenie organizowania miesięcznic smoleńskich. "Najwyższy czas, by zaprzestać tych spotkań, które dzielą a nie łączą. Teraz czas na ciszę i prawdziwą żałobę" - mówił podczas niedzielnego briefingu poseł Paweł Rabiej.
 • Posłanka Nowoczesnej reaguje na decyzję o zawieszeniu

  Posłanka Nowoczesnej reaguje na decyzję o zawieszeniu

  Posłanka Joanna Augustynowska uznała za "nieuzasadnioną i absurdalną" decyzję o zawieszeniu jej w prawach członka sejmowego klubu Nowoczesnej, dlatego - jak podkreśliła w oświadczeniu - jej dalsza współpraca w Klubie Nowoczesnej jest niemożliwa.