InteriaTV - Nowoczesna

Filmy - Nowoczesna (36)

 • Lubnauer: Andrzej Duda powinien stanąć przed TS. Jeśli będzie możliwość, złożymy taki wniosek

  „Za łamanie Konstytucji Prezydent Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu. Zobowiązuję się w imieniu Nowoczesnej, że jeśli będzie taka możliwość, złożymy taki wniosek, będziemy wnioskować o postawienie go przed Trybunałem Stanu” – powiedziała Katarzyna Lubnauer w Rozmowie w samo południe w RMF FM. „To nie jest spór między Polską i Unią Europejską, tylko między rządem PiS-u i Komisją Europejską. Rozmawiałam (w Brukseli) o tym, że Komisja Europejska powinna zapobiec temu, by 4 lipca duże grono sędziów SN nie musiało z niego odchodzić, (…) bo w to miejsce wjedzie partyjna kohorta (…). Unia Europejska to rodzina narodów, która ma swoje zasady. W tej chwili mamy do czynienia z sytuacją, w której te wartości i zasady są łamane” – tak z kolei przewodnicząca Nowoczesnej skomentowała skomplikowaną sytuację wokół Sądu Najwyższego.
 • Schmidt w Porannej rozmowie RMF (11.05.18)

  "Jak z każdą ciężką, trudną decyzją: coś się kumuluje i przychodzi moment przełomowy, kiedy mówi się: basta!" - tak o swoim odejściu z Nowoczesnej mówiła w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Schmidt. "Nowoczesna stała się projektem nie takim, jaki tworzyłam 3 lata temu (…). Mam instynkt samozachowawczy - jak w biznesie: kiedy nie chce się jakiegoś projektu kontynuować, nie chce się już z jakimiś ludźmi współpracować, to ma się możliwość wyjścia" - stwierdziła i przyznała: "Uważam, że byłam sekowana w partii i klubie. Przez obecne władze. (…) To trwa już bardzo długo". „Przede mną chwila działalności w ramach niezależności. Jest bardzo dużo czasu. Do wyborów samorządowych nie zadzieje się raczej nic” – mówiła o możliwości powstania nowej partii stanowiącej konkurencję dla duopolu PO-PiS Joanna Schmidt. Jak oceniała w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM była posłanka Nowoczesnej, „potencjał społeczny jest pobudzony”. „Wierzę, że uda się spiąć tę energię i powstanie coś rewelacyjnego” – stwierdziła. Z kim chciałaby współpracować w takim ruchu? „Widziałabym tam takich ludzi, jak Robert Biedroń, Barbara Nowacka, Ryszard Petru, Krzysztof Mieszkowski i wielu innych polityków. Wspólny mianownik? Muszą być wspólne wartości. To nie musi być koniecznie wspólny program, tylko te wartości na poziomie ‘meta’” – dodała Schmidt. Robert Mazurek pytał również o trwający w Sejmie protest opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Posłanka stwierdziła, że więcej pieniędzy na ich potrzeby mogłoby pochodzić np. z modyfikacji programu 500+. „Jeżeli można dać 500 zł gotówki wszystkim, to nie można mówić, że osoba niepełnosprawna dokładnie nie będzie wiedziała, na co wydać te pieniądze” – krytykowała ostatnie propozycje PiS Schmidt.
 • Petru w Porannej rozmowie RMF (28.03.18)

  "Jestem przeciwnikiem jakiegokolwiek zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Ważne jest, żebyśmy wypracowali jakieś wspólne rozwiązanie. W tym parlamencie możemy tylko zablokować zaostrzenie ustawy aborcyjnej. Nie ma szans na jakiekolwiek inne zmiany" - ocenia w Porannej rozmowie w RMF FM Ryszard Petru. "Jestem zwolennikiem miękkiej liberalizacji na wzór niemiecki, który polega na tym, że kobieta, które chce usunąć ciążę, nie robiła tego pochopnie, żeby przeszła przez proces konsultacji, również psychologicznyc" - dodaje gość Roberta Mazurka. Założyciel Nowoczesnej zapewnia, że zależy mu na dobrym wyniku partii. "Wolałbym, żeby Nowoczesna była silniejsza w sondażach, przed nami bardzo ważny sprawdzian - wybory samorządowe" - mówi. Podkreśla, że Katarzynę Lubnauer "będziemy oceniać po owocach, czyli po wynikach wyborów samorządowych". "Byłem zwolennikiem szerokiej koalicji (w wyborach samorządowych – przyp. red.), PSL i lewica wycofali się z tego, co uważam za błędne decyzje" - twierdzi. "Chciałbym uniknąć sytuacji, która jest w Gdańsku, gdzie mamy wysyp kandydatów opozycyjnych" - tłumaczy. "Uważam, że prawybory byłyby dobrym rozwiązaniem, nie ma chęci na to ze strony partii opozycyjnych - to źle. Może dojść do tego, że w II turze wchodzi kandydat PiS-u i wygra wybory - tak się zdarzało" - uważa.
 • Scheuring-Wielgus w Porannej rozmowie RMF (02.03.18)

  "Mogłabym zaśpiewać: 'I can’t get no satisfaction'" – tak w Porannej rozmowie w RMF FM Joanna Scheuring-Wielgus odpowiedziała na pytanie dotyczące oceny szefowania Nowoczesnej przez Katarzynę Lubnauer. "Sondaże pokazują, że z Nowoczesną jest coś nie tak – sondaże są alarmujące i bardzo złe dla nas. Mija 100 dni rządów, czy liderstwa, Katarzyny Lubnauer. Mam nadzieję, że odbędzie się jakaś rzeczowa i dobra dyskusja: 'Co dalej?'. Nigdy nie byłam przeciwniczką Katarzyny Lubnauer, ale partia to nie jest budowanie z klocków LEGO – (…) budowanie nie polega na wstawianiu okien do domu, tylko najpierw budujemy fundamenty" – podkreśliła posłanka Nowoczesnej. Scheuring – Wielgus podkreśliła, że zarządzanie partią nie polega na obecności w mediach i "komentowaniu rzeczywistości, która mamy". "W życiu! Czy ja wyglądam na osobę, która chciałaby kiedykolwiek być w PO? Absolutnie nie! PO to największa partia opozycyjna, ale też sobie nie radzi, w Platformie też jest zastój" – stwierdziła Scheuring – Wielgus zapytana, o to, czy rozważyłaby przejście do PO. "Jest jeszcze jedno wyjście - wydaje mi się, że jest takie ciśnienie na coś zupełnie nowego i być może się to kiedyś wydarzy, zobaczymy" – dodała, odnosząc się do możliwej przyszłości polskich partii politycznych. Nawiązując ponownie do sondaży, posłanka przyznała: "Oczywiście, że to jest klęska Nowoczesnej", ale jednocześnie zaznaczyła: "Natomiast o tym, czy Nowoczesna jest klęską, czy nie, to zadecydują o tym wyborcy przy urnach".
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (01.12.17)

  "Sama PO nie wygra wyborów w Warszawie" – stwierdza w Porannej rozmowie w RMF FM Paweł Rabiej. "PO z Nowoczesną to już inna konfiguracja polityczna" – dodaje polityk Nowoczesnej. Pytany o to, czy nie czuje dyskomfortu w związku z tym, że był kandydatem Nowoczesnej na prezydenta Warszawy, a następnie stał się kandydatem na wiceprezydenta przy Rafale Trzaskowskim z PO, odpowiada: "To nie jest dyskomfortowa sytuacja. Uważam, że ten zalążek sojuszu strategicznego, który dotyczy Warszawy jest dobry, bo on daje opozycji możliwość wygranej w wyborach samorządowych w kraju". Gość Roberta Mazurka podkreśla: "Chcę w Warszawie zmian, Rafał Trzaskowski chce zmian - razem jesteśmy w stanie je przeprowadzić". Rabiej skomentował także zmiany na stanowisku lidera Nowoczesnej: "Myślę, że Ryszard Petru poniósł niewspółmierny koszt w stosunku do błędów, które popełnił - nie tylko on sam, ale my wszyscy w Nowoczesnej. Bo lider odpowiada za błędy wszystkich". Polityk podkreśla jednak, że jest spokojny o przyszłość swojej partii. "Będziemy rośli w sondażach, będziemy mówili o tym, co chcemy zrobić" – stwierdza.
 • Lubnauer w Porannej rozmowie RMF (24.11.17)

  „Trwałe są tylko te sojusze, które dają korzyści obu stronom. Nie widzę w porozumieniu z PO takiego potencjału, ta relacja na razie jest niesymetryczna, nie znam szczegółów porozumienia z Platformą (...). Na razie widzę jedną rzecz – że oddaliśmy (Platformie) najważniejsze miasto w Polsce - powiedziała Katarzyna Lubnauer w Porannej rozmowie w RMF FM, odnosząc się do wczorajszej konferencji, na której ogłoszono, że wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Warszawy będzie Rafał Trzaskowski. „Myślę, że błędem jest to, że nie wykorzystaliśmy takiego atutu, jakim jest możliwość przedstawienia (jako kandydatki na prezydenta Warszawy) Kamili Gasiuk-Pihowicz” - dodała wiceprzewodnicząca Nowoczesnej. „Rozumiem, że na razie mamy list intencyjny do listu intencyjnego. Żaden ciała statutowe nie zatwierdziły koalicji z PO” – dodała. „Polacy chcą być odpowiedzialni za swoje państwo i nie znoszą, jak im się ogranicza prawa obywatelskie, a odebranie im prawa do niezależnych i niezawisłych sądów jest odebraniem praw obywatelskich, i dlatego protestują” - tak Lubnauer odniosła się do protestów przeciwko reformie sądownictwa wdrażanej przez PiS. Zapytana, o to, kto zostanie nowym liderem Nowoczesnej, Lubnauer odpowiedziała: „Wszystko zależy od tego, kto będzie w stanie przekonać do siebie delegatów”.
 • Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17)

  Rabiej w Porannej rozmowie RMF (18.10.17).
 • Dolniak w Porannej rozmowie RMF (28.09.17)

  Dolniak w Porannej rozmowie RMF (28.09.17).
 • Lubnauer (Nowoczesna) o wyniku AfD w wyborach parlamentarnych w Niemczech (TV Interia)

  Lubnauer (Nowoczesna) o wyniku AfD w wyborach parlamentarnych w Niemczech (TV Interia).
 • Lubnauer (Nowoczesna) o słowach rzecznika Łapińskiego i konflikcie w PiS (TV Interia)

  Lubnauer (Nowoczesna) o słowach rzecznika Łapińskiego i konflikcie w PiS (TV Interia).