nowelizacja

Artykuły - Nowelizacja (489)

Filmy - Nowelizacja (6)

 • Błąd w nowelizacji Kodeksu Pracy. PIP może nakładać grzywny nawet do wysokości 30 tys. złotych

  Jeśli nie zostaną dopasowane do siebie dwa różne projekty, dotyczące zasad wydawania świadectw pracy, pracodawcy słono za to zapłacą. Gdy nie zorientują się w treści nowych, wzajemnie wykluczających się przepisów, narażą się na kary od Państwowej Inspekcji Pracy i wypłaty 6-tyg. pensji jako odszkodowań dla pracowników.
 • "W obecnej sytuacji gospodarczej cięcia wydatków zmniejszą popyt"

  Zgodnie z zapowiedziami premiera Donalda Tuska w tym tygodniu rząd przedstawi propozycję nowelizacji budżetu. Nowelizacja budżetu poprzez zwiększenie deficytu jest niemożliwa z prawnego punktu widzenia, bo ustawowy poziom 50-proc. relacji długu do PKB został już przekroczony. W budżecie zabraknąć może ok. 27 mld zł z tytułu mniejszych dochodów. – W obecnej sytuacji gospodarczej cięcia wydatków zmniejszą i tak mały popyt – uważa Janusz Jankowiak, ekonomista Polskiej Rady Biznesu.
 • Kluza: Rząd powinien wytłumaczyć się z założeń budżetu

  Rząd powinien się wytłumaczyć z realizacji założeń budżetowych za ten rok – uważa były minister finansów Stanisław Kluza. Jego zdaniem nowelizacja nie będzie możliwa bez zmiany poziomu deficytu. Szanse na realizacje założeń przedstawionych na przyszły rok na razie trudno oceniać, bo - jak mówi - są pierwotne i mgliste.
 • Słuchacze RMF FM przepytują ministra Gowina

  Jarosław Gowin odpowiadał na antenie RMF FM na pytania o swój stosunek do związków osób tej samej płci, nowelizację kodeksu karnego i dysproporcje w wynagrodzeniu pracowników sektora budżetowego i prywatnego.