nowe stenogramy

Artykuły - Nowe stenogramy (1)

 • Miażdżąca opinia prof. Frencha na temat nowych nagrań z tupolewa

  Miażdżąca opinia prof. Frencha na temat nowych nagrań z tupolewa

  Brytyjski naukowiec, prof. Peter French, komentuje nową metodę badania nagrań z rejestratora pokładowego Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. Jego zdaniem, stwierdzenie, że dzięki nowym kopiom nagrań udało się odczytać 30 proc. więcej słów, jest "wyssane z palca" i "przeczy podstawowym zasadom akustyki". Mówi o tym w wywiadzie, opublikowanym w "Gazecie Wyborczej".

Filmy - Nowe stenogramy (2)

 • Wiesław Jedynak: Dowódca samolotu był przeciążony

  "W raporcie Millera znalazła się informacja o tym, że kokpit był otwarty dla osób spoza załogi. To nie jest rzeczą dobrą" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM o nowych stenogramach członek zespołu Macieja Laska, Wiesław Jedynak. "Od początku podkreślaliśmy, że w krytycznych fazach lotu załoga powinna być pozostawiona sobie i pracy, którą wykonuje". Zdaniem Jedynaka, do odsłuchów trzeba podchodzić ostrożnie, bo "nie dokonuje ich maszyna, tylko robi to człowiek".
 • Nowe stenogramy ze Smoleńska. "Ktoś gra katastrofą"

  Nowe odczyty stenogramów z katastrofy smoleńskiej? „To jest wstrząsające, że 5 lat po katastrofie smoleńskiej powtarzane są tezy pani Anodiny. Ktoś gra katastrofą smoleńską i chce podgrzać emocje” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM rzecznik PiS Marcin Mastalerek. Zdaniem gościa RMF FM to nie jest przypadek, że kilka dni przed 5. rocznicą katastrofy smoleńskiej jest kontrolowany wyciek zapisów. "Gdzie są oryginały czarnych skrzynek?! Gdzie oryginały nagrań?" - pyta Mastalerek. "Po 5 latach nagle okazuje się, że można odczytać 30 procent więcej. To jest po prostu kpina."