nowe indeksy

Artykuły - Nowe indeksy (13)

 • Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Dziś start nowych indeksów na GPW. Mają zwiększyć płynność i przejrzystość

  Na GPW debiutują indeksy WIG50 oraz WIG250. Zastąpią one dotychczasowe indeksy średnich i małych spółek - mWIG40 oraz sWIG80. Dzięki tej zmianie inwestorzy mają otrzymać lepszy wskaźnik koniunktury wśród spółek o średniej i niskiej kapitalizacji. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, zyskać mogą też spółki, które znajdą się w nowych indeksach.
 • Za miesiąc na GPW pojawią się dwa nowe indeksy

  Za miesiąc na GPW pojawią się dwa nowe indeksy

  24 marca na GPW pojawią się indeksy WIG50 i WIG250. Z notowań znikną indeksy małych spółek sWIG80 i WIG-Plus. Natomiast do końca 2015 roku równolegle utrzymany zostanie mWIG40.
 • Od 24 marca br. GPW będzie publikować indeksy WIG50 i WIG250

  Od 24 marca br. GPW będzie publikować indeksy WIG50 i WIG250

  Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie rozpocznie 24 marca br. publikację indeksów WIG50 i WIG250 - poinformowano w poniedziałkowym komunikacie. Dodano, że nowe indeksy pozwolą na lepsze odzwierciedlenie zróżnicowania spółek notowanych na parkiecie.
 • GPW rozpoczyna publikację nowego indeksu WIG30

  GPW rozpoczyna publikację nowego indeksu WIG30

  Giełda Papierów Wartościowych od dziś rozpoczyna publikację nowych indeksów, WIG30 i WIG30 TR. Zwiększenie spółek w głównym indeksie ma spowodować zwiększenie liczby uczestników w indeksie średnich oraz małych spółek, w związku z czym od marca 2014 r. GPW rozpocznie publikację kolejnych indeksów WIG50 i WIG100.
 • GPW wprowadzi nowy indeks WIG 30

  GPW wprowadzi nowy indeks WIG 30

  Papierów Wartościowych od 23 września rozpocznie publikację nowych indeksów, WIG 30 i WIG 30 TR. Zwiększenie spółek w głównym indeksie spowoduje zwiększenie liczby uczestników w indeksie średnich oraz małych spółek, w związku z czym od marca 2014 r. GPW rozpocznie publikację indeksów WIG 50 i WIG 100..
 • 150 spółek zasili nowy indeks WIG Plus

  - W październiku lub listopadzie na warszawskim parkiecie pojawi się nowy indeks - WIG Plus. Na początku obejmie około 150 spółek - powiedział w czwartek prezes GPW Ludwik Sobolewski.
 • GPW wprowadza od 4 maja nowy indeks WIG-Ukraine

  - Od 4 maja warszawska giełda oblicza i publikuje nowy indeks, WIG-Ukraine - poinformował na środowej konferencji prezes GPW, Ludwik Sobolewski.
 • Indeksy afrykańskie na platformie GO4X

  Od kilku tygodni to właśnie Afryka jest w centrum uwagi całego świata. Nie inaczej jest na rynku finansowym, gdzie wszyscy gracze bacznie obserwują dziejące się tam wydarzenia. Właśnie z myślą o nich GO4X wprowadził nowe indeksy afrykańskie.
 • Na GPW może pojawić się nowy indeks

  Na GPW może pojawić się nowy indeks

  Wysyp ukraińskich ofert publicznych w Polsce może poskutkować utworzeniem nowego indeksu na Giełdzie Papierów Wartościowych - dowiaduje się "Parkiet".
 • S&P przedstawia nowych indeks akcji

  Agencja ratingowa Standard & Poor's przedstawiła nowy indeks śledzący zmiany na rynka akcji. The International Preferred Stock Index skupiać będzie uwagę inwestorów zainteresowanych angażowaniem na rynku rozwijających się krajów europejskich i azjatyckich.

Filmy - Nowe indeksy (1)

 • Dziś start nowych indeksów na GPW

  Na GPW debiutują indeksy WIG50 oraz WIG250. Zastąpią one dotychczasowe indeksy średnich i małych spółek – mWIG40 oraz sWIG80. Dzięki tej zmianie inwestorzy mają otrzymać lepszy wskaźnik koniunktury wśród spółek o średniej i niskiej kapitalizacji. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, zyskać mogą też spółki, które znajdą się w nowych indeksach. Komentuje Tomasz Wiśniewski, przewodniczący Komitetu Indeksów Giełdowych w GPW.