Nowe Horyzonty

Artykuły - Nowe Horyzonty (73)

 • "Zabij to i wyjedź z tego miasta" otworzy 20. MFF Nowe Horyzonty

  "Zabij to i wyjedź z tego miasta" otworzy 20. MFF Nowe Horyzonty

  Jeden z najodważniejszych projektów w historii polskiej animacji - realizowany przez 14 lat film "Zabij to i wyjedź z tego miasta" - otworzy 20. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
 • 20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival połączone

  20. MFF Nowe Horyzonty i 11. American Film Festival połączone

  Odważne, bezkompromisowe, przełamujące stereotypy, ale też dające otuchę i nadzieję na lepsze jutro: kino prezentowane w ramach MFF Nowe Horyzonty i American Film Festival od zawsze udowadnia, że sztuka filmowa ma w sobie "coś więcej". W tym roku nasze spojrzenia kierujemy ku nadchodzącej przyszłości, dlatego znakiem połączonych festiwali została jaskółka: symbol wolności, otwartości, poszukiwania i przede wszystkim - nadziei.
 • Letnie Tournée Nowych Horyzontów

  Letnie Tournée Nowych Horyzontów

  Mam obsesję na punkcie tworzenia nowych form obrazów. Zależy mi na tym, by pokazywać rzeczy owiane tajemnicą, a nie historie, które mają wyraźny początek i koniec - mówił PAP Albert Serra, którego najnowszy film "Liberte" będzie można oglądać w wybranych miastach Polski podczas letniego Tournée Nowych Horyzontów.
 • 20. edycja festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się w listopadzie

  20. edycja festiwalu Nowe Horyzonty odbędzie się w listopadzie

  20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty odbędzie się w tym roku w listopadzie i będzie połączona z 11. American Film Festival - poinformowali organizatorzy imprezy.
 • Festiwal Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowanym terminie

  Festiwal Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowanym terminie

  20. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty nie odbędzie się w planowym terminie na przełomie lipca i sierpnia - poinformowali organizatorzy imprezy.
 • 120 000 osób na festiwalu Nowe Horyzonty

  120 000 osób na festiwalu Nowe Horyzonty

  W niedzielę, 4 sierpnia, pokazem najnowszego dzieła Quentina Tarantino "Pewnego razu… w Hollywood" zakończył się 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. W festiwalowych wydarzeniach uczestniczyło 120 000 osób. To wzrost frekwencji o 10% w porównaniu do ubiegłego roku.
 • ​19. MFF Nowe Horyzonty: Święto kina

  ​19. MFF Nowe Horyzonty: Święto kina

  4 sierpnia zakończył się 19. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty. Odbywająca się we Wrocławiu impreza od lat uchodzi za największe i najważniejsze wydarzenie tego typu w Polsce. Podczas tegorocznej edycji ponownie udowodniono, że taka opinia nie jest bezpodstawna.
 • Nowe Horyzonty 2019: Grand Prix dla "Przynęty"

  Nowe Horyzonty 2019: Grand Prix dla "Przynęty"

  Jury 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Nowe Horyzonty we Wrocławiu przyznało Grand Prix filmowi "Przynęta" w reżyserii Marka Jenkina. Film brytyjskiego reżysera został uznany za najlepszy, spośród 12 konkursowych tytułów, także przez festiwalową publiczność.
 • "Deerskin" i inne filmowe odkrycia na Nowych Horyzontach

  "Deerskin" i inne filmowe odkrycia na Nowych Horyzontach

  "Deerskin" Quentina Dupieux, czyli opowieść o mężczyźnie mającym obsesję na punkcie skórzanej kurtki, jest jednym z filmowych odkryć 19. festiwalu Nowe Horyzonty. W sekcji dedykowanej odkryciom selekcjonerów znalazł się z kolei m.in. nagrodzony Złotym Niedźwiedziem obraz "Synonimy" Nadava Lapida.
 • Francuski "Kler"? Polska premiera "Dzięki Bogu"

  Francuski "Kler"? Polska premiera "Dzięki Bogu"

  Na festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu odbył się pierwszy polski pokaz najnowszego filmu François Ozona "Dzięki Bogu" ("Grâce à Dieu"). Jego bohaterami są trzej mężczyźni usiłujący postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie. Ozon otrzymał za swój film na tegorocznym Berlinale Srebrnego Niedźwiedzia - Nagrodę Grand Prix Jury.

Filmy - Nowe Horyzonty (11)

 • "Miłość" na otwarcie festiwalu

  Film Michaela Hanekego "Miłość" otworzy 12. Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty, który rozpocznie się 19 lipca we Wrocławiu. Podczas imprezy zostanie pokazanych 469 filmów, z czego 160 po raz pierwszy w Polsce.
 • Nowe Horyzonty i "Gdynia we Wrocławiu"

  Nowość w programie tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty stanowi sekcja "Gdynia we Wrocławiu", na której zostaną zaprezentowane najnowsze polskie filmy. Wrocławska publiczność obejrzy m.in. "Sekret" Przemysława Wojcieszka i "Jesteś Bogiem" Leszka Dawida.
 • Kino meksykańskie we Wrocławiu

  Ważnym punktem programu tegorocznej edycji festiwalu Nowe Horyzonty będzie przegląd kina meksykańskiego, w ramach którego zostanie pokazanych 16 produkcji z tego kraju.
 • "Mockumenty" hitem festiwalu Nowe Horyzonty?

  Interesującą propozycją tegorocznego festiwalu Nowe Horyzonty jest przegląd "mockumentów" - filmów wykorzystujących konwencję dokumentu do stworzenia fikcyjnych opowieści. Zostaną pokazane 22 obrazy tego gatunku, w tym klasyk "Gry wojenne" Petera Watkinsa.