Nowa Zelandia

Artykuły - Nowa Zelandia (148)

 • Na antypodach zlikwidują wkład własny

  Na antypodach zlikwidują wkład własny

  Brak wkładu własnego i rządowa dopłata dla osób kupujących pierwsze mieszkanie - tak Nowa Zelandia odpowiada na wywołane epidemią zawirowania na tamtejszym rynku mieszkaniowym. Spowolnienie - wywołane spadkiem popytu ze strony zamożniejszych Nowozelandczyków - może być wykorzystane przez młodych do zakupu nieruchomości na własność.
 • Podwodne jezioro u wybrzeży Nowej Zelandii

  Podwodne jezioro u wybrzeży Nowej Zelandii

  ​Rzadki zbiornik słodkowodny został znaleziony pod morzem u wybrzeży Wyspy Południowej, największe z wysp Nowej Zelandii.
 • Nowa Zelandia z internetem o prędkości 100 Mb/s

  Nowa Zelandia z internetem o prędkości 100 Mb/s

  Nowozelandzka Komisja Handlu opublikowała grudniową edycję raportu, który mierzy prędkość szerokopasmowego internetu. Krajowe plany osiągają nawet 100 Mb/s – i to w 99 procentach przypadków.
 • W Nowej Zelandii do programu emerytalnego mogą przystąpić także osoby niepracujące

  W Nowej Zelandii do programu emerytalnego mogą przystąpić także osoby niepracujące

  W Nowej Zelandii do programu emerytalnego KiwiSaver automatycznie zapisywani są pracownicy między 18. a 65. rokiem życia, a dobrowolnie mogą też przystąpić prowadzący działalność gospodarczą i niepracujący. W poniedziałek w Polsce ruszył program Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).
 • Mocne zaskoczenie na kiwi

  Mocne zaskoczenie na kiwi

  Nowa Zelandia: Bank centralny Nowej Zelandii utrzymał wczoraj późnym wieczorem poziom głównej stopy OCR (1,75 proc.), ale nieoczekiwanie zmienił treść komunikatu na "gołębi" - obniżka stóp jest bardziej prawdopodobnym kolejnym ruchem, niż podwyżka.
 • Sygnał ostrzegawczy z RBNZ?

  Sygnał ostrzegawczy z RBNZ?

  Zakończone w dniu dzisiejszym posiedzenie Banku Rezerwy Nowej Zelandii nieoczekiwanie zakończyło się złagodzeniem retoryki śladem innych banków centralnych. Rynek nie spodziewał się takiego ruchu, gdyż publikowane od ostatniego posiedzenia dane wskazywały na siłę popytu wewnętrznego, a władze monetarne dotychczas komunikowały, że szanse na cięcia stóp procentowych jak i podwyżkę są podobne.
 • ​Nadciąga apokalipsa? Milionerzy budują bunkry w Nowej Zelandii

  ​Nadciąga apokalipsa? Milionerzy budują bunkry w Nowej Zelandii

  Czy finansowa elita USA wie o czymś, o czym my nie wiemy? Bogacze z Doliny Krzemowej coraz częściej kupują nieruchomości w Nowej Zelandii w obawie przed zagładą cywilizacji. Niektórzy wysyłają na pacyficzne wyspy luksusowe schrony.
 • KE zielone światło na negocjacje z Australią i Nową Zelandią

  KE zielone światło na negocjacje z Australią i Nową Zelandią

  Unijni ministrowie odpowiedzialni za sprawy handlu dali we wtorek Komisji Europejskiej mandat na rozpoczęcie negocjacji handlowych z Australią i Nową Zelandią. To kolejne państwa, z którymi "28" chce wypracować porozumienie o wolnym handlu.
 • ​Nowa Zelandia: Ujawniono szczegóły zamachu na Elżbietę II

  ​Nowa Zelandia: Ujawniono szczegóły zamachu na Elżbietę II

  Jak ujawniły nowozelandzkie służby, w 1981 roku nastolatek przeprowadził nieudany zamach na brytyjską królową Elżbietę II - podaje Reuters. Sprawa została zamieciona pod dywan, w obawie przed międzynarodowym skandalem.
 • Kolejny silny wzrost cen na aukcji GDT

  Kolejny silny wzrost cen na aukcji GDT

  W zeszłym tygodniu odbyła się aukcja produktów mlecznych na platformie aukcyjnej Global Dairy Trade (GDT) w Nowej Zelandii. Indeks cen GDT zwiększył się na niej do 1061 pkt. wobec 1002 pkt. na poprzedniej aukcji, przeprowadzonej 16 stycznia br. (wzrost o 5,9%), co było poniżej oczekiwań rynku przybliżanych kontraktami terminowymi na pełne mleko w proszku, odtłuszczone mleko w proszku oraz bezwodny tłuszcz mleczny na giełdzie w Nowej Zelandii. Jest to jednocześnie najsilniejszy wzrost indeksu od listopada 2016 r.

Filmy - Nowa Zelandia (10)