nowa praca

Artykuły - Nowa praca (64)

 • Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Niska stopa bezrobocia w listopadzie br. (6,6 proc. - dane MRPiPS) sprawia, że rekruterzy coraz częściej sami zapraszają do procesu rekrutacji potencjalnych kandydatów. W listopadzie 2017 r. za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 49 884 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, Inżynierii i Finansów/Ekonomii. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.
 • Nadszedł szczyt sezonu na prace świąteczne

  Nadszedł szczyt sezonu na prace świąteczne

  Wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy.
 • Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepisów na sukces zawodowy jest wiele, ale wszystkim poszukującym odpowiedniej ścieżki kariery przypominamy, że w sektorze IT brakuje w Polsce ok. 50 tys. wykwalifikowanych pracowników. Zawód programisty i praca w branży IT może więc być doskonałym wyborem.
 • Nie pal za sobą mostów! Były pracodawca może pomóc ci zdobyć nową pracę

 • Programisto, czas zacząć pracę!

  Programisto, czas zacząć pracę!

  Każda dziedzina naszego życia jest związana z nowymi technologiami. Nic dziwnego, że ten sektor daje szansę na rozwój, stałe zatrudnienie i wysoką pensję. Zwłaszcza, że programistów jest jak na lekarstwo. Jak zostać programistą? Jaki język programowania jest najbardziej pożądany na rynku pracy?
 • ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  Spotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Doradzamy jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 • OHP mają zmienić nazwę, strukturę i rozszerzyć działalność

  OHP mają zmienić nazwę, strukturę i rozszerzyć działalność

  Prowadzenie samodzielnego szkolnictwa zawodowego, tworzenie młodzieżowych spółdzielni socjalnych i mieszkaniowych oraz zwiększenie liczby wyjazdów do pracy za granicę – to propozycje zmian w funkcjonowaniu Ochotniczych Hufców Pracy. Zmieni się też ich nazwa. Zmienić ma się także sama nazwa i struktura organizacji.
 • Randstad: 29 proc. Polaków zmieniło pracę od początku roku

  Randstad: 29 proc. Polaków zmieniło pracę od początku roku

  ​29 proc. Polaków zmieniło pracę lub zajmowane stanowisko od początku roku - wynika z cokwartalnego badania "Monitor Rynku Pracy" prowadzonego przez Randstad. 44 proc. badanych pracowników deklaruje, że głównym powodem zmiany pracy jest poprawa jej warunków.
 • W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W czerwcu otwarte zostanie w Rzeszowie Regionalne Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową firmy Deloitte. Placówka będzie zajmować się m.in. przygotowywaniem dokumentów dla działów audytu w tej części Europy. Docelowo pracę w Rzeszowie znajdzie 300 osób. Jak poinformował Wolda Grant z Deloitte, w rzeszowskim centrum pracować będą specjaliści, którzy będ
 • Najważniejsze wskazówki ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia dla poszukujących pracy

  Najważniejsze wskazówki ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia dla poszukujących pracy

  Nowy rok wielu motywuje do zmian na lepsze. Myślimy najczęściej o rozwoju, m.in. własnej kariery oraz kompetencji zawodowych. Jak co roku w styczniu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie dostępnymi ofertami pracy na specjalistycznych portalach branżowych. Jak zatem znaleźć wymarzoną pracę? Eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia radzą jak korzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza jeśli poszukujemy zatrudnienia za granicą. Zachęcają również do uważnej analizy i wyboru formy zatrudnienia.