nowa praca

Artykuły - Nowa praca (72)

 • Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  Polacy wysoko oceniają swoje szanse na znalezienie nowej pracy

  ​Rekordowo wysoko oceniamy swoje szanse na znalezienie nowego zatrudnienia; 88 proc. badanych ma nadzieję znaleźć pracę bez komplikacji. Z kolei 68 proc. ocenia, że znajdzie co najmniej tak dobre warunki, jak dotychczas - wynika z najnowszego sondażu firmy Randstad.
 • Komisja kodyfikacyjna za zmianami przepisów prawa pracy

  Komisja kodyfikacyjna za zmianami przepisów prawa pracy

  Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w środę przewodniczący komisji Marcin Zieleniecki. Zaznaczył, że propozycje komisji nie są projektami ustaw.
 • Wkrótce będziemy walczyć o pracowników nawet z Niemcami? Podwyżki płac to kwestia czasu

  Wkrótce będziemy walczyć o pracowników nawet z Niemcami? Podwyżki płac to kwestia czasu

  Ukraińcy zasypali wiele luk na naszym rynku. Ale problemy ze znalezieniem rąk do pracy są tak duże, że firmy podnoszą pensje Polakom. Dwucyfrowe dynamiki wzrostu płac w przedsiębiorstwach to już tylko kwestia czasu.
 • W Olsztynku Zalando zatrudni 500 osób

  W Olsztynku Zalando zatrudni 500 osób

  ​Budowa centrum logistycznego Zalando w Olsztynku ma kosztować 60 mln euro. Pracę w centrum logistycznym ma znaleźć 500 osób, będą to głównie pracownicy fizyczni - poinformowała w poniedziałek firma.
 • Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Jacy pracownicy byli poszukiwani w listopadzie 2017 roku?

  Niska stopa bezrobocia w listopadzie br. (6,6 proc. - dane MRPiPS) sprawia, że rekruterzy coraz częściej sami zapraszają do procesu rekrutacji potencjalnych kandydatów. W listopadzie 2017 r. za pośrednictwem wyszukiwarki kandydatów wiadomość od rekrutera otrzymało 49 884 osób posiadających profil zawodowy na GoldenLine. Poszukiwani byli głównie specjaliści z obszarów IT, Inżynierii i Finansów/Ekonomii. Najwięcej wiadomości rekruterzy wysłali do osób mieszkających w województwie mazowieckim, śląskim oraz dolnośląskim.
 • Nadszedł szczyt sezonu na prace świąteczne

  Nadszedł szczyt sezonu na prace świąteczne

  Wraz z rozpoczęciem grudnia nadchodzi szczyt zapotrzebowania na pracę tymczasową. Pod koniec roku prawdziwy boom przeżywają sektor handlowy, logistyczny i promocyjny, co powoduje powstanie tysięcy nowych miejsc pracy.
 • Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepisów na sukces zawodowy jest wiele, ale wszystkim poszukującym odpowiedniej ścieżki kariery przypominamy, że w sektorze IT brakuje w Polsce ok. 50 tys. wykwalifikowanych pracowników. Zawód programisty i praca w branży IT może więc być doskonałym wyborem.
 • Nie pal za sobą mostów! Były pracodawca może pomóc ci zdobyć nową pracę

 • Programisto, czas zacząć pracę!

  Programisto, czas zacząć pracę!

  Każda dziedzina naszego życia jest związana z nowymi technologiami. Nic dziwnego, że ten sektor daje szansę na rozwój, stałe zatrudnienie i wysoką pensję. Zwłaszcza, że programistów jest jak na lekarstwo. Jak zostać programistą? Jaki język programowania jest najbardziej pożądany na rynku pracy?
 • ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  Spotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Doradzamy jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.

Filmy - Nowa praca (2)

 • 10 tygodni i… mamy nową pracę. To szok dla samych szukających

  Średnio 2,5 miesiąca zajmuje obecnie Polakom znalezienie nowej pracy – tak wynika z doświadczeń uczestników, którzy miejsce zatrudnienia zmieniali stosunkowo niedawno. Przed 2-3 laty, aby znaleźć nowe miejsce zatrudnienia trzeba szukać trzeba było nawet ponad miesiąc dłużej – wynika z 31. edycji badania Monitor Rynku Pracy.
 • Kto traci najwięcej podejmując pracę

  Dodatkowy dochód, uzyskany z pójścia do pracy przez drugiego rodzica, był w Polsce procentowo najniższy wśród państw Unii Europejskiej. Dotyczyło to 2016 r., a wprowadzenie programu 500+ jeszcze ten problem pogłębiło, zwłaszcza gdy chodzi o rodziny z jednym dzieckiem.