nowa płyta

Artykuły - Nowa płyta (4258)

Filmy - Nowa płyta (149)

 • Alicja Janosz: Rozpoczęliśmy pracę nad płytą w najlepszym studiu nagrań w tej części Europy

  Ostatni rok przyniósł duże zmiany w życiu Alicji Janosz. We wrześniu 2014 roku artystka po raz pierwszy została mamą – urodziła chłopca o imieniu Tymon. Wraz z muzykami z wrocławskiego zespołu HooDoo Band nagrała też pierwszą od czterech lat płytę, która ukaże się na początku 2016 roku. Producentem krążka jest Bartosz Niebielecki, mąż wokalistki, perkusista HooDoo Band. – Płyta ta w zasadzie opowiada w każdej piosence o czymś dla mnie istotnym, o ważnych relacjach, emocjach, o tym, nad czym główkuję często i analizuję po to, by być lepszym człowiekiem, fajniejszą mamą, fajniejszym partnerem, lepszym muzykiem – mówi Alicja Janosz.
 • Już teraz premiera drugiego singla Mariki. Na płytę poczekamy do jesieni

  Pierwszy singiel zapowiadający nową płytę Mariki zatytułowany „Tabletki” ukazał się w czerwcu tego roku. Premierę dwóch kolejnych wokalistka zaplanowała na sierpień i wrzesień. Oba kawałki są już gotowe, a Marika koncentruje się na pracy nad pozostałymi utworami na płytę, która ukaże się w październiku. – Nigdy tak wcześniej nie funkcjonowałam, zawsze wszystko było na ostatnią chwilę, tym razem jakoś oddech jest większy, panuje spokój i swoboda. A ja mogę sobie siedzieć w studio i zajmować się miksami i ostatnimi pracami produkcyjnymi, tak, żeby album w całości pojawił się w sklepach w październiku – mówi Marika.
 • W przyszłym roku ukaże się płyta Anji Orthodox

  Pierwszy solowy album charyzmatycznej wokalistki zespołu Closterkeller miała ukazać się w połowie tego roku. Anja Orthodox bije się jednak w piersi i przyznaje, że nadmiar obowiązków i jej zaniedbania znacznie opóźnią jej wydanie. To będzie jednak zupełnie inna odsłona artystki – pozbawiona rockowego pazura, przepełniona delikatnością i subtelnością. Choć pomysł na solową płytę przewijał się od dawna, to jego realizacja była odsuwana na rzecz intensywnej działalności artystki w zespole Closterkeller. – Prawie wszystkie piosenki to są już tak naprawdę sprzed wielu lat. Moi najwięksi sympatycy mieli okazję ich posłuchać na kilku koncertach solowych. To bardzo ładne utwory. Ja to określam krótko: Closterkeller bez rocka. Więcej jest tam symfoniki, mnóstwo orkiestrowych brzmień, a także trochę takiej elektroniki. Ale nie jest to żadne „umc umc”. Taka ładna, liryczna płyta – mówi Anja Orthodox.
 • Jesienią premiera nowego solowego albumu Piotra Roguckiego

  Piotr Rogucki pracuje nad dwoma albumami. Solowy krążek ma ukazać się jesienią tego roku. Będzie to tzw. concept album, zawierający utwory napisane do określonej fabuły. Rogucki do współpracy zaprosił kilkoro wokalistów występujących w programie „Must Be the Music”. Jednocześnie powstaje nowy krążek grupy Coma.