Nowa Huta

Artykuły - Nowa Huta (42)

 • Zamknięcie pieca w Nowej Hucie. "Oszukali nas, pracę straci 2 tys. osób"

  Zamknięcie pieca w Nowej Hucie. "Oszukali nas, pracę straci 2 tys. osób"

  Według wyliczeń ArcelorMittal Poland po zamknięciu wielkiego pieca i stalowni w krakowskiej hucie pracę straci 650 osób. - To kłamstwo - mówią związkowcy i wskazują, że bez pracy może zostać nawet 2 tys. osób. - Nie spodziewaliśmy się takiej decyzji. Zarząd przez cały czas zaprzeczał. Wiedzieli o tym, oszukali nas - mówi Polsat News przewodniczący NSZZ AMP Krzysztof Wójcik. Nie wykluczył strajków.
 • ArcelorMittal Poland zamyka część surowcową

  ArcelorMittal Poland zamyka część surowcową

  ​ArcelorMittal Poland ogłosił decyzję o zamknięciu na stałe części surowcowej w krakowskiej hucie, czyli wielkiego pieca i stalowni. Spółka zamierza skoncentrować produkcję surowcową w swoim oddziale w Dąbrowie Górniczej.
 • ArcelorMittal Poland ponownie uruchomi część surowcową w krakowskiej hucie

  ArcelorMittal Poland ponownie uruchomi część surowcową w krakowskiej hucie

  ​ArcelorMittal Poland podjął decyzję o ponownym uruchomieniu części surowcowej krakowskiej huty, czyli wielkiego pieca i stalowni, która została tymczasowo zatrzymana pod koniec listopada 2019 r. Według zapowiedzi spółki powinno to nastąpić w połowie marca br.
 • ​Budowniczowie: Portret zapomnianych bohaterów

  ​Budowniczowie: Portret zapomnianych bohaterów

  W 1949 r. przyjechali z całej Polski w jedno miejsce, w jednym celu - wybudować Nową Hutę. W 70. rocznicę powstania "idealnego miasta socjalistycznego" powstaje film dokumentujący wspomnienia jego pierwszych mieszkańców.
 • Nowa Huta najpopularniejsza w Krakowie

  Nowa Huta najpopularniejsza w Krakowie

  "Kraków i Nowa Huta, Sodoma i Gomora, z Sodomy do Gomory jedzie się tramwajem" - to fragment utworu Marcina Świetlickiego. Obecnie Nowa Huta nie jest już tą dzielnicą, o której pisał wspomniany poeta. Dzięki modernizacji Huty przez firmę ArcelorMittal zmalała bardzo uciążliwość huty dla okolicznych mieszkańców. Dzielnica stała się atrakcyjnym miejscem dla mieszkańców - dzięki dużej dostępności terenów zielonych i dobrej komunikacji Nowa Huta bardzo zyskała na popularności.
 • Preferencje mieszkaniowe Krakowian

  Preferencje mieszkaniowe Krakowian

  Kraków - jedno z najstarszych miast Polski, w którego historyczną i unikalną architekturę płynnie wkomponowano współczesne przestrzenie mieszkalne. Serwis Otodom postanowił sprawdzić jakie preferencje lokalowe mają współcześni mieszkańcy dawnej stolicy Polski.
 • Nowa Huta, jedną z najczęściej rozważonych dzielnic przez osoby poszukujące mieszkania

  Nowa Huta, jedną z najczęściej rozważonych dzielnic przez osoby poszukujące mieszkania

  Kraków administracyjne podzielony jest na osiemnaście dzielnic. Każda z nich charakteryzuje się inną ofertą na rynku mieszkaniowym. W zabudowie Starego Miasta dominują zabytkowe kamienice, których standard nie zawsze jest najlepszy, a na dawnych obrzeżach miasta powstają duże osiedla mieszkaniowe. Gdzieś pomiędzy jest miejsce na zabudowę wielkopłytową i kameralne inwestycje deweloperskie.
 • Wokół obrony krzyża i pacyfikacji Nowej Huty. Wydarzenia z kwietnia 1960 r.

  Wokół obrony krzyża i pacyfikacji Nowej Huty. Wydarzenia z kwietnia 1960 r.

  Choć oficjalne PRL-owskie media tylko wzmiankowały o wydarzeniach nowohuckich to usłyszała o nich cała Polska. 27 kwietnia 1960 r. grupa kobiet z dziećmi stanęła w obronie wykopywanego krzyża, który stał na rogu ul. Marksa i Majakowskiego i znaczył miejsce w którym miał powstać pierwszy kościół na terenie miasta bez Boga.
 • Wojskowy schron przeciwatomowy - weszliśmy do środka

  Wojskowy schron przeciwatomowy - weszliśmy do środka

  Do tego miejsca nie można wejść ot tak. Mnie jednak udało się dotrzeć tam, gdzie w razie wybuchu bomby atomowej zebraliby się wojskowi, by jakimś cudem opanować sytuację. Dzięki Bogu, że nigdy nie musieli tego robić.
 • Bulwarowa uruchamia myślenie

  Bulwarowa uruchamia myślenie

  80 milionów złotych, 30 hektarów, 10 lat - tak w liczbach prezentuje się projekt rewitalizacji terenów wokół Zalewu Nowohuckiego. Aby jednak doszło do jego realizacji potrzebne są nie tylko unijne środku, ale przede wszystkim wsparcie samych mieszkańców najmłodszej dzielnicy Krakowa

Filmy - Nowa Huta (5)

 • Plac Centralny z lotu ptaka

  Plac Centralny z lotu ptaka.
 • Za kilka lat ma powstać nowa Nowa Huta

  Krakowską Nową Hutę czekają duże zmiany. Nowy projekt, który będzie realizowany w latach 2014-2020 ma sprawić, że Huta stanie się praktycznie nowym miastem. Na obszarze 55 tys. hektarów mają powstać m.in. parki technologiczne, nowe osiedla, a także instytucje kulturalne. – Będą to parki technologiczne, nowe osiedla mieszkaniowe, sport, rozrywka, rekreacja, a także usługi kulturalne – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Tadeusz Trzmiel, zastępca prezydenta Krakowa ds. Inwestycji i Infrastruktury.
 • 100-milionowa inwestycja w krakowskiej hucie

  ArcelorMittal Poland kontynuuje program inwestycyjny, otwierając w krakowskiej koksowni instalację oczyszczania gazu koksowniczego. Projekt o wartości 100 mln zł ogranicza wpływ zakładu na środowisko dzięki zmniejszeniu zużycia energii i redukcji ilości powstających w procesie technologicznym odpadów.
 • Szydłowski o Łaźni Nowej

  My po prostu robimy swoje - mówi reżyser Bartosz Szydłowski, dyrektor teatru Łaźnia Nowa. Przypomnijmy, że to najmłodszy teatr miejski w Krakowie, powołany do życia 1 stycznia 2005 roku, a mieszczący się w Nowej Hucie.