nowa antena dvb-t

Artykuły - Nowa antena dvb-t (28)

 • Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Problemy z odbiorem cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T

  Po przejściu z naziemnej telewizji analogowej na cyfrową DVB-T kłopoty z odbiorem ma ponad 0,5 mln osób (ok. 1,5 proc. populacji Polski). Niecałe 0,5 mln nie może odbierać MUX 1, 0,58 mln - MUX 2 i 0,214 mln - MUX 3. Wśród tych osób są tacy, którzy nie odbierają DVB-T wcale - ani jednego z multipleksów. Do KRRiT napłynęły w tej sprawie skargi, więc w lutym 2014 roku zaapelowała do UKE i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji o zajęcie się tym problemem.
 • Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Rosja wyłączy sygnał analogowy w 2018 roku

  Sygnał naziemnej telewizji w formacie analogowym na terenie Rosji będzie całkowicie wyłączony z dniem 1 lipca 2018 roku.
 • Koniec telewizji analogowej w Polsce

  Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, wyłączył nadajnik telewizji analogowej w Porcie Ekomarina Giżycko - jest to symboliczny koniec trwającej od wielu miesięcy cyfryzacji kraju, czyli przejścia z analogowej telewizji naziemnej na jej nowoczesny, cyfrowy odpowiednik.
 • Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  Ostatni etap cyfryzacji Polski - koniec telewizji analogowej

  23 lipca 2013 roku odbędzie się VII i jednocześnie ostatni etap wyłączeń nadajników telewizji analogowej. Obejmie ponad 2 mln mieszkańców z 220 gmin w 7 województwach: dolnośląskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim, podlaskim, lubelskim i lubuskim. Od tej chwili odbiór naziemny programów TVP na terenie całej Polski będzie możliwy tylko w sposób cyfrowy.
 • Problemy z NTC na Śląsku po 20 maja

  Problemy z NTC na Śląsku po 20 maja

  Dla województwa śląskiego zidentyfikowano 33 miejscowości, w których mogą wystąpić problemy z odbiorem sygnału MUX 3. Chodzi o piąty etap przechodzenia z naziemnej telewizji analogowej na naziemną telewizję cyfrową.
 • 84 proc. gospodarstw naziemnych z DVB-T

  84 proc. gospodarstw naziemnych z DVB-T

  Z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez TV Puls wynika, że 84 proc. gospodarstw domowych w Polsce, korzystających wyłącznie z telewizji naziemnej, odbiera sygnał cyfrowy.
 • IV etap cyfryzacji Polski - wszystkie najważniejsze informacje

  IV etap cyfryzacji Polski - wszystkie najważniejsze informacje

  W poniedziałek 22 kwietnia 2013 rozpocznie się czwarty etap wyłączeń naziemnej telewizji analogowej. Nadajniki zostaną wyłączone w następujących województwach: dolnośląskim, małopolskim, łódzkim, opolskim, podkarpackim, śląskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Koniec telewizji analogowej obejmie takie miasta jak m.in. Częstochowa, Opole, Rabka, Szczawnica, Tarnów czy Wrocław.
 • Lepszy odbiór DVB-T z anteną Ferguson City HD

  Lepszy odbiór DVB-T z anteną Ferguson City HD

  Mimo, iż do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, zwykle wystarczy istniejąca już instalacja antenowa, użytkownicy często skarżą się na brak sygnału i konieczna bywa wymiana anteny. W celu zapewnienia jak największego komfortu korzystania z technologii DVB-T, Ferguson wprowadził na rynek antenę kierunkową Ferguson City HD.
 • Jak nagrywać telewizję cyfrową?

  Jak nagrywać telewizję cyfrową?

  Do nagrywania programów telewizyjnych można wykorzystywać różne urządzenia. Po przejściu na naziemną telewizję cyfrową część możliwości odpada, ale pojawiają się nowe. Pokażemy, jak nagrać program i dokonać jego podstawowej edycji.
 • III etap cyfryzacji Polski - wszystkie informacje

  III etap cyfryzacji Polski - wszystkie informacje

  W nocy z 18 na 19 marca rozpocznie się III etap cyfryzacji kraju - telewizja analogowa zostanie wyłączona na terenie 365 gmin, w miastach takich jak: Elbląg, Rzeszów, Szczecin, Warszawa i Wisła. To obszar zamieszkiwany przez około 5,7 mln ludzi.