notowania

Artykuły - Notowania (3957)

 • Metale szlachetne: Co dalej z notowaniami złota?

  Metale szlachetne: Co dalej z notowaniami złota?

  Krótkoterminowe perspektywy na rynku złota wskazują na możliwość utrzymania się dużej zmienności i rozchwianych nastrojów - pisze w komentarzu prezes Superfund Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych Paweł Grubiak.
 • GPW. Indeksy w dół w obawie przed pandemią; WIG20 najniżej od połowy maja

  GPW. Indeksy w dół w obawie przed pandemią; WIG20 najniżej od połowy maja

  Na czwartkowym zamknięciu WIG20 spadł o 2,55 proc. do 1.627,59 pkt. Indeks znalazł się na najniższym poziomie od 15 maja.
 • Panika wraca na rynek akcji

  Panika wraca na rynek akcji

  W tym tygodniu możemy obserwować ponure nastroje na rynku akcji. Pandemia koronawirusa doprowadziła do drastycznego zmniejszenia popytu na ropę naftową, a zawirowania na kontraktach terminowych na ten surowiec doprowadziły do wzrostu obaw o światową gospodarkę - zwracają uwagę analitycy XTB.
 • KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  Komisja Nadzoru Finansowego może odwiesić notowania instrumentów finansowych firmy windykacyjnej GetBack po opublikowaniu przez spółkę raportu rocznego za 2017 rok, które planowane jest na 30 kwietnia - podała KNF w komunikacie. Komisja ma wątpliwości co do rzetelności informacji przekazywanych przez spółkę inwestorom. Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego inwestorzy stracili kilkaset milionów zł. na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić mogło 2,59 mld zł.
 • Na GPW solidny spadek WIG 20; mocno w dół Alior i PKO BP

  Na GPW solidny spadek WIG 20; mocno w dół Alior i PKO BP

  WIG 20 i WIG zakończyły czwartkową sesję solidnymi spadkami, a indeks średnich spółek znalazł się na lekkim plusie. O ponad 7 proc. zniżkowały notowania Alior Banku, a kurs PKO BP poszedł w dół o ponad 5 proc.
 • Główne indeksy giełdowe kończą sesję mocnym wzrostem

  Główne indeksy zakończyły środową sesję na GPW ponad 1-proc. wzrostem. Wśród blue chipów najmocniej w górę poszły notowania Lotosu, a na szerokim rynku zwyżką wyróżnił się Vistal Gdynia.
 • Trudno będzie się wybić z poziomów 4,27-4,37 złotego za euro

  Trudno będzie się wybić z poziomów 4,27-4,37 złotego za euro

  Na notowania złotego w najbliższych tygodniach wpływ będą miały głównie czynniki międzynarodowe, zwłaszcza te płynące zza oceanu. To również wobec dolara złoty narażony może być na większe wahania. Natomiast euro zdaniem Kamila Maliszewskiego, głównego analityka DM mBanku, poruszać się będzie między poziomami 4,27 a 4,37 zł, a przekroczenie tego pasma jest w najbliższych dniach mało prawdopodobne.
 • M. Kiepas: W ostatnim kwartale roku GPW czekają spadki

  M. Kiepas: W ostatnim kwartale roku GPW czekają spadki

  Inwestujący na giełdzie nie mają co liczyć na wyższe ceny akcji - uważa Marcin Kiepas, główny analityk easyMarkets. WIG20 może spaść poniżej 1600 pkt, a dobrze sobie dotąd radzące indeksy średnich i małych spółek wytracą część dotychczasowych wzrostów.
 • Wzrosty na Wall Street; rekordowe notowania Dow Jones Industrial

  Wzrosty na Wall Street; rekordowe notowania Dow Jones Industrial

  Indeksy na nowojorskich giełdach kolejny dzień notowały solidne wzrosty. Indeks Dow Jones Industrial po raz pierwszy w tym roku przekroczył rekordy z 2015 r. W ujęciu sektorowym najlepiej radzi sobie branża paliwowa.
 • Na Wall Street najgorszy dzień dla banków od 2011 r.

  Na Wall Street najgorszy dzień dla banków od 2011 r.

  Nowojorskie giełdy zareagowały na wyniki referendum w W. Brytanii bardzo dużymi spadkami indeksów. Ucierpiały zwłaszcza banki, dla których była to najgorsza sesja od 2011 r. Ocenia się, że straty na światowych rynkach akcji sięgają 2 bilionów dolarów.

Filmy - Notowania (1)

 • W. Rozłucki: Przed polską giełdą trudne czasy. Wpływ na notowania będą miały czynniki zewnętrzne

  Wprowadzany podatek bankowy, niezniesiony podatek od kopalin, ratowanie polskiego górnictwa przez sektor energetyczny, a także mocno niepewna koniunktura w Chinach i coraz wyższe wymagania wobec giełdowych firm będą w najbliższych latach szkodzić spółkom z GPW – uważa Wiesław Rozłucki, były prezes Rady Giełdy. Nowe władze GPW nie będą miały większego wpływu na przebieg wydarzeń. – Obecny i przyszły rok będzie trudnym okresem dla polskiej giełdy. Podstawowe pytanie jest takie, czy wszystkie czynniki niesprzyjające warszawskiej giełdzie, czyli koniunktura międzynarodowa i polityka gospodarcza w Polsce, są już uwzględnione w cenach, czy jeszcze nie – mówi Wiesław Rozłucki, były prezes GPW i Rady Giełdy. – Czekamy na jasne stanowisko władz państwowych dotyczące polityki gospodarczej.