Norwegia

Artykuły - Norwegia (1050)

 • Wakacje 2020. Od środy Polacy wjeżdżają do Norwegii bez kwarantanny

  Wakacje 2020. Od środy Polacy wjeżdżają do Norwegii bez kwarantanny

  Od najbliższej środy, 15 lipca, Polacy będą mogli przekraczać granice Norwegii bez konieczności przechodzenia kwarantanny - ogłosił tamtejszy rząd. Oprócz naszego kraju z kwarantanny zostało zwolnionych większość państw Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego i strefy Schengen. Warunkiem był niski poziom zachorowań.
 • Najdłuższy podwodny kabel zasilający w połowie skończony

  Najdłuższy podwodny kabel zasilający w połowie skończony

  Postęp prac przy budowie najdłuższego, podmorskiego kabla zasilającego na świecie przekroczył połowę. Rozwiązanie ma połączyć sieci elektroenergetyczne w Wielkiej Brytanii oraz Norwegii.
 • Skoki narciarskie. Mimo cięć budżetowych Norwegia ma największą kadrę skoków w historii

  Skoki narciarskie. Mimo cięć budżetowych Norwegia ma największą kadrę skoków w historii

  Norweska Federacja Narciarska (NSF) przeprowadziła w marcu dramatyczne cięcia finansowe, które również odbiły się na reprezentacji w skokach, jednak dzięki restrukturyzacji wydatków obecna kadra jest największa w historii - liczy aż 15 zawodników i zawodniczek.
 • Norwescy epidemiolodzy: W tym roku meczów nie będzie

  Norwescy epidemiolodzy: W tym roku meczów nie będzie

  Miejscowi epidemiolodzy ocenili, że w tym roku w Norwegii nie zostanie rozegrany żaden mecz piłkarski, nawet przy pustych trybunach, ponieważ ryzyko związane z epidemią koronowirusa jest zbyt duże, a środki zapobiegawcze zbyt skomplikowane do wprowadzenia.
 • Kolejny bank centralny tnie stopy - czas na Norwegię

  Kolejny bank centralny tnie stopy - czas na Norwegię

  Bank centralny Norwegii - Norges Bank - obniżył stopy procentowe o 75 pb - podał bank w komunikacie w piątek. Główna stopa procentowa wynosi po tej obniżce 0,25 proc. Bank nie wykluczył dalszych obniżek stóp procentowych.
 • Pekin - norweska recepta na złoty deszcz kosztuje milion dolarów

  Pekin - norweska recepta na złoty deszcz kosztuje milion dolarów

  Norwegia zamierza podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie powtórzyć wynik z Pjongczangu - 39 medali. Na zapewnienie optymalnych warunków zawodnikom biegów narciarskich, biathlonu i kombinacji przeznaczono dodatkowo milion dolarów na specjalne warunki pobytu.
 • PGNiG na norweskim szelfie

  PGNiG na norweskim szelfie

  Szansa odkrycia bogatych złoż węglowodorów, stabilność regulacji i warunków fiskalnych, zaufanie do państwa i znakomita infrastruktura - Norweski Szelf Kontynentalny od kilku dekad przyciąga firmy wydobywcze z całego świata.
 • Dziwny, fioletowy śluz. Czy w Norwegii pojawiła się nieznana materia?

  Dziwny, fioletowy śluz. Czy w Norwegii pojawiła się nieznana materia?

  Krystalicznie czyste morze, w tle malownicze góry i majestatyczna dzika przyroda. Tak wygląda fiord Lyngen na północy Norwegii. A przynajmniej tak do sierpnia 2015 roku wyglądał… Wtedy fiord zmienił się nie do poznania. Taflę wody przykryła warstwa nieznanej fioletowej materii! Czy udało się wyjaśnić tę zagadkę?
 • ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  Główni akcjonariusze ES-System zawarli umowę dotyczącą sprzedaży akcji spółki z branżowym inwestorem strategicznym: norweską spółką Glamox - poinformował ES-System w komunikacie.
 • Norwegia wstrzymała dotację na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej

  Norwegia wstrzymała dotację na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej

  Rząd Norwegii zdecydował o wstrzymaniu 33 mln euro dotacji na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej. Wcześniej podobną decyzję - dotyczącą kwoty 35 mln euro - podjęły Niemcy. To reakcja na dekret prezydenta Jaira Bolsonaro dotyczący zmian w komitecie nadzorczym Funduszu, który odpowiada za decyzje o przeznaczaniu zgromadzonych na nim pieniędzy. O fakcie tym nie zostały poinformowane Norwegia i Niemcy, które niemal w całości od 11 lat finansują fundusz.

Filmy - Norwegia (21)

 • Potężne osunięcie ziemi w Norwegii. Domy trafiły do morza

  Przerażające sceny rozegrały się w pobliżu norweskiej miejscowości Alta. Olbrzymia połać nadmorskiego terenu została wprost ciśnięta do morza przez osuwającą się ziemię. Zniszczonych została kilka budynków. Autor nagrania to mieszkaniec jednego z nich. Gdy zorientował się, że grunt się przemieszcza, uciekł w bezpieczne miejsce. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Według policji i naukowców podobne osunięcia ziemi mogą się w najbliższym czasie powtórzyć.
 • Co za rozegranie! Niesamowity pies z Norwegii gra w drużynie siatkarskiej. Wideo

  Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, ale może też być idealnym partnerem do grania w siatkówkę. Pies Kiara z Norwegii doskonale pokazuje, że jest idealnym uzupełnieniem drużyny podczas starcia dwójek.
 • Młodziutki Norweg pasjonuje się hokejem. Radzi sobie bardzo dobrze

  Historia zna wiele przypadków ludzi obdarzonych wyjątkowym talentem w bardzo młodym wieku. Ten mały Norweg zdaje się jednak przesuwać granicę jeszcze dalej. 2-letni Mio, mieszkający w Oslo, ma dar i umiłowanie do hokeja. Sportem zainteresował się bardzo wcześnie i od tamtej pory chętnie trenuje. Jak mówi jego mama, z kijem i rękawicami nie rozstaje się nawet w łóżku. Codziennie ogląda też hokejowe filmy na YouTube. Widać, że na tak młody wiek ma dobrą koordynację i boiskowe wyczucie. Mio życzymy dalszej chęci do zabawy i pracy!
 • Lekkoatletka, która bije rekordy również zachwyca urodą. Kim jest?

  Na mitingu w Gliwicach Amalie Iuel ustanowiła nowy rekord Norwegii w biegu na 400 m przez płotki osiągając czas 55,15. Lekkoatletka zachwyca również wyjątkową urodą. Norweżka wyróżnia się między innymi promiennym uśmiechem i nienaganną sylwetką. (Agencja TVN/x-news)