Norwegia

Artykuły - Norwegia (1047)

 • Norwescy epidemiolodzy: W tym roku meczów nie będzie

  Norwescy epidemiolodzy: W tym roku meczów nie będzie

  Miejscowi epidemiolodzy ocenili, że w tym roku w Norwegii nie zostanie rozegrany żaden mecz piłkarski, nawet przy pustych trybunach, ponieważ ryzyko związane z epidemią koronowirusa jest zbyt duże, a środki zapobiegawcze zbyt skomplikowane do wprowadzenia.
 • Kolejny bank centralny tnie stopy - czas na Norwegię

  Kolejny bank centralny tnie stopy - czas na Norwegię

  Bank centralny Norwegii - Norges Bank - obniżył stopy procentowe o 75 pb - podał bank w komunikacie w piątek. Główna stopa procentowa wynosi po tej obniżce 0,25 proc. Bank nie wykluczył dalszych obniżek stóp procentowych.
 • Pekin - norweska recepta na złoty deszcz kosztuje milion dolarów

  Pekin - norweska recepta na złoty deszcz kosztuje milion dolarów

  Norwegia zamierza podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie powtórzyć wynik z Pjongczangu - 39 medali. Na zapewnienie optymalnych warunków zawodnikom biegów narciarskich, biathlonu i kombinacji przeznaczono dodatkowo milion dolarów na specjalne warunki pobytu.
 • PGNiG na norweskim szelfie

  PGNiG na norweskim szelfie

  Szansa odkrycia bogatych złoż węglowodorów, stabilność regulacji i warunków fiskalnych, zaufanie do państwa i znakomita infrastruktura - Norweski Szelf Kontynentalny od kilku dekad przyciąga firmy wydobywcze z całego świata.
 • Dziwny, fioletowy śluz. Czy w Norwegii pojawiła się nieznana materia?

  Dziwny, fioletowy śluz. Czy w Norwegii pojawiła się nieznana materia?

  Krystalicznie czyste morze, w tle malownicze góry i majestatyczna dzika przyroda. Tak wygląda fiord Lyngen na północy Norwegii. A przynajmniej tak do sierpnia 2015 roku wyglądał… Wtedy fiord zmienił się nie do poznania. Taflę wody przykryła warstwa nieznanej fioletowej materii! Czy udało się wyjaśnić tę zagadkę?
 • ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  ES-System pozyska inwestora. Jest wezwanie!

  Główni akcjonariusze ES-System zawarli umowę dotyczącą sprzedaży akcji spółki z branżowym inwestorem strategicznym: norweską spółką Glamox - poinformował ES-System w komunikacie.
 • Norwegia wstrzymała dotację na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej

  Norwegia wstrzymała dotację na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej

  Rząd Norwegii zdecydował o wstrzymaniu 33 mln euro dotacji na fundusz ochrony Puszczy Amazońskiej. Wcześniej podobną decyzję - dotyczącą kwoty 35 mln euro - podjęły Niemcy. To reakcja na dekret prezydenta Jaira Bolsonaro dotyczący zmian w komitecie nadzorczym Funduszu, który odpowiada za decyzje o przeznaczaniu zgromadzonych na nim pieniędzy. O fakcie tym nie zostały poinformowane Norwegia i Niemcy, które niemal w całości od 11 lat finansują fundusz.
 • Norweski samolot elektryczny uległ wypadkowi

  Norweski samolot elektryczny uległ wypadkowi

  Pierwszy norweski samolot napędzany specjalnym bateriami uległ wypadkowi. Konstrukcja wylądowała w jeziorze.
 • Fundusz norweski odwraca się od ropy i węgla

  Fundusz norweski odwraca się od ropy i węgla

  Parlament Norwegii dał zielone światło do wycofywania się Funduszu Norweskiego z firm z branży naftowej i gazowej oraz z dużych firm górniczych. Dotyczy to aktywów o łącznej wartości ok. 12 mld dol. Jednocześnie fundusz będzie mógł inwestować znaczące kwoty w perspektywiczne projekty z obszaru energetyki odnawialnej.
 • Czy Norwegia zniweczy plany Polski?

  Czy Norwegia zniweczy plany Polski?

  Norwegia może odwrócić się od paliw kopalnych w trosce o środowisko naturalne. Tymczasem to w oparciu o tamtejsze złoża Polska buduje swoją politykę energetyczną. Gaz z północy, który ma trafiać do nas poprzez gazociąg Baltic Pipe, ma być alternatywą dla surowca ze Wschodu, który obecnie stanowi większość krajowych dostaw.

Filmy - Norwegia (20)