Nasi rodacy w kraju tulipanów - raport o imigrantach z Polski i Bułgarii

Polacy i Bułgarzy to dwie największe grupa spośród wszystkich nowo przybyłych do Holandii imigrantów. W przeciwieństwie do Bułgarów nie mamy problemów ze znalezieniem zatrudnienia, choć często pracujemy poniżej swoich kwalifikacji. Jesteśmy też bardziej wykształceni i lepiej mówimy po angielsku. "Nowi w Holandii. Życie niedawno przybyłych Bułgarów i Polaków" - to tytuł liczącego ponad 160 stron raportu, jaki na zlecenie rządu przygotowało Sp
  • Norwegowie czekali 61 lat na wygraną ze Szwecją

Norwegowie czekali 61 lat na wygraną ze Szwecją

Sześćdziesiąt jeden lat czekali Norwegowie na zwycięstwo nad Szwedami w meczu hokejowym. W sobotę w Koszycach w spotkaniu mistrzostw świata wygrali po rzutach karnych 5:4.
  • PŚ w biathlonie; Wygrana Svendsena, mała kula dla Boe

PŚ w biathlonie; Wygrana Svendsena, mała kula dla Boe

Norweg Emil Hegle Svendsen wygrał bieg na dochodzenie na 12,5 km biathlonowego Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Drugie miejsce zajął jego rodak Norweg Tarjei Boe, który wywalczył małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.
  • Triumf Svendsena ze startu wspólnego

Triumf Svendsena ze startu wspólnego

Norweg Emil Hegle Svendsen zdobył złoty medal biathlonowych mistrzostwach świata w Chanty-Mansijsku na Syberii w biegu ze startu wspólnego na 15 km. Drugie miejsce zajął Rosjanin Jewgienij Ustiugow, a trzecie Włoch Lukas Hofer.
  • Narciarskie MŚ: Dominacja Norwegów

Narciarskie MŚ: Dominacja Norwegów

Norwegowie zajęli pierwsze miejsce w tabeli medalowej 48. narciarskich mistrzostw świata w Oslo. Klasyfikację multimedalistów wygrała reprezentantka gospodarzy Marit Bjoergen, a drugi był jej rodak Petter Northug.
  • Złoty medal Northuga na 50 km podczas narciarskich MŚ

Złoty medal Northuga na 50 km podczas narciarskich MŚ

Norweg Petter Northug zdobył złoty medal w biegu na 50 km techniką dowolną narciarskich mistrzostw świata w Oslo.
  • Arnd Peiffer mistrzem świata w sprincie biathlonistów

Arnd Peiffer mistrzem świata w sprincie biathlonistów

Niemiec Arnd Peiffer zdobył złoty medal w sprincie (10 km) podczas mistrzostw świata w biathlonie, które odbywają się w Chanty-Mansijsku na Syberii. Srebrny wywalczył Francuz Martin Fourcade, a brązowy lider Pucharu Świata Norweg Tarjei Boe.
  • MŚ w Oslo: Norwegowie najlepsi w sztafecie

MŚ w Oslo: Norwegowie najlepsi w sztafecie

Norwegowie zwyciężyli w sztafecie biegaczy narciarskich na dystansie 4x10 km na mistrzostwach świata w konkurencjach klasycznych w Oslo. Drugie miejsce zajęli Szwedzi, a trzecie Niemcy. Polacy nie startowali.
  • Narciarskie MŚ: Złoty medal Pettera Northuga

Narciarskie MŚ: Złoty medal Pettera Northuga

Norweg Petter Northug zdobył w Oslo złoty medal narciarskich mistrzostwach świata w biegu łączonym na 30 km. Reprezentant gospodarzy był szybszy od Rosjan - Maksima Wylegżanina oraz Ilii Czernousowa. Polacy nie startowali.
  • Narciarskie MŚ: Hellner mistrzem sprintu

Narciarskie MŚ: Hellner mistrzem sprintu

Szwed Marcus Hellner zwyciężył w finale sprintu techniką dowolną na narciarskich mistrzostwach świata w Oslo. Drugi był Norweg Petter Northug, a trzeci rodak triumfatora Emil Joensson.