normy emisji spalin

Artykuły - Normy emisji spalin (4)

 • Smogowi liderzy - ranking polskich miast

  Smogowi liderzy - ranking polskich miast

  Od 11 października, kiedy weszły w życie ostrzejsze normy ostrzegania przed smogiem, w Polsce odnotowano cztery dni z przekroczeniem poziomu informowania i jeden dzień z alarmem smogowym - poinformował Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Polski Alarm Smogowy podsumował wyniki pomiarów jakości powietrza Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska za ostatni rok.
 • Sejm przyjął ustawę smogową. Będziemy obniżać progi

  Sejm przyjął ustawę smogową. Będziemy obniżać progi

  Ministerstwo Zdrowia potwierdza stanowisko Polskiego Alarmu Smogowego i chce znaczącego obniżenia progów alarmowania o zanieczyszczeniu powietrza. W porównaniu z wcześniejszymi zamierzeniami Ministerstwa Środowiska rekomendacje Ministra Zdrowia są trzykrotnie ostrzejsze. Przyspieszenie procesu wyeliminowania zagrożeń związanych z występowaniem ponadnormatywnych stężeń niektórych zanieczyszczeń powietrza - zapowiedział wczoraj wiceminister środowiska Michał Kurtyka,
 • Kiedy podrożeją samochody?

  Kiedy podrożeją samochody?

  Z powodu normy emisji spalin Euro 5, która ma być powszechna od nowego roku, ceny samochodów u dilerów będą rosnąć i to nawet o 10 proc. - zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Podatek ekologiczny: 4 tys.od "grata"

  Podatek ekologiczny: 4 tys.od "grata"

  W najbliższych dniach zostanie skierowany do Sejmu projekt podatku od samochodów, który zastąpi akcyzę. Nowy podatek ma preferować samochody nowocześniejsze, spełniające nowoczesne normy emisji spalin - powiedział w poniedziałek wiceminister finansów Jarosław Neneman.