Nordstream 2

Artykuły - Nordstream 2 (4)

 • Statek, który ma ukończyć Nord Stream 2 kolejny raz zmienił właściciela

  Statek, który ma ukończyć Nord Stream 2 kolejny raz zmienił właściciela

  Jak podają rosyjskie media, statek Akademik Czerski, który ma dokończyć układanie gazociągu Nord Stream 2 znowu zmienił właściciela. To już druga zmiana w ostatnim czasie. Zdaniem ekspertów to działania Gazpromu w celu uniknięcia nowych sankcji USA na podmioty zaangażowane w budowę Nord Stream 2.
 • Sąd UE odrzucił skargi Nord Streamu na dyrektywę gazową

  Sąd UE odrzucił skargi Nord Streamu na dyrektywę gazową

  Sąd UE w Luksemburgu odrzucił w środę skargi spółek Nord Streamu na przyjętą w ub. roku nowelizację dyrektywy gazowej, która przewiduje, że podmorskie części gazociągów na terytorium UE będą podlegały przepisom restrykcyjnego trzeciego pakietu energetycznego.
 • Spory wokół Nord Stream 2 mogą podnieść ceny gazu w UE

  Spory wokół Nord Stream 2 mogą podnieść ceny gazu w UE

  Spory wokół gazociągu Nord Stream 2 mogą doprowadzić do wzrostu cen gazu dla obywateli Unii Europejskiej - ostrzegł we wtorek szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow. Zapewnił, że projekt drugiej rosyjsko-niemieckiej magistrali gazowej przez Bałtyk nie zostanie wstrzymany.
 • Polsko- Słowacki sojusz gazowy

  Wspólny sprzeciw prezydentów Polski i Słowacji wobec gazociągu Nordstream 2. Andrzej Duda i Andrej Kiska zapowiedzieli, że kwestia szczegółowo zostanie omawiana na najbliższym szczycie Grupy Wyszehradzkiej na Węgrzech.

Filmy - Nordstream 2 (5)

 • Najgorsza inwestycja dla Polski staje się nieopłacalna dla Rosjan

  Gazprom ma coraz większe kłopoty. Polska wdrożyła unijną dyrektywę gazową. Możliwy jest nawet tak skrajny scenariusz, że gaz płynący Nord Stream 2 nie będzie potrzebny w Europie.
 • Rosną kłopoty Rosjan dotyczące Nord Stream 2

  Gazprom ma coraz większe kłopoty z zakończeniem budowy Nord Stream 2. Polska zyskała dodatkowy czas, aby przeciwdziałać uruchomieniu tej inwestycji. Pierwotnie gazociąg z Rosji do Niemiec miał być gotowy do końca 2019 r.
 • Przed nami nowe rozdanie w sporze o rosyjski Nord Stream 2

  Spór o Nord Stream 2 czeka na utworzenie komisji unijnej w nowym składzie po wyborach do Europarlamentu. Przekonamy się, jak dobrych negocjatorów wybraliśmy podczas majowych wyborów. Od rozkładu sił w komisji będzie zależało w dużej mierze to ile Polacy i inni krytycy tej inwestycji będą mieli do powiedzenia na ten temat.
 • Cichocki: "W sporze o Nordstream 2 nie jesteśmy osamotnieni"

  W internetowej części Porannej Rozmowy RMF FM, wiceminister spraw zagranicznych odniósł się do sporu o Nordstream 2. Podkreślił, że nie ma sporu Polska - Niemcy, a raczej całej Europy z Niemcami. Dodał, że do Polski, między innymi w tej sprawie, przyjedzie Emmanuel Macron.