Nord Stream 2

Artykuły - Nord Stream 2 (219)

 • Niemcy: Kolejna skarga przeciwko Nord Stream 2

  Niemcy: Kolejna skarga przeciwko Nord Stream 2

  Tym razem dokończenie budowy gazociągu próbuje zatrzymać przed sądem niemiecki Związek Ochrony Przyrody (NABU).
 • Jak zatkać tę rurę

  Jak zatkać tę rurę

  Berlin uważa, że Nord Stream 2 powinien być ukończony, gdyż leży to w ekonomicznym interesie Niemiec. Dla Rosji zasadniczy jest interes geopolityczny, choć Gazprom ceni sobie także finanse z europejskiego rynku gazu. Ale nawet razem nie są w stanie ignorować głosów sprzeciwu w Europie i zwłaszcza za oceanem.
 • Nord Stream 2. Drugi statek kończy budowę gazociągu

  Nord Stream 2. Drugi statek kończy budowę gazociągu

  Statek "Akademik Czerski" rozpoczął układanie rur na dnie Bałtyku. Kontrowersyjny gazociąg prawie gotowy.
 • Merkel: Gaz z Nord Stream 2 nie jest gorszy

  Merkel: Gaz z Nord Stream 2 nie jest gorszy

  Kanclerz Niemiec uważa, że sprawa Nord Stream 2 to część większej debaty na temat handlu z Rosją. Niemcy podjęły decyzję za budową Nord Stream 2, nawet jeśli w tej "bitwie politycznej" wielu nie zgadza się z tą decyzją.
 • "Stany Zjednoczone chcą za wszelką cenę zapobiec zakończeniu budowy Nord Stream 2"

  "Stany Zjednoczone chcą za wszelką cenę zapobiec zakończeniu budowy Nord Stream 2"

  Rzecznik ambasady USA w Berlinie gazecie " Der Tagesspiegel" powiedział, że nadzieje rządu niemieckiego na porozumienie z USA w sprawie gazociągu NS2 zostały jeszcze bardziej osłabione. Administracja Bidena jest "zdeterminowana, aby wykorzystać wszystkie dostępne środki, aby zapobiec zakończeniu Nord Stream 2".
 • Niemiecka ekspertka: Nord Stream 2 będzie niepotrzebny

  Niemiecka ekspertka: Nord Stream 2 będzie niepotrzebny

  Jeśli myślimy poważnie o paryskich celach klimatycznych, to trzeba zrezygnować nie tylko z węgla, ale i gazu - mówi prof. Claudia Kemfert w rozmowie z DW.
 • Szef rady nadzorczej Gazpromu: Nord Stream 2 będzie ukończony w tym roku

  Szef rady nadzorczej Gazpromu: Nord Stream 2 będzie ukończony w tym roku

  Szef rady nadzorczej rosyjskiego koncernu Gazprom Wiktor Zubkow wyraził w piątek przekonanie, że gazociąg Nord Stream 2 zostanie ukończony w tym roku. Podkreślił, że "pozostało całkiem niewiele" do sfinalizowania projektu.
 • Co dalej z Nord Stream 2? Sankcje nie pomogły

  Co dalej z Nord Stream 2? Sankcje nie pomogły

  Amerykańskie sankcje nie zatrzymały budowy Nord Stream 2. Większymi problemami mogą się okazać certyfikacja gazociągu i oddanie go do użytku.
 • Bloomberg: Zieloni zagrożeniem dla Nord Stream 2

  Bloomberg: Zieloni zagrożeniem dla Nord Stream 2

  ​Zdaniem ekspertów, to nie sankcje UE zatrzymają kontrowersyjny Nord Stream 2 - zauważa agencja Bloomberg. Zdaniem analityków wpływ na przyszłe losy rosyjskiego projektu mogą wywrzeć niemieccy Zieloni, którzy są silniejsi na krajowej scenie politycznej, i są przeciwni bałtyckiemu gazociągowi.

Filmy - Nord Stream 2 (8)

 • Rok 2020 zakończył się porażką Gazpromu

  2020 rok skończył się strategiczną porażką Gazpromu, ponieważ budowa gazociągu Nord Stream 2 przez niemal cały rok była zablokowana. Teraz najważniejszą datą dla tej inwestycji jest 15 styczeń.
 • Gazprom blefuje w sprawie Nord Stream 2

  Po zwycięstwie wyborczym Joe Bidena lobbyści Gazpromu rozpowszechniają informacje, że nowy prezydent USA złagodzi restrykcje nałożone na realizację Nord Stream 2. Jednak najbardziej prawdopodobny jest zupełnie inny scenariusz.
 • Co dalej z Nord Stream 2?

  Budowa gazociągu Nord Stream 2 została przerwana w grudniu zeszłego roku. Przyczyną były amerykańskie sankcje. Chociaż nie zostały jeszcze wprowadzone, koncern Allseas – jako główny wykonawca inwestycji, w obawie przed nimi, a co za tym idzie utratą kontraktów na świecie – sam zrezygnował z kontynuowania budowy.
 • Nord Stream 2 na finiszu, kontrowersje pozostają

  Nord Stream 2 jest prawie gotowy. Wielu krytykuje projekt, w tym USA, Polska i kraje bałtyckie. Obawiają się, że UE będzie zbyt uzależniona od rosyjskiego gazu ziemnego. Jednak zmiana klimatu mogłaby nadać całemu projektowi nową funkcję: rurociągiem – zamiast gazu ziemnego – może popłynąć ciekły wodór.