Nokia

Artykuły - Nokia (1418)

Filmy - Nokia (7)

 • Księżycowy powrót Nokii

  Nokia została wybrana przez NASA do budowy sieci telefonii komórkowej na Księżycu. Bezprzewodowa, szerokopasmowa sieć w technologii 4G/LTE ruszy na Księżycu pod koniec 2022 roku. NASA zamierza wysłać kolejną ludzką misję na Księżyc do 2024 roku w ramach programu Artemis.
 • 6-ekranowy smartwatch Nokii

  Pierwszoplanową rolę w powyższym materiale wideo odgrywa koncepcyjny smartwatch firmy Nokia. Urządzenie składa się jednak nie z jednego, a 6 ekranów – modułów.
 • Połączenie Microsoftu i Nokii korzystne dla obu firm

  Microsoft od dawna miał takie plany. Nie przypadkiem w 2010 roku pierwszym nie-fińskim szefem Nokii został Stephen Elop, który przeszedł z działu biznesowego Microsoftu z zadaniem zacieśnienia współpracy. Ma to miejsce od lutego 2011 roku, kiedy telefony Nokii zaczęły być przygotowywane pod system operacyjny Windows Phone – przypomina Tomasz Kulisiewicz, analityk wiodący Audytela. – Microsoft zachowa sobie markę Nokii, markę, która kiedyś miała ponad 40 proc. udziałów w rynku telefonów komórkowych na całym świecie, więc jest za cenna, by ją "utopić".
 • Lumia 920 ładowana na blacie kuchni indukcyjnej

  Nowe smartfony Nokia Lumia mogą być ładowane bezprzewodowo z wykorzystaniem specjalnych akcesoriów. Ale z eksperymentu przeprowadzonego przez pewnego Skandynawa wynika, że w tej roli sprawdza się również... płyta indukcyjna. Pamiętajcie jednak, żeby nie robić tego w domu.