noclegi

Artykuły - Noclegi (12)

 • 14,2 mln osób skorzystało z obiektów noclegowych w Polsce

  14,2 mln osób skorzystało z obiektów noclegowych w Polsce

  W pierwszym półroczu tego roku z turystycznych obiektów noclegowych w naszym kraju skorzystało 14,2 mln osób, w tym 2,9 mln zagranicznych turystów - poinformował w tym tygodniu GUS. W porównaniu do analogicznego okresu ub.r. odnotowano ogółem wzrost liczby turystów o 6,7 proc.
 • Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  Coraz więcej cudzoziemców wybiera wakacje w Polsce

  90 tys. więcej osób przyjechało w tym roku na wakacje do Polski. Urlop nad Wisłą spędziło prawie 1,5 miliona turystów zagranicznych. Najmocniej zyskujemy w oczach Niemców, Amerykanów, Ukraińców i Włochów. W ostatnim sezonie mniej przyjechało natomiast do Polski Białorusinów, Rosjan i Norwegów - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank.
 • Uwaga na fałszywe oferty wakacyjnego noclegu

  Uwaga na fałszywe oferty wakacyjnego noclegu

  Podobnie jak w poprzednich latach również w tym roku oszuści podejmują próby naciągania Polaków na fałszywe ogłoszenia wynajmu wakacyjnych apartamentów. Expander podpowiada, że najbezpieczniej rezerwację opłacić kartą. Jednak wynajmujący apartamenty czy pokoje zwykle wymagają dokonania przelewu. W takim przypadku szczególnie trzeba mieć się na baczności. Aby zminimalizować ryzyko, przed dokonaniem płatności warto sprawdzić kilka informacji.
 • Fiskus znów żąda PIT od noclegu

  Fiskus znów żąda PIT od noclegu

  Pracownik budowlany, któremu szef opłacił zakwaterowanie w innej miejscowości, ma z tego tytułu przychód podlegający opodatkowaniu - uznał minister finansów w interpretacji zmieniającej.
 • Wakacje we wrześniu - jest dużo taniej

  Wakacje we wrześniu - jest dużo taniej

  Urlop we wrześniu to mniejsze tłumy w kurortach i niższe ceny noclegów. Jak wynika z danych zebranych przez Lion's Bank, średnia stawka za pobyt dwóch osób w hotelu jest w tym miesiącu aż o 126 zł niższa niż w sierpniu.
 • Hoteliki, moteluksy czy pensjonaciki mogą nie spełniać określonych w prawie standardów

  Hoteliki, moteluksy czy pensjonaciki mogą nie spełniać określonych w prawie standardów

  Gwiazdki to nie wszystko - rezerwując miejsce noclegowe, turyści powinni pamiętać o tym, że system ocen jest różny w różnych krajach. Eksperci radzą, by w Polsce unikać obiektów typu hoteliki, pensjonaciki czy "moteluksy" - w prawie nie ma bowiem określonych kryteriów, które muszą one spełniać.
 • Skarbówka kontroluje Podhale

  Skarbówka kontroluje Podhale

  Nawet na siedem milionów złotych mogli oszukać skarb państwa właściciele punktów noclegów z Małopolski. Izba Skarbowa wzięła pod lupę hotele, pensjonaty i ośrodki wczasowe.
 • Noclegi, bilety i restauracje w Poznaniu w ten weekend za pół ceny

  Noclegi, bilety i restauracje w Poznaniu w ten weekend za pół ceny

  Na bezpłatne zwiedzanie miasta oraz o połowę niższe rachunki za nocleg, restaurację, bilety i inne atrakcje mogą liczyć turyści, którzy w sobotę i niedzielę odwiedzą Poznań. W organizowanej po raz szósty akcji "Poznań za pół ceny" weźmie udział ok. 180 firm i instytucji.
 • 40 proc. tańszy nocleg w nadmorskich kurortach

  40 proc. tańszy nocleg w nadmorskich kurortach

  Pod koniec sierpnia nad morzem tanieją noclegi w kwaterach prywatnych, apartamentach i w hotelach - obniżki sięgają nawet 40 proc., choć w większości przypadków to 20-30 proc. w stosunku do szczytu sezonu letniego - wynika z danych analityków.
 • Rośnie liczba osób, które wykupiły noclegi w nieistniejących pensjonatach

  Rośnie liczba osób, które wykupiły noclegi w nieistniejących pensjonatach

  Rośnie liczba turystów pokrzywdzonych przez oszustów oferujących fałszywe noclegi w Zakopanem. Funkcjonariusze odebrali już zgłoszenia od 13 osób, które wpłaciły od stu do sześciuset złotych zaliczki za kwatery, które nigdy nie istniały.

Filmy - Noclegi (1)

 • Rzym przygotowuje się na najazd pielgrzymów

  Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII, którą zaplanowano na niedzielę 27 kwietnia, ściąga do Rzymu rzesze pielgrzymów z całego świata. Jak oszacowano, w ciągu dwóch tygodni poprzedzających dzień kanonizacji przez Wieczne Miasto przewinie się aż trzy miliony przybyszów! Władze włoskiej stolicy stanęły na wysokości zadania. W mieście zwiększono liczbę punktów informacyjnych i punktów sprzedaży biletów. Dwie linie rzymskiego metra będą kursować non-stop (chętni mogą nabyć specjalne pamiątkowe bilety z wizerunkami Jana Pawła II i Jana XXIII). A pielgrzymom, którzy szukają taniego zakwaterowania, z pomocą spieszą placówki prowadzone przez zakony. W miejscach tych - których atutem jest to, iż są zlokalizowane w centrum miasta - można zarezerwować nocleg ze śniadaniem już za 35 euro. W tych dniach w Rzymie nie zabraknie też atrakcji kulturalnych związanych z postacią Jana Pawła II. Będzie można m.in. wybrać się musical o życiu papieża-Polaka. Spektakl został oficjalnie zaaprobowany przez Watykan.