niższe rachunki za prąd

Artykuły - Niższe rachunki za prąd (5)

 • Tauron ostrzega - uważaj na fałszywe SMS-y i e-maile

  Tauron ostrzega - uważaj na fałszywe SMS-y i e-maile

  ​Oszuści podszywający się pod TAURON wysyłają fałszywe SMS-y i e-maile. Grożą wyłączeniem energii elektrycznej i nakazują natychmiastową zapłatę zaległej należności za prąd. Ignoruj takie e-maile i SMS-y, nie klikaj w załączone linki. Na Górnym Śląsku ofiara takiego przestępstwa straciła kilkanaście tysięcy złotych.
 • Będą płacić niższe rachunki za prąd

  Będą płacić niższe rachunki za prąd

  Dzięki grupowym zakupom energii elektrycznej miasta będą płacić mniejsze rachunki za prąd. Samorządy skutecznie ze spółkami miejskimi walczą o grupowe przetargi na dostawę energii elektrycznej.
 • Inteligentne liczniki w każdym domu

  Inteligentne liczniki w każdym domu

  Energa, PGE i Tauron pracują nad ograniczeniem zużycia energii dzięki instalacji tzw. inteligentnych liczników. Dzięki nim konsumenci mieliby płacić niższe rachunki za prąd. Liczniki te mają ułatwić też przyłączanie do sieci elektroenergetycznej małych wiatraków i innych odnawialnych źródeł energii. W ciągu najbliższych siedmiu lat w każdym polskim domu powinien znaleźć się taki nowoczesny licznik.
 • Poradnik kryzysowy: Jak płacić niższe rachunki za prąd?

  Poradnik kryzysowy: Jak płacić niższe rachunki za prąd?

  Ponad 800 mln zł przepłacają Polacy za prąd tylko dlatego, że pozostawiają urządzenia w trybie stand-by. A źródeł obniżenia rachunków jest dużo więcej. Większość z nich nie wymaga poświęceń, a jedynie nabrania pewnych nawyków.
 • Po ataku zimy będą niższe rachunki za prąd?

  Nie będzie faktur korygujących dla odbiorców, którzy nawet przez kilka dni nie mieli prądu. Tylko na terenie działania firmy Enion opady śniegu w zeszłym tygodniu odcięły od energii aż 300 tysięcy domów. Wydawałoby się więc rozsądne zmniejszenie prognoz zużycia prądu, skoro do domów on nie płynął.

Filmy - Niższe rachunki za prąd (3)

 • Jak zmniejszyć domowe rachunki za prąd?

  Od kilku tygodni spędzamy w domach dużo czasu. Dorośli pracują zdalnie a dzieci mają lekcje online, dlatego jest to okres, w którym zużywamy więcej prądu. Jak zatem zmniejszyć rachunki za prąd? Kilka prostych zasad przedstawił Cezary Szmidke - populatyzator nauki. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Rachunek za energię można zmniejszyć. Co nam pożera prąd?

  Co drugi Polak pozostawia komputer w stanie uśpienia zamiast go wyłączyć, a co 5 w stanie czuwania pozostawia wszystkie inne urządzenia w swoim domu – wynika z badania przeprowadzonego przez Multimedia Polska. Niestety nie zawsze urządzenia w stanie spoczynku zużywają znacznie mniej energii.
 • Prąd może być jeszcze tańszy?

  Rachunek za prąd jest mniejszy. To za sprawą obniżki, którą zatwierdził Urząd Regulacji Energetyki. Już z początkiem roku weszły w życie nowe stawki. Za energię elektryczną zapłacimy o ponad półtora procent mniej, czyli średnio w portfelu zostanie nam od około 12 do 22 złotych. - Ceny prądu dla gospodarstw domowych zostały już obniżone. Od stycznia 2016 płacimy od 1 do 3 procent mniej zgodnie z decyzją prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Potencjalna skala obniżek jest natomiast dużo niższa. Hurtowe ceny energii w roku 2016 są prawie o 20 zł niższe, niż miało to miejsce rok temu. W związku z tym należy oczekiwać, że Urząd Regulacji Energetyki będzie dążył do dalszego obniżania taryf dla gospodarstw domowych, a ceny dla przedsiębiorców są kwotowane na wolnym rynku w związku z tym tutaj też spodziewam się dalszego spadku cen – mówi Paweł Owczarski, prezes zarządu spółki Polski Prąd.