Nissan

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
nissan ,

Artykuły - Nissan (57)

 • Nissan zapłaci 1,5 mld euro za opuszczenie Barcelony

  Nissan zapłaci 1,5 mld euro za opuszczenie Barcelony

  Prawie półtora miliarda euro - tyle ma kosztować Nissana zamknięcie trzech fabryk w Barcelonie i okolicach. Decyzja o rezygnacji z produkcji samochodów w Katalonii została ogłoszona w czwartek.
 • Barcelona protestuje przeciwko zamknięciu Nissana

  Barcelona protestuje przeciwko zamknięciu Nissana

  Protesty w Barcelonie po ogłoszeniu przez Nissana, że zamyka fabryki w Katalonii. Zablokowana jest jedna z głównych arterii miasta. Rząd centralny i administracja Katalonii zapowiedziały, że będą negocjować z Japończykami, by zmienili zdanie.
 • Nissan zamyka fabrykę w Barcelonie. Pracownicy przygotowują protest

  Nissan zamyka fabrykę w Barcelonie. Pracownicy przygotowują protest

  Rząd Hiszpanii poinformował w czwartek, że mimo negocjacji z Nissanem japoński producent aut zamknie swoją fabrykę w Barcelonie. Związkowcy szacują, że łącznie pracę straci 20 tys. osób. Przed południem pracownicy zakładu rozpoczęli przygotowania do protestu.
 • Nissan zainwestuje 52 mln funtów w rozwój fabryki w Wielkiej Brytanii pomimo brexitu

  Nissan zainwestuje 52 mln funtów w rozwój fabryki w Wielkiej Brytanii pomimo brexitu

  Nissan zainwestuje 52 mln funtów w rozbudowę linii produkcyjnej w swojej fabryce w Wielkiej Brytanii - podała agencja Reutera. Dodano, że decyzja o inwestycji zapadła mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.
 • Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Japońskie auta – zestawienie popularnych modeli

  Dlaczego ludzie na całym świecie kochają japońskie samochody? Japońskie auta od lat słyną z niezawodności, która przekłada się na niskie koszty ich utrzymania. Mogą też pochwalić się bardzo funkcjonalnymi wnętrzami. Marki samochodów japońskich są prekursorami wielu przełomowych rozwiązań technicznych. Zapisały się na trwałe w historii motoryzacji, tworząc wiele kultowych modeli sportowych (np. Mazdę RX-7, Nissana Skyline, Subaru Impreza), użytkowych (Toyotę Land Cruiser), a także promując pierwsze SUV-y (Toyotę RAV4), kultowe roadstery (Mazdę MX-5), silniki Skyactiv i zastosowania silnika Wankla. Wiele japońskich samochodów było produkowanych w milionach egzemplarzy, jako modele globalne. W ostatnich latach japońskie samochody zaskakują również niesamowitymi liniami nadwozia, w czym bezsprzecznie, prym wiedzie Mazda.
 • Nissan redukuje zatrudnienie w obliczu spadającej sprzedaży

  Nissan redukuje zatrudnienie w obliczu spadającej sprzedaży

  Nissan do marca 2023 roku zlikwiduje 12,5 tys. miejsc pracy w związku z malejącą sprzedażą i koniecznością cięcia kosztów - poinformował w czwartek japoński koncern motoryzacyjny. Szczególnie mocno na wynikach firmy odbija się słabnący popyt na kluczowych rynkach.
 • Renault i Nissan łączą siły z Waymo

  Renault i Nissan łączą siły z Waymo

  Marki Renault oraz Nissan zawarły umowę z firmą Waymo – wszystko w celu nawiązania współpracy w zakresie usług mobilności bez kierowcy.
 • Renault, Nissan i Mitsubishi wspólnie uruchamiają inteligentną chmurę

  Renault, Nissan i Mitsubishi wspólnie uruchamiają inteligentną chmurę

  Sojusz motoryzacyjny Renault-Nissan-Mitsubishi wraz z firmą Microsoft ogłosili rozpoczęcie produkcji Alliance Intelligent Cloud - nowej platformy, która umożliwia dostarczanie zintegrowanych usług w pojazdach sprzedawanych na prawie wszystkich 200 rynkach. Jest to pierwszy globalny i najbardziej ambitny program dla przemysłu samochodowego wykorzystujący technologię chmury, sztucznej inteligencji i IoT.
 • Technologia e-POWER trafi do Europy

  Technologia e-POWER trafi do Europy

  Nissan ogłosił plan wprowadzenia technologii zelektryfikowanego zespołu napędowego (e-POWER) w Europie.
 • Invisible-to-Visible - futurystyczny koncept Nissana na CES 2019

  Invisible-to-Visible - futurystyczny koncept Nissana na CES 2019

  Na odbywających się w Las Vegas targach CES Nissan zaprezentował przyszłościową wizję pojazdu, który pomaga kierowcom „zobaczyć niewidzialne” poprzez połączenie świata realnego z wirtualnym.

Filmy - Nissan (17)