niskie zarobki

Artykuły - Niskie zarobki (10)

 • Rosną wydatki Polaków na żywność. Trend jest niepokojący

  Rosną wydatki Polaków na żywność. Trend jest niepokojący

  We wszystkich grupach społeczno-ekonomicznych gospodarstw domowych wystąpił w 2019 r. realny wzrost przeciętnych miesięcznych wydatków na osobę w stosunku do roku 2018 (od 2,5 proc. w grupie emerytów do 4,4 proc. w grupie rencistów). Wzrosły wydatki polskich konsumentów na żywność i napoje. Trend jest niepokojący, a dane GUS pokazują pomimo wzrostu dochodów polskich konsumentów udział wydatków na żywność delikatnie rośnie zamiast spadać poinformowały wiadomoscihandlowe.pl.
 • Odszkodowanie za zbyt niską pensję? "Porównywać mogą się aktualni pracownicy"

  Odszkodowanie za zbyt niską pensję? "Porównywać mogą się aktualni pracownicy"

  Firma nie powinna dyskryminować zatrudnionych m.in. w zakresie wysokości wynagrodzenia. Do kogo powinien się jednak porównywać pracownik dochodzący odszkodowania z tytułu nierównego traktowania?
 • 1/3 zmieniających pracę odchodzi z firmy z powodu zbyt małych zarobków

  1/3 zmieniających pracę odchodzi z firmy z powodu zbyt małych zarobków

  Dobry czas dla poszukujących pracy trwa. 37 proc. firm ma zamiar zatrudnić w ciągu najbliższego półrocza nowych pracowników, 1/4 planuje zaś podwyżki. Czy przedsiębiorcom uda się zrealizować te zamierzenia?
 • Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Oszczędzanie - finansowa czarna magia?

  Jak wynika z badania "Diagnoza Społeczna 2013" 60 proc. Polaków nie dysponuje żadnymi oszczędnościami, a 25 proc. ma do dyspozycji tylko równowartość jedno-miesięcznego dochodu. Jakie są powody braku oszczędności? Przeważnie niskie zarobki oraz brak wiedzy finansowej. Czy rzeczywiście, aby oszczędzać trzeba codziennie śledzić notowania na giełdzie, zarządzać akcjami i znać cały słownik finansowych pojęć?
 • Nasze zarobki wypadają dramatycznie

  Bardzo niskie zarobki i słabe warunki mieszkaniowe w Polsce umiejscawiają nasz kraj poza pierwszą dziesiątką najszczęśliwszych krajów świata. Tak wynika z najnowszego rankingu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju.
 • Niskie zarobki wpychają Polaków do klitek

  Niskie zarobki wpychają Polaków do klitek

  Niższe możliwości finansowe popytu na rynku mieszkaniowym powodują, że przesunął się on w kierunku mniejszych metraży. Projektując nowe inwestycje deweloperzy uwzględnili ten aspekt i w lepszym stopniu dostosowali ofertę do oczekiwań klienta. Wciąż jednak wiele dużych i z rozmachem zaprojektowanych mieszkań zalega w ofercie deweloperów. Co trzecie z nich zostało wystawione na sprzedaż przynajmniej trzy lata temu.
 • Słowacy narzekają na swój rynek pracy i masowo emigrują

  Słowacy masowo wyjeżdżają ze swojego kraju. Powodem jest brak pracy i niskie zarobki.
 • To rozdawnictwo pieniędzy!

  Ponad 400 mln lewów (200 mln euro) rocznie otrzymują jako premie i bonusy urzędnicy bułgarscy, z reguły narzekający na niskie zarobki. W administracji praktykowane jest rozdawnictwo pieniędzy, któremu położyć kres zamierza premier Bojko Borysow - pisze dziennik "24 czasa". .
 • 10 tysięcy pensji to ochłapy

  Zapomnijcie o narzekaniach lekarzy na zbyt niskie zarobki. To banialuki. Prawda jest zupełnie inna - przekonuje "Super Express".
 • Brakuje rąk do pracy

  Brakuje rąk do pracy

  Chętnych do pracy w straży pożarnej brakuje w całym kraju. Również na Śląsku. Wielu już zatrudnionych odchodzi. Są sfrustrowani niskimi zarobkami. Szukają lepiej płatnej pracy w kraju, lub wyjeżdżają do Wielkiej Brytanii i Irlandii - pisze "Dziennik Zachodni".

Filmy - Niskie zarobki (1)

 • Alicja Tatarczuk-Nowik: Faceci uważają się za ojców sukcesu

  Jak mówi Alicja Tatarczuk-Nowik z Centrum Młodych Kobiet, bardzo często jest tak, że kobiety podczas rozmowy kwalifikacyjnej nawet w 30 procentach nie doceniają swoich kwalifikacji, nie potrafią negocjować wyższych zarobków, a przede wszystkim - wychodzą do przyszłego pracodawcy z niską propozycją płacy. - Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kobieta zawsze mówi "my", "zespół". Faceci uważają się za ojców sukcesu - zauważa specjalistka.