niski

Artykuły - Niski (75)

 • Legia Warszawa. Kolejny zawodnik wypożyczony do I ligi

  Legia Warszawa. Kolejny zawodnik wypożyczony do I ligi

  Nikodem Niski jest kolejnym graczem Legii Warszawa, który na wiosnę będzie ogrywał się na poziomie I ligi. Prawy obrońca został zawodnikiem Chrobrego Głogów.
 • Pracodawcy podzieleni ws. niższych składek dla przedsiębiorców o niskich dochodach

  - To bardzo dobry projekt, bo mamy skrajnie niesprawiedliwy system, który nakłada największe podatki na najniższe wynagrodzenia - tak ZPP komentuje pomysł niższych składek dla przedsiębiorców o niskich dochodach. Przywileje dla wybranych to dodatkowe obciążenie dla innych - oponuje Lewiatan.
 • Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż niski. Do czytania chce zachęcić Polaków Biedronka

  Poziom czytelnictwa w Polsce wciąż niski. Do czytania chce zachęcić Polaków Biedronka

  Z raportu Biblioteki Narodowej na temat stanu czytelnictwa za 2014 rok wynika, że 10 mln Polaków nie ma w domu ani jednej książki, a 6,2 mln żadnej nie przeczytało. Najchętniej po lekturę sięgają uczniowie i studenci. Od czytania stronią zaś emeryci, mieszkańcy wsi i osoby o niskich dochodach. Czytelnictwo wśród swoich klientów chce promować Biedronka, głównie poprzez rabaty na książkowe nowości czy konkursy dla twórców tekstów dla dzieci.
 • Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  Telewizja publiczna czuje się dyskryminowana. A abonament RTV jest za niski

  TVP nie może na równi konkurować o budżety reklamowe ze stacjami komercyjnymi - żalą się przy Woronicza. Chodzi o to, że telewizja publiczna nie może przerywać swoich programów reklamami. Jej przedstawiciele postulują też, aby jak najszybciej wprowadzić opłatę audiowizualną zamiast obecnego systemu poboru należności, który źle funkcjonuje.
 • Czynsze za powierzchnie magazynowe wciąż niskie. Deweloperzy modlą się o odbicie

  Czynsze za powierzchnie magazynowe wciąż niskie. Deweloperzy modlą się o odbicie

  Zmniejsza się powoli liczba magazynów i powierzchni magazynowych najwyższej jakości. Nie wpływa to jednak na wzrost czynszów, które w naszym kraju utrzymują się na bardzo niskim poziomie. W tym roku nie będzie jeszcze odbicia, ale branża liczy na poprawę w 2016 r.
 • Warto nadpłacać kredyt z niskim wkładem własnym

  Warto nadpłacać kredyt z niskim wkładem własnym

  Spłacając kredyt zaciągnięty z niewielkim wkładem własnym warto dodatkowo oszczędzać i starać się dokonywać nadpłat. Jeśli nasze zadłużenie spadnie poniżej 80 proc. wartości nieruchomości zyskamy dobry argument w negocjacjach w sprawie znacznego obniżenia marży. Przestaniemy też płacić za ubezpieczenie niskiego wkładu. Z wyliczeń Expandera wynika jednak, że bez oszczędzania i nadpłacania wartość kredytu w złotych spadnie do tego poziomu dopiero po 11 latach.
 • Początkujący przedsiębiorca musi wybrać niski ZUS lub prawo do zasiłku

  Początkujący przedsiębiorca musi wybrać niski ZUS lub prawo do zasiłku

  - Początkujący przedsiębiorca ma do wyboru: korzystać z ulgi w składkach ZUS i tym samym pozbawić się prawa do zasiłku dla bezrobotnych, czy płacić więcej do ZUS, ale i mieć szansę na zasiłek po utracie zatrudnienia - wyjaśnia wiceminister pracy Marek Bucior.
 • Do kobiety mów niskim głosem

  Do kobiety mów niskim głosem

  Panowie, jeśli chcecie, by jakaś treść lepiej zapadła w kobiecą pamięć, mówcie niskim głosem - radzą naukowcy brytyjscy na łamach "Memory and Cognition". Ich zdaniem taka wrażliwość na wysokość męskiego głosu podpowiada paniom, kto może być dla nich lepszym partnerem.
 • Niski wkład coraz popularniejszy, ale drogi

  Niski wkład coraz popularniejszy, ale drogi

  Polacy już połowę kredytów mieszkaniowych biorą na ponad 80 proc. wartości nieruchomości. W minionym roku taką decyzję podjęło prawie 100 tys. osób, często nie zwracając uwagi, że za zakupy nieruchomości bez wkładu własnego trzeba słono zapłacić. Ubezpieczenie niskiego wkładu w wysokości 60 tys. zł może kosztować nawet 29 tys. zł.
 • Nowy sondaż. Rekordowo niski wynik PiS

  Nowy sondaż. Rekordowo niski wynik PiS

  Gdyby wybory parlamentarne odbyły się 14 listopada, PO mogłaby liczyć na 39,5 proc. głosów, PiS na 16,3 proc., SLD na 15,1 proc., a PSL na 8,3 proc. - wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badania Opinii "Homo Homini" dla Polsat News.