Nino Schurter

Artykuły - Nino Schurter (8)

 • MŚ w kolarstwie górskim. Ósme złoto Schurtera, 28. miejsce Wawaka

  MŚ w kolarstwie górskim. Ósme złoto Schurtera, 28. miejsce Wawaka

  Szwajcar Nino Schurter wygrał wyścig elity mężczyzn w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim (MTB) w kanadyjskim Mont Sainte Anne, zdobywając tytuł po raz ósmy w karierze, a piąty z rzędu. Bartłomiej Wawak zajął 28. miejsce.
 • Kolarz Nino Schurter pokonał słynnego tenisistę Rogera Federera

  Kolarz Nino Schurter pokonał słynnego tenisistę Rogera Federera

  Mistrz świata w wyścigu elity w kolarstwie górskim Nino Schurter pokonał w plebiscycie na najlepszego sportowca Szwajcarii 2018 roku... słynnego tenisistę Rogera Federera, który przeszedł do historii wygrywając w kończącym się roku 20. turniej wielkoszlemowy (Australian Open).
 • MŚ w kolarstwie górskim: Nino Schurter po raz siódmy ze złotem, Polacy daleko

  MŚ w kolarstwie górskim: Nino Schurter po raz siódmy ze złotem, Polacy daleko

  Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Szwajcar Nino Schurter wygrał wyścig elity mężczyzn w mistrzostwach świata w kolarstwie górskim w szwajcarskim Lenzerheide. To jego siódmy tytuł w czempionacie globu. Polacy uplasowali się poza trzydziestką.
 • MŚ w kolarstwie górskim – szósty tytuł Schurtera

  MŚ w kolarstwie górskim – szósty tytuł Schurtera

  Nino Schurter ze Szwajcarii po raz szósty został mistrzem świata w kolarstwie górskim. W australijskiej miejscowości Cairns wyprzedził o siedem sekund Czecha Jaroslava Kulhavego oraz o 15 sekund swojego rodaka Thomasa Litschera.
 • MŚ w kolarstwie górskim: Nino Schurter złotym medalistą

  MŚ w kolarstwie górskim: Nino Schurter złotym medalistą

  Szwajcar Nino Schurter po raz piąty został mistrzem świata w kolarstwie górskim. W czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave zwyciężył zdecydowanie, wyprzedzając o 17 sekund reprezentanta gospodarzy Jaroslava Kulhavego.
 • MŚ w kolarstwie górskim: Całe podium dla Szwajcarów

  MŚ w kolarstwie górskim: Całe podium dla Szwajcarów

  Szwajcarzy zdominowali wyścig elity kolarzy górskich w mistrzostwach świata w Saalfelden w Austrii. Wygrał Nino Schurter, przed braćmi Lukasem i Mathiasem Flueckigerami. Piotr Brzózka stracił dwa okrążenia do zwycięzcy, a Rafał Hebisz - trzy.
 • Galiński 13. w MTB

  Francuz Julien Absalon zdobył tytuł mistrza olimpijskiego igrzysk w Pekinie w kolarstwie górskim. Srebrny medal wywalczył inny Francuz Jean-Christophe Peraud, a brązowy - Szwajcar Nino Schurter. 13. miejsce zajął Marek Galiński (JBG2-APC Presment Piechowice).
 • ME: Polacy daleko

  Szwajcar Nino Schurter i jego rodaczka Nathalie Schneitter w kategorii zawodników do lat 23 oraz Peter Sagan i Niemka Mona Eiberweiser wśród juniorów triumfowali w niemieckim St. Wendel w mistrzostwach Europy w kolarstwie górskim.