NIK

Artykuły - NIK (983)

 • Druzgocący raport NIK na temat odpadów komunalnych w Polsce

  Druzgocący raport NIK na temat odpadów komunalnych w Polsce

  Jak wynika z najnowszego raportu, Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia nadzór administracji publicznej nad zagospodarowaniem odpadów komunalnych w Polsce. Opłaty za 1 Mg odpadów wzrosły od 150 zł (w 2016 r.) do 585 zł ( w 2020 r.).
 • Coraz trudniej o doradców szacujących skutki susz. W kolejnych gminach brakuje ekspertów

  Coraz trudniej o doradców szacujących skutki susz. W kolejnych gminach brakuje ekspertów

  Z ośrodków, które mają wspierać rolników, odchodzą specjaliści - alarmuje NIK. Podkupują ich prywatne firmy, do których coraz częściej zwracają się o pomoc prowadzący gospodarstwo.
 • Granice immunitetu prezesa NIK, czyli dalszy ciąg afery Banasia

  Granice immunitetu prezesa NIK, czyli dalszy ciąg afery Banasia

  Sąd odrzucił zażalenie Mariana Banasia na przeszukanie jego mieszkań i gabinetu. Natomiast prokuratura i CBA nagle uznały, że nie potrzebują już jego notatek służbowych.
 • NIK: Słabe wyniki restrukturyzacji górnictwa

  NIK: Słabe wyniki restrukturyzacji górnictwa

  Mimo dogodnych warunków (dokapitalizowanie przez inwestorów i wzrost cen węgla) restrukturyzacja Polskiej Grupy Górniczej (PGG), nie przyniosła oczekiwanych efektów. Wprawdzie po nabyciu przez PGG majątku produkcyjnego Kompanii Węglowej SA i Katowickiego Holdingu Węglowego SA udało się kontynuować działalność większości ich kopalń, jednak nie zmniejszono wysokich kosztów stałych produkcji, a wydajność pogarszała się.
 • NIK chce skontrolować NBP, SOP, NFZ i armię

  NIK chce skontrolować NBP, SOP, NFZ i armię

  Znamy plan działań Najwyższej Izby Kontroli na 2020 rok. Kontrolerzy Izby - jak dowiedział się reporter RMF FM - zajmą się między innymi instytucjami, o których było głośno w mediach, nie tylko ze względu na sukcesy, które odnosiły.
 • Jak państwo jest przygotowane na zagrożenie epidemiologiczne? Pilna kontrola NIK

  Jak państwo jest przygotowane na zagrożenie epidemiologiczne? Pilna kontrola NIK

  Najwyższa Izba Kontroli wszczęła pilną kontrolę dotyczącą przygotowania państwa na zagrożenie epidemiologiczne - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. To reakcja na rozprzestrzeniający się głównie w Azji Południowo-Wschodniej groźny koronawirus.
 • Marian Banaś napisał raport o sobie

  Marian Banaś napisał raport o sobie

  "Puls Biznesu" pisze, że dotarł do wystąpienia pokontrolnego NIK w sprawie utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Znacząco różni się od raportu, który izba opublikowała po długim zastanowieniu.
 • ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po aferze GetBack - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. NIK opublikował we wtorek raport, w którym sugerował, by w procesach aferalnych obniżyć poszkodowanym koszty opłaty sądowej, przenieść ciężar dowodu na oskarżonego i zwolnić z części tajemnicy Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Markit: Wskaźnik PMI dla Polski w XI na poziomie 46,7 pkt. vs 45,6 pkt. w X

  Markit: Wskaźnik PMI dla Polski w XI na poziomie 46,7 pkt. vs 45,6 pkt. w X

  Wskaźnik PMI dla Polski w listopadzie wzrósł do poziomu 46,7 pkt. wobec 45,6 pkt. w październiku i wobec prognozy 46,6 pkt. - podała firma Markit. Autorzy raportu podają, że im dłużej kondycja przemysłu będzie się pogarszać, tym bardziej prawdopodobne staną się cięcia w zatrudnieniu, co może stanowić zagrożenie dla rynku krajowego.
 • Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Podejrzewany o pełnienie roli mózgu grupy wyłudzającej VAT były dyrektor w Ministerstwie Finansów został wyrzucony, gdy wzięto pod lupę jego oświadczenia majątkowe.

Filmy - NIK (16)