NIK

Artykuły - NIK (980)

 • NIK: Słabe wyniki restrukturyzacji górnictwa

  NIK: Słabe wyniki restrukturyzacji górnictwa

  Mimo dogodnych warunków (dokapitalizowanie przez inwestorów i wzrost cen węgla) restrukturyzacja Polskiej Grupy Górniczej (PGG), nie przyniosła oczekiwanych efektów. Wprawdzie po nabyciu przez PGG majątku produkcyjnego Kompanii Węglowej SA i Katowickiego Holdingu Węglowego SA udało się kontynuować działalność większości ich kopalń, jednak nie zmniejszono wysokich kosztów stałych produkcji, a wydajność pogarszała się.
 • NIK chce skontrolować NBP, SOP, NFZ i armię

  NIK chce skontrolować NBP, SOP, NFZ i armię

  Znamy plan działań Najwyższej Izby Kontroli na 2020 rok. Kontrolerzy Izby - jak dowiedział się reporter RMF FM - zajmą się między innymi instytucjami, o których było głośno w mediach, nie tylko ze względu na sukcesy, które odnosiły.
 • Jak państwo jest przygotowane na zagrożenie epidemiologiczne? Pilna kontrola NIK

  Jak państwo jest przygotowane na zagrożenie epidemiologiczne? Pilna kontrola NIK

  Najwyższa Izba Kontroli wszczęła pilną kontrolę dotyczącą przygotowania państwa na zagrożenie epidemiologiczne - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada. To reakcja na rozprzestrzeniający się głównie w Azji Południowo-Wschodniej groźny koronawirus.
 • Marian Banaś napisał raport o sobie

  Marian Banaś napisał raport o sobie

  "Puls Biznesu" pisze, że dotarł do wystąpienia pokontrolnego NIK w sprawie utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej. Znacząco różni się od raportu, który izba opublikowała po długim zastanowieniu.
 • ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  ​Afera GetBack: Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji NIK

  Rząd jest gotów przyjąć tylko część rekomendacji Najwyższej Izby Kontroli po aferze GetBack - ustalił dziennikarz RMF FM Krzysztof Berenda. NIK opublikował we wtorek raport, w którym sugerował, by w procesach aferalnych obniżyć poszkodowanym koszty opłaty sądowej, przenieść ciężar dowodu na oskarżonego i zwolnić z części tajemnicy Komisję Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Markit: Wskaźnik PMI dla Polski w XI na poziomie 46,7 pkt. vs 45,6 pkt. w X

  Markit: Wskaźnik PMI dla Polski w XI na poziomie 46,7 pkt. vs 45,6 pkt. w X

  Wskaźnik PMI dla Polski w listopadzie wzrósł do poziomu 46,7 pkt. wobec 45,6 pkt. w październiku i wobec prognozy 46,6 pkt. - podała firma Markit. Autorzy raportu podają, że im dłużej kondycja przemysłu będzie się pogarszać, tym bardziej prawdopodobne staną się cięcia w zatrudnieniu, co może stanowić zagrożenie dla rynku krajowego.
 • Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Szef z karuzeli podatkowej i wywiad skarbowy. Kto był mózgiem?

  Podejrzewany o pełnienie roli mózgu grupy wyłudzającej VAT były dyrektor w Ministerstwie Finansów został wyrzucony, gdy wzięto pod lupę jego oświadczenia majątkowe.
 • NIK: Ponad 115 tysięcy mandatów przedawniło się

  NIK: Ponad 115 tysięcy mandatów przedawniło się

  Niedobory kadrowe w GITD były w latach 2015-2017 główną przyczyną przedawnienia się wykroczeń na odcinkach dróg objętych odcinkowym pomiarem prędkości - wynika z opublikowanego w piątek raportu NIK. Spośród 204 tys. popełnionych w tym czasie wykroczeń dopuszczono do przedawnienia się 115 tys. spraw.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Rynek zawiódł w GetBacku

  Nadzór nie kontrolował, TFI nie sprawdzały, banki sprzedawały wierzytelności i obligacje, a audytorzy nie widzieli nic złego - kontrolerzy NIK pokazują, kto mógł wychwycić aferę GetBacku wcześniej - podaje środowy "DGP".
 • NIK negatywnie oceniła zakup w 2012 r. kopalni Sierra Gorda przez KGHM

  NIK negatywnie oceniła zakup w 2012 r. kopalni Sierra Gorda przez KGHM

  Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła zakup przez KGHM Polska Miedź SA kanadyjskiej spółki Quadra wraz ze złożem miedzi Sierra Gorda w Chile - poinformowała izba we wtorkowym komunikacie.

Filmy - NIK (16)