niezwykła historia

Artykuły - Niezwykła historia (12)

 • "Jesteśmy po to, aby pomagać". Niezwykłe historie z życia fundacji

  "Jesteśmy po to, aby pomagać". Niezwykłe historie z życia fundacji

  Co wiemy o fundacjach? Poza tym, że pomagają, zbierają fundusze i organizują różne akcje - niewiele. Mimo pogłosek dotyczących nieuczciwych stowarzyszeń, coraz częściej z łatwością krytykujemy wszystkie, nie zważając na to, że te złe to tylko odsetek. Tymczasem, tych prawdziwych, pełnych zaangażowanych ludzi z sercem na dłoni nie brakuje.
 • Niezwykła historia "Dziewczynki w trampkach"

  Niezwykła historia "Dziewczynki w trampkach"

  "Dziewczynka w trampkach", pierwszy film nakręcony w Arabii Saudyjskiej przez kobietę, 7 czerwca trafi do polskich kin. W kraju, w którym przez kilka dekad nie istniały kina, a film jako sztuka został uznany za sprzeczny z Islamem, Haifaa Al-Mansour zrealizowała obraz, który w ciepły i prosty sposób pokazuje powolne zmiany w kraju.
 • Niezwykła historia nauczyciela - powstanie film

  Historię lubelskiego nauczyciela, który w obawie przed utratą pracy przez wiele lat ukrywał, że traci wzrok, będzie opowiadał film fabularny "Carte Blanche" w reż. Jacka Lusińskiego. Film będzie kręcony w Lublinie. Produkcję wesprze finansowo miasto.
 • "Sugar Man": Niezwykła historia muzyka

  "Sugar Man": Niezwykła historia muzyka

  "Nie mogłem przestać myśleć o tej historii. Prześladowała mnie" - mówi szwedzki reżyser Malik Bendjelloul. Jego film "Sugar Man", opowiadający historię Sixto Rodrigueza, jest w tym roku nominowany do Oscara w kategorii "najlepszy dokument".
 • Elijah Wood w niezwykłej historii

  Elijah Wood w niezwykłej historii

  Elijah Wood wraz z reżyserem serialu "Wilfred" Randallem Einhornem, w którym aktor wciela się w postać głównego bohatera, zrealizują wspólnie nowy projekt "The Late Bloomer".
 • "Jan Karski i jego czasy" - niezwykła historia

  Dokumenty, zdjęcia, fragmenty książki Jana Karskiego i nieznane szerzej nagrania o legendarnym emisariuszu znalazły się w pakiecie edukacyjnym "Jan Karski i jego czasy" przygotowanym przez Muzeum Historii Polski. Prezentacji pakietu będzie towarzyszyć gra miejska.