niewinność muzułmanów

Artykuły - Niewinność muzułmanów (14)

 • Autor antyislamskiego filmu na rok trafi do więzienia

  Autor antyislamskiego filmu na rok trafi do więzienia

  Mieszkający w USA domniemany autor antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów", który wywołał oburzenie wśród mahometan na całym świecie, na rok trafi do więzienia, gdyż złamał warunki zawieszenia kary - uznał w środę amerykański wymiar sprawiedliwości.
 • 300 tys. dolarów za głowę autora antyislamskiego filmu

  Nagrodę wysokości 300 tys. dolarów zaoferował w środę wpływowy duchowny z zachodniego Afganistanu za głowę twórcy filmu uznanego przez muzułmanów za obraźliwy. Film "Niewinność muzułmanów" wywołał gwałtowne protesty wyznawców islamu na świecie.
 • Rosja: Antymuzułmański film będzie zakazany

  Antymuzułmański film "Niewinność muzułmanów", który wywołał gwałtowne protesty wyznawców islamu, zostanie włączony w Rosji do spisu materiałów ekstremistycznych, których nie wolno rozpowszechniać - poinformowała w poniedziałek rosyjska Prokuratura Generalna.
 • Na Krymie protestowano przeciwko antyislamskiemu filmowi

  Od 500 do 700 osób protestowało w czwartek w Symferopolu na Krymie przeciwko nakręconemu w USA filmowi "Niewinność muzułmanów", który - według wyznawców islamu - obraża proroka Mahometa - podały ukraińskie media.
 • Iran bojkotuje Oscary

  Iran bojkotuje Oscary

  Żaden irański film nie zostanie w tym roku zgłoszony do walki o Oscara - poinformował minister kultury Iranu - Mohammad Hosseini. To reakcja na film "Innocence of Muslims" ("Niewinność muzułmanów"), w którym Mahomet jest przedstawiony jako oszust i kobieciarz.
 • Pakistan: "Zabiłbym twórcę filmu gołymi rękami". Oferta ministra

  Pakistan: "Zabiłbym twórcę filmu gołymi rękami". Oferta ministra

  Premier Pakistanu Raja Pervaiz Ashraf zdystansował się w niedzielę od ministra ds. kolei Ghulama Ahmeda Biloura, który zaoferował 100 tys. dolarów osobie, która zabije reżysera antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów" i poprosił talibów o pomoc.
 • 100 tys. USD nagrody za głowę autora antyislamskiego filmu

  100 tys. USD nagrody za głowę autora antyislamskiego filmu

  Pakistański minister ds. kolei Ghulam Ahmed Bilour oznajmił w sobotę, że ofiaruje 100 tysięcy dolarów osobie, która zabije reżysera antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów". Wezwał także, by do starań o zabicie reżysera dołączyli się talibowie i Al-Kaida.
 • Rada Kultu Muzułmańskiego wzywa, by wstrzymać się od protestów

  Rada Kultu Muzułmańskiego wzywa, by wstrzymać się od protestów

  Francuska Rada Kultu Muzułmańskiego (CFCM) zaapelowała w piątek do wyznawców islamu, by powstrzymali się od demonstracji przeciw antyislamskiemu filmowi "Niewinność muzułmanów" oraz karykaturom proroka Mahometa opublikowanym we francuskiej gazecie satyrycznej.
 • Rosja: Antyislamski film. Rząd może zamknąć dostęp do YouTube

  Rząd Federacji Rosyjskiej może zamknąć dostęp do portalu YouTube na terytorium Rosji z powodu dostępnego tam trailera antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów" - poinformował we wtorek minister łączności i technologii informatycznych Nikołaj Nikiforow.
 • Arabia Saudyjska grozi, że zablokuje YouTube

  Arabia Saudyjska grozi zablokowaniem serwisu YouTube, jeśli Google nie usunie wszystkich linków do antyislamskiego filmu "Niewinność muzułmanów", który wywołał falę protestów w świecie muzułmańskim - poinformowała we wtorek agencja SPA.