Niewierni

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Niewierni (Film (2012)[Les Infideles] Reż.Michel Hazanavicius) ,

Artykuły - Niewierni (101)

 • Jean Dujardin: Niewierny Francuz

  Jean Dujardin: Niewierny Francuz

  Ozdobą francuskiej komedii "Niewierni", która w piątek weszła do polskich kin, jest plejada gwiazd, z Jeanem Dujardinem na czele. Francuza, który po roli w "Artyście" zyskał światową sławę, wyróżnia nie tylko uroda amanta, ale i nieprzeciętne poczucie humoru.
 • "Niewierni": Wierność jest sexy

  "Niewierni": Wierność jest sexy

  Nie rozumiem, jaki cel przyświecał twórcom filmu "Niewierni". Chcieli obśmiać tytułową przypadłość, czy też może ją usankcjonować... Zamysł w każdym razie był świetny.
 • Wierny towarzysz w cierpieniu

  Wierny towarzysz w cierpieniu

  W tym roku, 13 sierpnia, mija 35. rocznica śmierci abp. Antoniego Baraniaka, metropolity poznańskiego w latach 1957-1977. Był on zaufanym sekretarzem prymasów - Augusta Hlonda i Stefana Wyszyńskiego. Ale nie tylko dlatego powinniśmy o nim pamiętać.
 • Buddyjscy mnisi mają nadwagę z powodu darów od wiernych

  Tajlandzki urząd ds. zdrowia orzekł, że buddyjscy mnisi cierpią na nadwagę i wiele innych chorób wywołanych niezdrową żywnością składaną im w darze przez wiernych. Władze zaleciły mnichom post, a wyznawców wezwały, by ofiarowywali zdrowsze produkty.
 • Wojsko zaatakowało wiernych zbierających się na modły w meczecie

  Syryjskie siły rządowe zabiły około 30 wiernych, którzy zbierali się we wtorek na wieczorne modły w meczecie z okazji ramadanu w wiosce w pobliżu miasta Hama.
 • Przed wyjazdem z Watykanu papież złożył wiernym wakacyjne życzenia

  Przed wyjazdem z Watykanu papież złożył wiernym wakacyjne życzenia

  Benedykt XVI podczas niedzielnego spotkania z wiernymi w Watykanie na południowej modlitwie Anioł Pański złożył im życzenia dobrych wakacji. Zachęcał do tego, by czas odpoczynku poświęcić także na pogłębienie życia duchowego i niesienie pomocy innym.
 • Wierni Kościoła prawosławnego obchodzą Wielkanoc

  Wierni Kościoła prawosławnego obchodzą Wielkanoc

  Dziś wierni Kościoła prawosławnego obchodzą Wielkanoc. Obchody rozpoczęły się w sobotni wieczór całonocnym nabożeństwem. O północy po uroczystej procesji, przy dźwięku dzwonów kapłani pozdrowili wiernych uroczystym "Chrystos Woskresie" czyli "Chrytus Zmartwychwtał". Rano prawosławni zasiedli do wielkanocnego śniadania.
 • Rozpoczął się Wielki Tydzień wiernych obrządków wschodnich

  Rozpoczął się Wielki Tydzień wiernych obrządków wschodnich

  Prawosławni i wierni innych obrządków wschodnich rozpoczęli w poniedziałek obchody Wielkiego Tygodnia Męki Pańskiej, poprzedzającego Wielkanoc. W tym roku przypada ona u nich 15 kwietnia - tydzień po świętach u katolików.
 • Dziesiątki tysięcy wiernych w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Dziesiątki tysięcy wiernych w Kalwarii Zebrzydowskiej

  Procesja Drogi Krzyżowej przeszła w Wielki Piątek rano dróżkami w sanktuarium pasyjno-maryjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Kardynał Stanisław Dziwisz podczas misterium Męki Pańskiej apelował, by obecne ataki na Kościół pogłębiły w wiernych przywiązanie do niego.
 • Tysiące wiernych żegnają zwierzchnika Kościoła koptyjskiego

  Tysiące wiernych żegnają zwierzchnika Kościoła koptyjskiego

  Tysiące wiernych żegnało w niedzielę podczas specjalnego nabożeństwa w Kairze Szenudę III, zwierzchnika Kościoła koptyjskiego, czyli najliczniejszej w Egipcie społeczności chrześcijan.