Biznes - nietrzymanie

Artykuły - Nietrzymanie (107)

 • Wood rekomenduje "trzymaj" Dino

  Analitycy Wood, w raporcie z 15 maja, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Dino Polska od zalecenia "trzymaj" i wyznaczyli cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 42,5 zł.
 • Trump trzyma rynki w napięciu

  Prezydentura Trumpa wystartowała, ale jak na razie rynki finansowe nie wykazują optymizmu z tego powodu. Sesja w Azji przynosi spadki indeksów, przecenę USD, a kupowane są bezpieczne przystanie: JPY i złoto. Protekcjonistyczny ton przemówienia inauguracyjnego wzbudza strach o skurczenie się światowej wymiany handlowej.
 • Rząd w sprawie OFE trzyma się wcześniejszych ustaleń - Morawiecki

  Rząd w sprawie zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych trzyma się wcześniejszych ustaleń, przedstawionych po raz pierwszy w lipcu przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - zapowiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Pytany przez dziennikarzy, jaka część środków OFE trafi do Funduszu Rezerwy Demograficznej, odpowiedział: "Mówiliśmy, że to jest około 25 proc., natomiast one też - te środki przekazane do funduszy rezerwy - będą stanowiły część kapitału emerytalnego przyszłych emerytów. Reszta tych środków będzie skierowana na coś w rodzaju dzisiejszego IKE".
 • Coraz więcej Polaków trzyma oszczędności w skarpecie

  Coraz więcej Polaków trzyma oszczędności w skarpecie

  W ostatnich latach zmieniają się sposoby oszczędzania Polaków. Lokaty bankowe trącą na popularności. Jeszcze w 2010 roku 23 proc. z nas deklarowało, że z nich korzysta, a obecnie jest to już tylko 14 proc.1. Co ciekawe, ponad dwukrotnie wzrosła grupa trzymająca oszczędności w gotówce - z 8 proc. do 17 proc. Expander zwraca jednak uwagę, że postępując w ten sposób wcale nie zwiększamy swojego bezpieczeństwa i podpowiada, gdzie znaleźć atrakcyjną lokatę bez gwiazdek.
 • KGHM trzyma dyscyplinę

  Dyscyplina kosztowa odpowiedzią na warunki makroekonomiczne Przy wzroście produkcji miedzi ekwiwalentnej koszt jednostkowy w Grupie KGHM spadł o 12 proc. w relacji do pierwszego półrocza ubiegłego roku.
 • Złoty trzyma się nieźle

  Wczoraj na rynkach znów zrobiło się nerwowo. Zapowiedź, iż premier Wielkiej Brytanii przedstawi dziś w Brukseli plan wyjścia z UE przygasiła tlące się nadzieje, że być może Brexitu uda się jednak uniknąć. Swoje trzy grosze dołożyły wieczorem agencje ratingowe, obniżając oceny dla Wyspiarzy. Na tym tle złoty trzyma się jednak wyjątkowo dobrze.
 • Dolar trzyma fason

  Rozczarowujące dane ADP, którego zdaniem w gospodarce przybyło w kwietniu jedynie 156 tys. etatów w sektorze prywatnym (aż o 40 tys. mniej niż sądzono) dały w pierwszym momencie mocny pretekst do osłabienia dolara.
 • Yellen trzyma klucze

  Od początku miesiąca na rynek napływają informacje, które powinny sprzyjać dolarowi. Do listy danych makro należy wpisać wczorajszą publikację minutes, która nie była tak gołębia, jak oczekiwano. To wszystko pomaga dolarowi tylko na moment, po czym wyprzedaż znów wraca. Rynki nadal zdają się być sparaliżowane ubiegłotygodniowym wystąpieniem Janet Yellen. Dziś szefa Fed ma drugą szansę.
 • PKO BP Trzymaj dla Komercni

  Wydarzenia jakie rozegrały się na arenie banków centralnych w ostatnich tygodniach wskazują na rosnące ryzyko nowego scenariusza rynkowego. Mianowicie niskie stopy procentowe zostaną z nami na dłużej.
 • DM Banku BPS obniża rekomendację Bytomia do "trzymaj"

  Analitycy DM Banku BPS, w raporcie z 10 sierpnia, obniżył rekomendację Bytomia do "trzymaj" z "kupuj". Jednocześnie podnieśli cenę docelową do 3,55 zł z 2,51 zł.