Niestety

Artykuły - Niestety (165)

 • Frank znów bardzo drogi, raty kredytów poszły w górę. Ekspert: To nie koniec, może być drożej

  Frank znów bardzo drogi, raty kredytów poszły w górę. Ekspert: To nie koniec, może być drożej

  - W krótszej perspektywie frank może nieco stanieć, ale w najbliższych miesiącach musimy się niestety przyzwyczaić do wahań kursu - przewiduje w rozmowie z RMF FM Paweł Majtkowski, główny ekonomista Wolf's Private Equity. Cena franka sięgnęła dziś 4,20 zł - i to nie jest dobra wiadomość dla tysięcy posiadaczy kredytów w tej walucie.
 • Więcej niż milion Polaków ma kłopoty ze spłatą kredytu

  Więcej niż milion Polaków ma kłopoty ze spłatą kredytu

  Ponad 15 mln Polaków ma zaciągnięty kredyt - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Niestety przeszło 1 mln z nas nie reguluje swojego zobowiązania terminowo. Co zrobić, żeby nie wziąć kredytu, którego nie będziemy w stanie spłacać, i jak sobie poradzić, jeśli już taki mamy?
 • NFZ: Drastyczny spadek stawek za przewlekle chorych

  NFZ: Drastyczny spadek stawek za przewlekle chorych

  Wszyscy zainteresowani losem osób przewlekle chorych i niesamodzielnych liczyli na dobrą zmianę. Niestety warunki realizacji długoterminowej opieki pielęgniarskiej w warunkach domowych nadal będą poniżej minimalnych oczekiwań.
 • Wzrost PKB poniżej 2 proc.? Niestety, ryzyko jest poważne

  Wzrost PKB poniżej 2 proc.? Niestety, ryzyko jest poważne

  Już od ponad dwóch miesięcy sygnalizujemy, że rozwój gospodarczy w tym roku może wynieść tylko 2 proc. Jednak najnowsze dane GUS pokazują rosnące ryzyko, że nie uda się osiągnąć nawet tej stosunkowo niskiej wartości - ocenia Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Nigdy nie rób tego ze swoimi oszczędnościami

  Zaoszczędzenie większej kwoty wymaga sporo wysiłku i cierpliwości. Niestety, pieniądze gromadzone latami można bardzo szybko stracić. Czasami wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja. Expander podpowiada, jakich błędów nie należy popełniać przy oszczędzaniu.
 • Chińczycy i polski węgiel, czyli co, gdzie i komu się opłaca

  Chińczycy i polski węgiel, czyli co, gdzie i komu się opłaca

  Kiedy jest koniunktura, to należy w jej trakcie pomyśleć o chudszych czasach, bo te wcześniej czy później nadejdą. Niestety u nas nie modernizowano i nie restrukturyzowano branży węglowej.
 • Studia? Niestety - tanio nie jest!

  Studia? Niestety - tanio nie jest!

  Na uczelniach publicznych najpopularniejszym kierunkiem jest medycyna, dopiero daleko za nią plasują się pozostałe: filologia iberyjska, angielska czy architektura i prawo. Na studiach prywatnych prym pod względem kosztów wiodą studia menedżerskie. Za które kierunki studiów trzeba w Polsce zapłacić najwięcej?
 • Wojna cenowa złym rozwiązaniem

  Wojna cenowa złym rozwiązaniem

  Silna rywalizacja na rynku to dla większości firm poważny problem. Niestety wiele z nich idzie po linii najmniejszego oporu i konkuruje wyłącznie ceną. Zwykle jest to niedobre rozwiązanie, nie tylko dla samych sprzedawców i producentów, lecz także klientów.
 • Od grudnia 160 km/h z Krakowa do Rzeszowa

  Od grudnia 160 km/h z Krakowa do Rzeszowa

  W nowym rozkładzie jazdy, po raz pierwszy w historii, maksymalna prędkość pociągów pomiędzy Krakowem a Rzeszowem wyniesie 160 km/h. Niestety równocześnie z tą chwilą wprowadzone zostaną ograniczenia związane z przebudową krakowskiej linii średnicowej.
 • Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Ile czasu zajmuje remont lub wykończenie mieszkania?

  Przystępując do remontu lub wykończenia mieszkania często próbujemy obliczyć czas potrzebny do przywrócenia pełnej sprawności pomieszczeń. Niestety niektóre prace mogą być dość czasochłonne. W poniższym tekście przybliżymy najważniejsze czynniki, które wpływają na czas przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkań.