Nieruchomy poruszyciel

Artykuły - Nieruchomy poruszyciel (8)

 • Chciałem pokazać, jak działa miłość

  Chciałem pokazać, jak działa miłość

  W swych filmach podejmuje bolesne tematy. Debiut - "Patrzę na ciebie, Marysiu" (1999) - opowiadał o traumie wchodzenia w dorosłość, kameralne "Przemiany" (2003) były rodzajem Bergmanowskiej psychodramy rodzinnej. W najnowszym filmie - "Nieruchomym poruszycielu" - jeszcze dosadniej, niż w dotychczasowych produkcjach eksploruje Barczyk mroczne rejony ludzkiej psychiki. O autorskim charakterze swojej twórczości, wyczuleniu na język, nie tylko treść filmu oraz specyficznym podejściu do "Lśnienia" Stanleya Kubricka - reżyser opowiedział w rozmowie z Tomaszem Bielenia.
 • Erotycznie i drastycznie

  Erotycznie i drastycznie

  Jan Frycz, Andrzej Chyra i Marieta Żukowska zagrali główne role w filmie Łukasza Barczyka "Nieruchomy poruszyciel". Film, określany jako kontrowersyjny, jest pełen erotyzmu i drastycznych scen.
 • "Nieruchomy poruszyciel": HANNA KULENTY (KOMPOZYTORKA)

  Kilka lat temu, podczas pobytu w Polsce obejrzałam film "Przemiany", który bardzo mi się podobał. Pewnego dnia otrzymałam telefon, że młody reżyser z Polski Łukasz Barczyk chce zrobić film z moją muzyką, ale wtedy nie skojarzyłam że to autor "Przemian".
 • "Nieruchomy poruszyciel": JAN FRYCZ

  Co w scenariuszu filmu "Nieruchomy poruszyciel" Łukasza Barczyka zainteresowało Pana najbardziej?Łukasz Barczyk jako człowiek, osobowość i odważne podejście do tematu. Jakie wyzwania stawiała przed Panem kreacja postaci Generała zarówno w sensie emocjonalnym jak i formalnym?Wymagała odwagi i swoistej otwartości. Czy komiksowa forma filmu wymagała zastosowania szczególnego sposobu gry aktorskiej?Nie stosowałem szczególnych sposobów. Uważnie słuchałem uwag reży
 • "Nieruchomy poruszyciel": ŁUKASZ BARCZYK

  NIERUCHOMY PORUSZYCIEL to termin stworzony przez Arystotelesa. Arystoteles poszukiwał pochodzenia wszelkiego ruchu - zmiany potencjałów, praprzyczyny. Doszedł do wniosku, że przyczyną wszelkiego ruchu musi być Ten, który spoczywa w absolutnym spokoju - NIERUCHOMY PORUSZYCIEL.
 • "Nieruchomy poruszyciel": MARIETA ŻUKOWSKA

  Kiedy dostałam scenariusz filmu "Nieruchomy poruszyciel" i zaczęłam go czytać to przeczytałam od razu do końca. Nie mogłam się od niego oderwać. Po skończeniu rozpłakałam się. Poczułam jakąś dziwna więź z Teresą, ale jednocześnie wiedziałam, że jeśli będę miała ja zagrać to musze mieć pełne zaufanie do reżysera.
 • "Nieruchomy poruszyciel": KARINA KLESZCZEWSKA (AUTORKA ZDJĘĆ)

  Film "Nieruchomy poruszyciel" jest filmem silnej konwencji, z założenia nierealistycznym, opartym na subiektywnym widzeniu rzeczywistości. Stąd ukuliśmy własną nazwę dla określenia konwencji tego utworu - nazywamy go filmem SUBREALISTYCZNYM.
 • "Nieruchomy poruszyciel": SYLWETKI

  JAN FRYCZ - aktor filmowy i teatralny. Występował na deskach Teatru Słowackiego w Krakowie, Teatru Narodowego oraz Teatru Polskiego w Warszawie. Od 1989 r. jest związany ze Starym Teatrem w Krakowie. Ma w swoim dorobku role między innymi w "Korowodzie", "Pręgach", "Pornografii", "Egoistach", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami", a także w serialu "Odwróceni". ANDRZEJ CHYRA - aktor i reżyser teatralny. Występował w Teatrze Rampa

Zdjęcia - Nieruchomy poruszyciel (23)

 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"
 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"
 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"
 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"
 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"
 • film.interia.pl
  "Nieruchomy poruszyciel"