nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (259)

 • Sytuacja mieszkaniowa w Europie: Tykająca bomba

  Sytuacja mieszkaniowa w Europie: Tykająca bomba

  Przepaść między bogatymi i biednymi na europejskim rynku mieszkaniowym pogłębia się coraz bardziej. Nowe badanie potwierdza drastyczny wzrost liczby bezdomnych. Problemem poważnie dotknięte są też Niemcy.
 • Lofty zyskują na popularności

  Lofty zyskują na popularności

  Mieszkania w budynkach poprzemysłowych od kilku lat zyskują w Polsce na popularności. Lofty, dawniej kojarzące się z niedostępnym luksusem, coraz częściej oferowane są po cenach atrakcyjnych dla przeciętnego nabywcy. Skąd popularność tego typu mieszkań i czy warto w lofcie zamieszkać? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Ponad 50 proc. inwestujących Polaków wybrało nieruchomości, by ulokować swój kapitał - wynika zdanych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami. Przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem wynosi 5,28 proc. W najbardziej atrakcyjnych pod tym względem miastach zarobić można średnio 6 i więcej procent. Na szczycie listy inwestycyjnej na rynku nieruchomości oprócz Warszawy znajdują się m.in. Poznań, Trójmiasto, a także Wrocław - pokazały analizy ekspertów Home Brokera i portalu Domiporta.pl
 • W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  W ubiegłym roku Polacy zainwestowali 44 miliardy złotych

  Największą popularnością wśród inwestorów w minionym roku cieszył się rynek mieszkaniowy. Potężny kapitał wpłynął też do funduszy inwestycyjnych. Spadł za to popyt na złoto, którego kupić mogliśmy mniej niż 5 ton. Stopniały też oszczędności trzymane na lokatach. Zdaniem analityków Open Finance niskie stopy spowodowały ucieczkę z lokat terminowych w kierunku mieszkań na wynajem.
 • Sprzedaż mieszkania a podatki. Do zwolnienia z PIT z reguły wystarczy notariusz

  Sprzedaż mieszkania a podatki. Do zwolnienia z PIT z reguły wystarczy notariusz

  Ostatni wyrok NSA, wskazujący, że sprzedaż lokalu bez podatku zależy od wpisu do księgi wieczystej, mógł wzbudzić niepokój u podatników. Eksperci uspokajają: to wyjątkowy przypadek.
 • Zakup mieszkania na kredyt - czy warto poczekać?

  Zakup mieszkania na kredyt - czy warto poczekać?

  W wielu przypadkach decyzja o kupnie mieszkania jest wymuszona ważnymi okolicznościami (np. powiększeniem się rodziny). Istnieje jednak spora grupa potencjalnych nabywców lokali, którzy mogą poczekać z zakupem "M" (nawet 2 - 3 lata).
 • Jakich mieszkań szukają mieszkańcy Warszawy?

  Jakich mieszkań szukają mieszkańcy Warszawy?

  Od lat najpopularniejszą dzielnicą Warszawy wśród poszukujących mieszkań jest Mokotów, choć częstotliwość wskazań na tę dzielnicę nieco się osłabia.
 • Lawinowo przybywa użytkowników biur

  Lawinowo przybywa użytkowników biur

  Polska odnotowała rekordy na rynku biurowym. W ciągu jednego roku firmy zajęły dodatkowo ponad 800 tys. mkw. powierzchni. Można to przełożyć na ponad 80 tys. dodatkowych miejsc pracy w nowoczesnych budynkach biurowych.
 • Akademiki na wynajem nowym hitem rynku nieruchomości?

  Akademiki na wynajem nowym hitem rynku nieruchomości?

  Inwestorzy na polskim rynku nieruchomości, zwabieni niezłą zyskownością projektów pod wynajem i wzrostem wartości obiektów, nie stoją w miejscu. Rynek cały czas poszukuje nowości, nowych, ciekawych aktywów, potencjalnie bardziej zyskownych. Ciekawym, raczkującym dopiero w Polsce, ale mającym niezłe perspektywy, segmentem są tzw. prywatne akademiki.

Filmy - Nieruchomości (51)

 • Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Ponad 50 proc. inwestujących Polaków wybrało nieruchomości, by ulokować swój kapitał – wynika zdanych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami. Przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem wynosi 5,28 proc. W najbardziej atrakcyjnych pod tym względem miastach zarobić można średnio 6 i więcej procent. Na szczycie listy inwestycyjnej, na rynku nieruchomości, oprócz Warszawy znajdują się m.in. Poznań, Trójmiasto, a także Wrocław – pokazały analizy ekspertów Home Brokera i portalu Domiporta.pl.
 • Boom kredytowy 10 lat temu: Czy powtórzy się kryzys mieszkaniowy sprzed dziesięciu lat

  Przed dziesięciu laty rynek mieszkaniowy był bardzo przegrzany. Ceny załamały się. W ostatnich latach kupowaliśmy coraz więcej mieszkań na kredyt, stąd pojawiające się obawy, czy tamta sytuacja wkrótce się powtórzy.
 • Nieruchomości i obligacje korporacyjne mogą być czarnym koniem inwestycji

  Fundusze akcji rynków wschodzących dały zarobić najwięcej w 2017 roku. Polacy jednak wciąż najchętniej lokują pieniądze w bezpiecznych funduszach gotówkowych i pieniężnych. W tym roku – według firmy doradczej Great Private Equity – korzystne stopy zwrotu mają szanse przynieść inwestycje w obligacje korporacyjne oraz nieruchomości. – Trudno przewidzieć, który segment rynku będzie działał najlepiej. My jako firma postawiliśmy na dwa typy inwestycji dla naszych klientów. Pierwszy to ciągle niedoceniane obligacje korporacyjne. W Polsce ten rynek dopiero się rozwija się, ponieważ osiąga niecałe 2 proc. polskiego PKB. Dla przykładu rynek Holandii to 140 proc. PKB – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Paweł Włodarczyk, prezes zarządu Great Private Equity. – W Wielkiej Brytanii, która króluje wartościowo w pozyskaniu kapitału, inwestycje w zakresie obligacji to 80 proc. PKB. To jest ogromna wartość tego rynku.
 • Nawet 10 proc. więcej zapłacimy za własne mieszkanie

  Rok 2018 może okazać się przełomowy, jeśli chodzi o poziom cen mieszkań, które przez ostatnie 5 lat utrzymywały się na stabilnym poziomie. Ile zapłacimy więcej? Od 5 do nawet 10 procent – wynika z analiz Bouygues Immobilier Polska.