nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (259)

 • W Polsce brakuje 2,5 mln mieszkań

  W Polsce brakuje 2,5 mln mieszkań

  W Polsce brakuje co najmniej 2 i pół miliona mieszkań - wynika z raportu grupy HRE Thing Tank. Według opracowania, 40 procent lokali w naszym kraju jest przeludnionych, jednak wskaźnik ten systematycznie spada. W 2006 roku wyniósł on ponad 54 procent.
 • Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce

  Ukraińcy kupują coraz więcej mieszkań w Polsce

  Niemcy, Brytyjczycy, Włosi, Francuzi - coraz więcej cudzoziemców decyduje się na zakup mieszkań w Polsce. Od 2016 roku dominującymi wśród obcokrajowców nabywcami mieszkań pozostają jednak Ukraińcy, którzy osiedlają się w naszym kraju na stałe.
 • Mieszkańcy sporo zapłacą za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

  Mieszkańcy sporo zapłacą za przekształcenie użytkowania wieczystego we własność

  Gminy na ostatnią chwilę podnoszą ceny za użytkowanie wieczyste przed wprowadzeniem nowego prawa. Mieszkańcy sporo zapłacą.
 • Czy ceny mieszkań będą rosnąć wolniej?

  Czy ceny mieszkań będą rosnąć wolniej?

  Wzrost cen nowych mieszkań przyspieszył. Coraz więcej osób waha się, czy jest to dobry czas na ich kupowanie. Spadek popytu mógłby wywołać obniżenie cen?
 • Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny

  Za nieruchomości zapłacimy wyższe podatki, a niektórzy dodatkowo minimalny

  Od Nowego Roku podatek od przychodów z budynków w praktyce zastąpi obecny podatek minimalny w PIT i CIT. Jego założenia i stawka się nie zmienią, ale będzie nim objętych więcej podatników.
 • Mieszkanie w dużym mieście kosztuje 99 średnich pensji

  Mieszkanie w dużym mieście kosztuje 99 średnich pensji

  W ostatnim czasie dużo mówi się o rosnących cenach mieszkań. Wrażenie potęgują zawyżone ceny w ofertach sprzedaży i sytuacja w Gdańsku, gdzie ceny faktycznie odczuwalnie wzrosły. W rzeczywistości, dostępność mieszkań w ciągu minionych 5 lat niemal się nie zmieniła.
 • Wolnostojące billboardy a podatek od nieruchomości

  Wolnostojące billboardy a podatek od nieruchomości

  W sierpniu tego roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie przyjrzał się problemowi podatku od nieruchomości. Jak się okazuje, powinniśmy płacić nie tylko za grunty i budynki, ale również za inne budowle, jakimi są chociażby wolnostojące billboardy. W ocenie Bartosza Antosa, dyrektora ds. nieruchomości z portalu www.dzialkanadmorzem.pl orzeczenie NSA ostatecznie rozwiało wszelkie wątpliwości podatników w tym zakresie.
 • Kraków: Ceny nowych mieszkań podbijają stawki na rynku wtórnym

  Kraków: Ceny nowych mieszkań podbijają stawki na rynku wtórnym

  Wpływ na wysokie ceny mieszkań w Krakowie mają obecne projekty deweloperów. Z tego względu przeciętny mieszkaniec miasta pozwala sobie na zakup zaledwie 50 m kw. lokum. Dobrą informacją jest natomiast poprawa atrakcyjności oferty kredytów hipotecznych. Z raportu Metrohouse i Expandera wynika jednak, że ci, którzy mają przynajmniej 20 proc. wkładu własnego, mogą obecnie liczyć na bardzo niskie marże.
 • Jakie mieszkania i gdzie drożeją najbardziej?

  Jakie mieszkania i gdzie drożeją najbardziej?

  Różnica pomiędzy cenami na pierwotnym i wtórnym rynku mieszkań w ostatnich latach zmalała. Używane lokale drożały bardziej niż nowe.

Filmy - Nieruchomości (69)

 • Jakie nieruchomości sprzedać najtrudniej?

  Architekt wnętrz Jonatan Kilczewski powiedział o najtrudniejszych nieruchomościach do sprzedania. Jak zachęcić potencjalnych kupców? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Co jest najważniejsze przy inwestowaniu w nieruchomości?

  Wysoka stopa zwrotu nie powinna być jedynym czynnikiem wyboru inwestycji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo.
 • Dlaczego mieszkania tanieją przed końcem roku

  Przed końcem roku nowe mieszkania są tańsze o ponad 100 zł za metr kwadratowy, jednak przede wszystkim u deweloperów notowanych na giełdzie. Banki też są bardziej życzliwe. Banki i deweloperzy chcą pokazać jak najlepsze wyniki finansowe za mijający rok, czyli jest to okazja dla kupujących.
 • Ceny nowych mieszkań nie spadną, bo deweloperzy mają coraz wyższe koszty

  Szczyt boomu w mieszkaniówce mamy już za sobą, a inwestorzy boją się o kondycję deweloperów. Indeks WIG-Nieruchomości spadł od początku roku o 7,90 proc., a były to już także spadki bliskie 10 proc. W tym roku ten indeks warszawskiej giełdy miał swoje maksimum 29 stycznia, a minimum osiągnął 25 października. Czy to oznacza, że ceny mieszkań teraz też będą spadać?