nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Grunty jako środki trwałe w podatku dochodowym

  Grunty jako środki trwałe w podatku dochodowym

  Firmowe grunty to specyficzna kategoria wśród składników majątku. Gdy stanowią one własność podatnika wykorzystywaną przez niego w prowadzeniu działalności, wówczas podlegają zaliczeniu do środków trwałych. Wszystkie związane z nimi zdarzenia gospodarcze należy prawidłowo rozliczyć w podatku dochodowym.
 • Odnowione z drugiej ręki

  Odnowione z drugiej ręki

  Zakup mieszkania na rynku wtórnym często wiąże się z przeprowadzeniem chociażby kosmetycznych prac remontowych lub odświeżających. Osoby, które nie mają na to czasu i ochoty powinny skupić się na poszukiwaniu lokali po generalnym remoncie.
 • Rekordy na rynku gruntów inwestycyjnych

  Rekordy na rynku gruntów inwestycyjnych

  Rekordowe wyniki na rynku gruntów inwestycyjnych. Transakcje przekroczyły 5 mld zł.
 • Apartamenty w systemie condo pozwalają zarobić

  Apartamenty w systemie condo pozwalają zarobić

  Pojęcie systemu condo do niedawna nie było w Polsce znane. Teraz jednak condo-apartamenty wyrastają na rynku jak grzyby po deszczu. Stanowią bowiem bardzo atrakcyjny sposób na pomnożenie dotychczasowego kapitału przy równoczesnym stosunkowo małym zaangażowaniu własnym.
 • Nieruchomości: Czynszówki na dużą skalę

  Nieruchomości: Czynszówki na dużą skalę

  Mieszkania dla najmniej zamożnych, czyli socjalne i czynszówki to lokale na które wielu Polaków czeka bardzo długo, a ich szanse na zdobycie takiego lokum są bardzo niskie. Teraz ma to się zmienić, może nie dla wszystkich chętnych, ale dużo polskich rodzin będzie mogło w najbliższych latach starać się o tanie mieszkanie.
 • Klienci szturmują biura deweloperów

  Klienci szturmują biura deweloperów

  Bardzo dobra sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym sprawia, że świetna passa deweloperów trwa w najlepsze. W ostatnim czasie są oni jednak poddawani presji wynikającej ze wzrostów cen robocizny i materiałów budowlanych. Tymczasem klienci szturmują biura deweloperów. Zaciągają też coraz więcej kredytów, których wartość w I kwartale była zbliżona do poziomu z 2008 r.
 • Mieszkanie jako inwestycja? To nie zawsze się opłaci

  Mieszkanie jako inwestycja? To nie zawsze się opłaci

  Polskę ogarnęła moda na kupowanie mieszkań z myślą o czerpaniu zysków z wynajmu. Wciąż panuje opinia, że na inwestycji w nieruchomość nie można stracić.
 • Inwestycje typu "Miasto w mieście" - czy warto?

  Inwestycje typu "Miasto w mieście" - czy warto?

  Urbaniści od lat poszukują sposobu na ukierunkowanie chaotycznego rozwoju polskich miast. Jednym z ciekawszych pomysłów są inwestycje typu "Miasto w mieście" - z założenia samowystarczalne osiedla z dobrze rozwiniętą infrastrukturą. Na czym dokładnie polega ta idea i czy ma ona szansę sprawdzić się w praktyce? Odpowiada serwis Homla.pl.
 • Ministerstwo Finansów zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości

  Ministerstwo Finansów zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości

  Ministerstwo Finansów w nowej wersji projektu ustawy o reitach zaproponuje 8,5-proc. stawkę CIT dla firm inwestujących w najem nieruchomości - napisano w wykazie prac legislacyjnych, gdzie opublikowano zamiar przedstawienia projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości.
 • Nieruchomości: Duża nadzieja dla rynku wtórnego

  Nieruchomości: Duża nadzieja dla rynku wtórnego

  Rynek nieruchomości w naszym kraju z roku na rok ma się coraz lepiej. Rozpędzeni deweloperzy świętują sukcesy i budują na potęgę kolejne osiedla. Długi czas oczekiwania na nowe mieszkania sprawia jednak, że coraz więcej kupujących jest zainteresowanych rynkiem wtórnym.

Filmy - Nieruchomości (51)

 • Które nieruchomości będą dobrą inwestycją?

  Ponad 50 proc. inwestujących Polaków wybrało nieruchomości, by ulokować swój kapitał – wynika zdanych Izby Zarządzającej Funduszami i Aktywami. Przeciętna rentowność inwestycji w mieszkanie na wynajem wynosi 5,28 proc. W najbardziej atrakcyjnych pod tym względem miastach zarobić można średnio 6 i więcej procent. Na szczycie listy inwestycyjnej, na rynku nieruchomości, oprócz Warszawy znajdują się m.in. Poznań, Trójmiasto, a także Wrocław – pokazały analizy ekspertów Home Brokera i portalu Domiporta.pl.
 • Boom kredytowy 10 lat temu: Czy powtórzy się kryzys mieszkaniowy sprzed dziesięciu lat

  Przed dziesięciu laty rynek mieszkaniowy był bardzo przegrzany. Ceny załamały się. W ostatnich latach kupowaliśmy coraz więcej mieszkań na kredyt, stąd pojawiające się obawy, czy tamta sytuacja wkrótce się powtórzy.
 • Nieruchomości i obligacje korporacyjne mogą być czarnym koniem inwestycji

  Fundusze akcji rynków wschodzących dały zarobić najwięcej w 2017 roku. Polacy jednak wciąż najchętniej lokują pieniądze w bezpiecznych funduszach gotówkowych i pieniężnych. W tym roku – według firmy doradczej Great Private Equity – korzystne stopy zwrotu mają szanse przynieść inwestycje w obligacje korporacyjne oraz nieruchomości. – Trudno przewidzieć, który segment rynku będzie działał najlepiej. My jako firma postawiliśmy na dwa typy inwestycji dla naszych klientów. Pierwszy to ciągle niedoceniane obligacje korporacyjne. W Polsce ten rynek dopiero się rozwija się, ponieważ osiąga niecałe 2 proc. polskiego PKB. Dla przykładu rynek Holandii to 140 proc. PKB – mówi agencji informacyjnej Newseria Biznes Paweł Włodarczyk, prezes zarządu Great Private Equity. – W Wielkiej Brytanii, która króluje wartościowo w pozyskaniu kapitału, inwestycje w zakresie obligacji to 80 proc. PKB. To jest ogromna wartość tego rynku.
 • Nawet 10 proc. więcej zapłacimy za własne mieszkanie

  Rok 2018 może okazać się przełomowy, jeśli chodzi o poziom cen mieszkań, które przez ostatnie 5 lat utrzymywały się na stabilnym poziomie. Ile zapłacimy więcej? Od 5 do nawet 10 procent – wynika z analiz Bouygues Immobilier Polska.