nieruchomości

Synonimy:
nieruchomość,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Nieruchomości (260)

 • Jest szansa, że nowe mieszkania będą tańsze. Więcej wolnego rynku w handlu działkami

  Jest szansa, że nowe mieszkania będą tańsze. Więcej wolnego rynku w handlu działkami

  W ciągu ostatnich trzech lat handel działkami rolnymi został zablokowany. Zmiany w ustawie o kształtowaniu ustroju rolnego powinny spowodować, że działki pod budownictwo będą tańsze. Zyskają na tym także deweloperzy i rolnicy.
 • Raport Expandera i Rentier.io - Ceny mieszkań, maj 2019

  Raport Expandera i Rentier.io - Ceny mieszkań, maj 2019

  Coraz częściej mówi się o tzw. przegrzaniu rynku nieruchomości. Dane na temat cen ofertowych tego jednak nie potwierdzają.
 • Polska nowymi mieszkaniami stoi?

  Polska nowymi mieszkaniami stoi?

  Maj przyniósł kolejne rekordy na rynku nieruchomości. Od drugiej połowy lat 80. nie oddawano w naszym kraju do użytkowania tylu lokali mieszkalnych co teraz - analizuje dane Głównego Urzędu Statystycznego Marcin Krasoń, ekspert serwisu obido.pl
 • PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  PAIH: Rośnie zainteresowanie inwestorów z Korei Płd. nieruchomościami w Polsce

  Inwestorzy z Korei Płd., szczególnie fundusze inwestycyjne, są coraz bardziej zainteresowani polskim rynkiem nieruchomości - powiedział szef zagranicznego biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH) w Seulu dr Arkadiusz Tarnowski.
 • Dobre perspektywy dla rynku mieszkaniowego

  Dobre perspektywy dla rynku mieszkaniowego

  Polski rynek mieszkaniowy stymuluje deficyt, który sięga nawet 3 mln lokali - ocenia Łukasz Borkowski z firmy Atal. Sprzedaż utrzyma się w tym roku na stabilnym poziomie, spowolnić powinna za to dynamika wzrostu cen, która w ostatnich latach była rekordowa. Wzrosty cen sięgną maksymalnie 100-200 zł/m kw. Nie należy się spodziewać spadków ze względu na wysokie ceny zakupu gruntów, koszty wykonawstwa i materiałów budowlanych.
 • Polacy wybierają mieszkania dwupokojowe

  Polacy wybierają mieszkania dwupokojowe

  Kupujący mieszkania najczęściej wybierają lokale dwupokojowe o metrażu do 50 m kw. Deweloperzy dostosowali się do potrzeb klientów - w ofertach znajdziemy najwięcej mieszkań dwupokojowych.
 • Gdzie opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem?

  Gdzie opłaca się inwestować w mieszkania na wynajem?

  Przekonanie, że zakup mieszkania na wynajem opłaca się tylko w dużych miastach akademickich jest nieprawdziwe - przekonują eksperci. W Polsce opłaca się kupić lokal na wynajem także w mniejszych miejscowościach.
 • Biurowce są w cenie

  Biurowce są w cenie

  Rynek powierzchni biurowych w ostatnich latach rozwijał się w naszym kraju bardzo intensywnie. Łączna dostępna na rynku podaż nowoczesnej powierzchni biurowej rosła nie tylko w Warszawie, Krakowie czy Trójmieście, ale również w mniejszych miejscowościach.
 • Nowe mieszkania w cenie 3 tys. zł za metr kwadratowy? Czy to możliwe?

  Nowe mieszkania w cenie 3 tys. zł za metr kwadratowy? Czy to możliwe?

  "Po co teraz kupować drogie mieszkanie, skoro już niedługo będzie można je kupić za 2-3 tys. zł za m kw. Przecież Polaków rodzi się coraz mniej, skoro tak, to mieszkania po prostu muszą tanieć" - w polskim internecie można spotkać coraz więcej takich opinii. Postanowiliśmy sprawdzić, czy jest to w ogóle możliwe.
 • Wielka piątka rynku mieszkaniowego

  Wielka piątka rynku mieszkaniowego

  W największych polskich miastach funkcjonują również największe w naszym kraju lokalne rynki mieszkaniowe. Choć należy zaznaczyć, że sama populacja nie stanowi jeszcze warunku wystarczającego dla rozwoju rynku mieszkaniowego. Negatywnym przykładem potwierdzającym tę zasadę może być Łódź.

Filmy - Nieruchomości (71)